REKLAMA
Znaleziono 4339 wyników
Przystanek Ursusinwestycja
Pokaż inwestycję
Przystanek Ursus
Warszawa, Piastowska
Fabryka Kronospaninwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Kronospan
Szczecinek, Ludwika Waryńskiego 1
IT HUB GLIWICE - HUB 1inwestycja
Pokaż inwestycję
IT HUB GLIWICE - HUB 1
Gliwice, Konarskiego 18C
Business Park Toruńinwestycja
Pokaż inwestycję
Business Park Toruń
Toruń, Trasa Prezydenta Władysława Raczkiewicza
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinumartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinum
Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 roku do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum. To najwyższy poziom certyfikacji, jaki można otrzymać w ramach systemu oceny budynków ekologicznych Leadership in Energy and Environmental Design. Spółka potwierdza tym samym zapowiadaną w ostatnim roku realizację ambitnych planów modernizacji biurowców, należących do jej portfela, obejmujących minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywne zarządzanie energią.
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje planyartykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką Elektrownią Siersza? TAURON przedstawił swoje plany
W trakcie spotkania w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, TAURON przedstawił plany dotyczące Elektrowni Siersza. Obecnie trwają zaawansowane prace analityczne, których celem jest wybór finalnego wariantu transformacji. Kotły Elektrowni Siersza zostaną przystosowane do spalania paliw alternatywnych lub w ich miejsce powstaną szczytowe jednostki gazowe, bateryjne magazyny energii oraz farma fotowoltaiczna.
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje olbrzymią inwestycję za ok. 4 mld zł w Ostrowie Wielkopolskim [FILM]
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycję o wartości około 4 miliardów złotych. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy. Wzrosną także znacząco dochody z podatków dla Ostrowa Wielkopolskiego.
250 mld zł inwestycji? W woj. pomorskim powstanie wielki, zielony okręg przemysłowy?artykuł
Pokaż artykuł
250 mld zł inwestycji? W woj. pomorskim powstanie wielki, zielony okręg przemysłowy?
Na północy Polski, w województwie pomorskim planowana jest kolejna olbrzymia inwestycja. Do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, licznych wielkich projektów offshore, inwestycji w gospodarkę morską, może dołączyć prawdziwy mega-projekt. Są plany realizacji Projektu „Kaszubia” – zielonego okręgu przemysłowego, którego siedziba ma zostać zlokalizowana w Gdyni.
Grupa Energa buduje kolejną dużą farmę wiatrową na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa buduje kolejną dużą farmę wiatrową na Pomorzu
Grupa Energa przekroczyła 1 GW mocy OZE w źródłach wytwórczych i dalej konsekwentnie je rozwija. Zakończono budowę przyłącza dla realizowanej na Pomorzu farmy fotowoltaicznej PV Łosienice (gm. Kościerzyna) o mocy 39,9 MW. Prowadzona przez Energę Green Development inwestycja ma zostać oddana do użytkowania jeszcze w tym roku.
Polska firma z branży elektromobilności Wamtechnik rozbuduje fabrykę w Piasecznie pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności Wamtechnik rozbuduje fabrykę w Piasecznie pod Warszawą
Kolejna inwestycja polskiej firmy z branży elektromobilności. Producent systemów zasilania oraz pakietów bateryjnych i akumulatorowych Wamtechnik zainwestuje w nową halę produkcyjną w swoim zakładzie w Piasecznie pod Warszawą.
Rynek powierzchni magazynowych wyhamował, ale nadal jest w cenie [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni magazynowych wyhamował, ale nadal jest w cenie [RAPORT]
Analizując dane zawarte w raporcie „At a Glance, IV kwartał 2023 roku, sektor powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce” przygotowanym przez BNP Paribas Real Estate Poland, wyniki popytu i podaży zanotowały spowolnienie, jednak nadal są na dobrym poziomie. Na koniec 2023 roku zaobserwowano wzrost wskaźnika pustostanów i czynszów. Na popularności będą zyskiwać magazyny miejskie i obiekty szyte na miarę potrzeb najemców.
Nowe możliwości w fotowoltaice dla przedsiębiorstw. Zmiana ustawy o OZEartykuł
Pokaż artykuł
Nowe możliwości w fotowoltaice dla przedsiębiorstw. Zmiana ustawy o OZE
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zawiera ona szereg regulacji wprowadzonych w unijnej dyrektywie o OZE. Istotnym elementem nowelizacji jest zwolnienie z pozwolenia na budowę instalacji fotowoltaicznych o mocy do 150 kW. Dotychczas jedynie montowanie mikroinstalacji (do 50 kW) było zwolnione z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. A co jeszcze powinny wiedzieć przedsiębiorstwa o nowelizacji ustawy i jakie są koszty instalacji fotowoltaicznej?
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsce
E.ON Polska już w 2024 r. otworzy swoją pierwszą biogazownię w naszym kraju. Obiekt o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji zostanie uruchomiony niedaleko Pułtuska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy E.ON, która chce aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i wspierać klientów w zmniejszaniu śladu węglowego.
TAURON wybuduje nowy, wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nowy, wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznie
Polski gigant energetyczny Grupa TAURON szykuje kolejną wielką inwestycję w województwie śląskim. TAURON Wytwarzanie ogłosił przetarg na dostawę wyspy turbinowej w technologii OCGT (Open Cycle Gas Turbine) wraz z wieloletnią umową serwisową. Jednostka powstanie w Jaworznie, na terenie Elektrowni Jaworzno III. Projekt stanowi istotny element działań Grupy TAURON na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz wsparcia transformacji polskiego sektora energetycznego.
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!artykuł
Pokaż artykuł
Qemetica z PreZero zrealizują w Polsce wielką inwestycję za 1,5 mld złotych netto!
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. QEMETICA wybrała PreZero jako partnera do rozwoju strategicznej inwestycji – projektu budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów (ITPO) w Inowrocławiu. W ramach Project Development Agreement PreZero wnosi swoje wieloletnie doświadczenie w gospodarowaniu odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz w prowadzeniu instalacji termicznego przekształcania odpadów, a także zapewnia dostęp do stabilnego strumienia paliwa niezbędnego do funkcjonowania przyszłej instalacji.
W centrum Poznania trwa budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania trwa budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym [FILMY+WIZUALIZACJE]
Skanska realizuje biurowiec Nowy Rynek C – ostatnią część nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
Polskę i Litwę połączy naziemny kabel elektroenergetycznyartykuł
Pokaż artykuł
Polskę i Litwę połączy naziemny kabel elektroenergetyczny
Budowa naziemnego kabla elektroenergetycznego między Litwą a Polską przyspieszy proces odłączenia Estonii od rosyjskiej sieci - poinformowała telewizja ERR, komentując decyzję podjętą na szczeblu unijnym pomiędzy stolicami bałtyckimi a Warszawą.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
Powstaje największy w Polsce biurowiec z drewna CLT [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje największy w Polsce biurowiec z drewna CLT [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W podpoznańskiej Środzie Wielkopolskiej powstaje jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przemysłowo-biurowych, w którym nakładem 54 mln euro, oprócz fabrycznych hal i magazynów, "wyrasta" wyjątkowy w skali kraju budynek realizowany w technologii CLT, czyli drewna klejonego krzyżowo. Jest to kluczowa inwestycja dla niemieckiej Grupy HOMAG, która została zlokalizowana w gminie będącej częścią Polskiej Strefy Inwestycji. Po zakończeniu prac planowanym w połowie 2026 r. obiekt z CLT stanie się największym drewnianym biurowcem w Polsce.
Niemal każdy właściciel budynku biurowego myśli dziś o modernizacji nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
Niemal każdy właściciel budynku biurowego myśli dziś o modernizacji nieruchomości
Polski rynek nieruchomości wkrótce obejmie fala modernizacji – to pewne, gdyż aż 70% budynków jest nieefektywnych energetycznie 1. Już dziś obserwujemy wzmożone zainteresowanie potencjalnymi zmianami zwłaszcza wśród właścicieli biurowców, a część z nich podejmuje realne działania w tym kierunku. Tylko w bieżącym roku PORF wyłączył z rynku 8 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ponad 83 tys. mkw. z uwagi na informacje od właścicieli, że w obecnej chwili nie prowadzą regularnego najmu (jeszcze kilka lat temu były to pojedyncze przypadki). Część z nich realizuje właśnie działania modernizacyjne mające na celu poprawę standardu budynku lub zmianę jego funkcji.
REKLAMA