REKLAMA
Znaleziono 5201 wyników
Remont infrastruktury technicznej w Hucie Miedzi "Głogów"artykuł
Pokaż artykuł
Remont infrastruktury technicznej w Hucie Miedzi "Głogów"
W Hucie Miedzi "Głogów I" rozpoczął się planowy postój remontowy – prace w tym oddziale KGHM potrwają ok. 2,5 miesiąca. To już drugie takie przedsięwzięcie po modernizacji z 2016 roku, kiedy to została zmieniona technologia pieców szybowych na zawiesinową.
Łódzkie buduje. Ponad 324 mln zł na drogi wojewódzkie w 2026 r.artykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie buduje. Ponad 324 mln zł na drogi wojewódzkie w 2026 r.
Na inwestycje drogowe, bieżące utrzymanie dróg i obiektów mostowych przy drogach wojewódzkich, przeznaczonych zostanie w 2026 r. 324,6 mln zł. Inwestycje drogowe to ponad 241,6 mln zł, z czego największe zadania to m.in.: kontynuacja trwającej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 482 w Zduńskiej Woli; planowane do rozpoczęcia (trwają już postępowania przetargowe) rozbudowy dróg nr: 484 na odcinku Zelów – Bełchatów, 486 na odcinku Szczyty – Działoszyn, 716 na odcinku Rokiciny – Łaznów, DW 785 na odcinku Silnica-Silniczka i DW 473 Łask – Teodory.
Polska Grupa Zbrojeniowa z koncepcją na budowę 3 fabryk amunicji w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa z koncepcją na budowę 3 fabryk amunicji w Polsce
Polska Grupa Zbrojeniowa przedstawiła model organizacji 3 fabryk amunicji, obejmujący zarówno rozbudowę dotychczasowych ośrodków produkcyjnych, jak również budowę nowych linii technologicznych. PGZ zakończyła również proces analiz i negocjacji ofert w zakresie wyboru dostawcy technologii produkcji amunicji 155 mm. Grupa przystępuje obecnie do uzgodnienia szczegółowych zapisów umów z docelowym Partnerem. Podstawą dalszych działań jest dofinansowanie przez Skarb Państwa w wysokości 2,4 mld zł. W planie jest realizacja kolejnych projektów związanych z produkcją prochów wielobazowych i produktów wysokoenergetycznych.
Amerykańska firma Genpact rozbudowuje centrum usług dla biznesu w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Genpact rozbudowuje centrum usług dla biznesu w Katowicach
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na rozwój swojego biznesu w Katowicach. Amerykańska firma Genpact rozbudowuje w tym mieście centrum usług dla biznesu. Inwestor otrzymał też wsparcie od polskiego rządu. Firmie Genpact przyznano maksymalną kwotę 3 mln zł pomocy publicznej. To kolejne wsparcie dla tego inwestora. Pod koniec 2021 roku, na rozwój spółka otrzymała także wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Polski producent urządzeń i podzespołów elektronicznych zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent urządzeń i podzespołów elektronicznych zainwestuje pod Wrocławiem
Kolejna polska firma dołączyła do grona inwestorów WSSE "INVEST-PARK". Ostatnią w 2023 roku decyzję o wsparciu inwestycji od wałbrzyskiej strefy, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, otrzymała firma Radiotechnika Marketing z podwrocławskich Pietrzykowic.
Poznaliśmy szacowany koszt budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy szacowany koszt budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Poznaliśmy przybliżony, szacowany koszt technologii i prac budowlanych budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, która powstanie w północnej części Polski, w w województwie pomorskim. W ramach „Programu polskiej energetyki jądrowej” pierwszą elektrownię z trzema reaktorami w amerykańskiej technologii AP1000 zbuduje konsorcjum firm Westinghouse i Bechtel w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino.
Podpisano umowę na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
27 września spółka Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) i konsorcjum Westinghouse – Bechtel podpisały umowę na zaprojektowanie (ang. Engineering Services Contract) pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. W ramach dokumentu wspólnie z doświadczonymi amerykańskimi partnerami zostanie opracowany projekt pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, która zostanie wybudowana na Pomorzu.
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
PGE i firma ZE PAK należąca do Zygmunta Solorza, powołają spółkę realizującą projekt budowy elektrowni jądrowej
Polska Grupa Energetyczna i ZE PAK podpisały we wtorek, 7 marca porozumienie wstępne dotyczące utworzenia wspólnej spółki celowej, realizującej projekt budowy elektrowni jądrowej w regionie konińskim. Poprzez obecność w projekcie PGE, spółka będzie zabezpieczała interes Skarbu Państwa.
Siemens Gamesa Renewable Energy został wybrany dostawcą turbin dla jednego z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Balticaartykuł
Pokaż artykuł
Siemens Gamesa Renewable Energy został wybrany dostawcą turbin dla jednego z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica
Ørsted i Grupa PGE podpisały umowę z Siemens Gamesa Renewable Energy na dostawę turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 o łącznej mocy ok. 1,5 GW. To największy jak dotąd realizowany w Polsce projekt energetyczny oparty o odnawialne źródła energii. Baltica 2 będzie produkować zieloną energię elektryczną pozwalającą zaspokoić potrzeby ok. 2,4 mln polskich gospodarstw domowych. Ørsted i PGE spodziewają się uruchomienia projektu Baltica 2 do końca 2027 roku.
Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną dla pierwszej elektrowni jądrowej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną dla pierwszej elektrowni jądrowej Polsce
Komisja Europejska zatwierdziła pomoc publiczną dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Decyzja zapadła w rekordowo krótkim czasie i, co ważne, zgodnie z oczekiwaniami strony polskiej. Zielone światło ze strony Komisji Europejskiej otwiera drogę do uruchomienia finansowania projektu. Pierwsza polska elektrownia jądrowa to największa inwestycja w sektorze energetyki w historii Polski.
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narewartykuł
Pokaż artykuł
3 mld złotych z FIK dla czterech polskich spółek na inwestycje w program Narew
Cztery spółki wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej otrzymają dofinansowanie w wysokości 3 mld zł z Funduszu Inwestycji Kapitałowych. Podpisano kolejne umowy w ramach programu Narew, umożliwiające realizację strategicznych projektów zwiększających potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzięki podpisanym umowom spółki Jelcz Sp. z o.o., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A. oraz ZM Tarnów S.A. otrzymają środki na rozbudowę infrastruktury i możliwości produkcyjnych, co przełoży się na zwiększenie skali działalności i skuteczną realizację szerokiego wachlarza programów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, dotyczących m.in. systemów obrony powietrznej.
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej otwarty dla podróżnych
Ceglana, elegancko prezentująca się elewacja, nowoczesne, ale nawiązujące stylem do historii obiektu wnętrze, a do tego komfortowa przestrzeń obsługi podróżnych – taki właśnie jest, po trwającej nieco ponad półtora roku przebudowie, dworzec w Dąbrowie Górniczej.
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskim
W latach 2020-2022 spółki zależne Energi z Grupy ORLEN wydały na inwestycje w woj. pomorskim blisko 650 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne – ok. 590 mln zł – przeznaczono na segment dystrybucyjny.
Szykują się kolejne zmiany w  centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym Port Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Szykują się kolejne zmiany w centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym Port Łódź
Nieustanny rozwój, poszerzanie oferty handlowej, nowe udogodnienia dla klientów, generalna modernizacja węzłów sanitarnych, inwestycje na terenie zewnętrznym, a także akcje społeczne i pomocowe. Tak w skrócie można podsumować miniony rok w Porcie Łódź.
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Będą lepsze podróże koleją na Pomorzu
Szybsze i wygodniejsze podróże koleją będą efektem prac na linii z Lęborka do Słupska. Pasażerowie zyskają dodatkowe przystanki. Drugi tor pozwoli na lepszą ofertę podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy za blisko 1,85 mld zł z wykonawcami prac między Lęborkiem a Słupskiem oraz na stacji Słupsk. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) oraz Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Wakacje pod znakiem remontów torowisk. Wrocławskie MPK zaczyna kolejne praceartykuł
Pokaż artykuł
Wakacje pod znakiem remontów torowisk. Wrocławskie MPK zaczyna kolejne prace
Wrocławski przewoźnik nieprzerwanie, od czterech lat, realizuje program TORYwolucja. Nie inaczej jest tego lata. Trwa już kompleksowy remont torowiska w ciągu ulicy Legnickiej, a lada moment ruszy wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Piłsudskiego czy modernizacja przejazdów drogowych na ulicy Kosmonautów.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrzeartykuł
Pokaż artykuł
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Setki milionów euro na modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów euro na modernizację najważniejszej linii kolejowej w woj. świętokrzyskim
Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Centrum Unijnych Projektów Transportowych informuje, że projekt nr FEPW.04.02‑IP.02‑0002/25, pn. „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko‑Kamienna – Kielce – Kozłów, etap I: odcinek Skarżysko‑Kamienna – Tumlin”, został wybrany do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie na Polskę Wschodnią.
REKLAMA