REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenu
Władze Hutmenu mają nadzieję, że już jesienią dostaną od magistratu decyzje, które pozwolą im na prz...
[Łódź] 7R rozpoczął budowę City Flex Łódź Iartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] 7R rozpoczął budowę City Flex Łódź I
Przy ul. Rokicińskiej w Łodzi 7R, ogólnopolski deweloper nieruchomości komercyjnych, wybuduje obiekt...
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyni
PGE Energia Ciepła S.A. zrealizuje wielką i bardzo ważna inwestycję w Gdyni. Dzięki niej znacząco powinna poprawić się jakość powietrza w tym nadmorskim mieście.
Brytyjska sieć sklepów sportowych JD Sports otwarła pierwszy salon we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjska sieć sklepów sportowych JD Sports otwarła pierwszy salon we Wrocławiu
We Wrocławiu, w centrum handlowym Wroclavia przy ul. Suchej otwarto pierwszy salon brytyjskiej sieci sklepów sportowych JD Sports na Dolnym Śląsku. Będzie to flagowy, jeden z największych do tej pory polskich sklepów stacjonarnych JD, urządzony w najnowszym koncepcie marki.
Wielka inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych z decyzją lokalizacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja Polskich Sieci Elektroenergetycznych z decyzją lokalizacyjną
Kolejna wielka i strategiczna inwestycja elektroenergetyczna w Polsce. 25 kwietnia 2025 r. wojewoda dolnośląski wydał decyzję lokalizacyjną dla budowy linii 400 kV Dobrzeń – Pasikurowice (Ostrów). To kluczowy dokument umożliwiający budowę nowej linii przesyłowej w województwach dolnośląskim i opolskim. Jej 40-kilometrowa trasa przebiegnie przez sześć gmin: Namysłów, Wilków, Dziadowa Kłoda, Oleśnica, Syców i Twardogóra. W okolicy miejscowości Goszcz (gm. Twardogóra) linia zostanie podłączona do istniejącej linii 400 kV relacji Pasikurowice – Ostrów.
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownięartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownię
ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.
Polskie miasta i regiony zyskają ponad 2 tys. km nowych linii kolejowych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie miasta i regiony zyskają ponad 2 tys. km nowych linii kolejowych [FILM]
Projekt Zintegrowanej Sieci Kolejowej, realizowany na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury przez Centralny Port Komunikacyjny i PKP Polskie Linie Kolejowe, przeszedł z fazy konsultacyjnej do etapu analiz. Eksperci opracują i zweryfikują ok. 10 możliwych scenariuszy modernizacji i rozbudowy sieci kolejowej w Polsce. Już dziś wiadomo, że biorąc pod uwagę inwestycje CPK i PLK, istniejąca infrastruktura docelowo powiększy się łącznie o ponad 2 000 km nowych odcinków, czyli więcej niż zakładano w ramach budowy „szprych” CPK. Ok. 1 000 km nowych linii kolejowych ma powstać do 2035 r.
[Dolny Śląsk] Zamiast lotniska w Legnicy powstanie wielka strefa inwestycyjnaartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Zamiast lotniska w Legnicy powstanie wielka strefa inwestycyjna
Ponad 61 mln złotych planuje zainwestować miasto Legnica po przyjęciu planu zagospodarowania w teren...
Od przemysłu do chmury: jak poprzemysłowe obiekty stają się centrami danychartykuł
Pokaż artykuł
Od przemysłu do chmury: jak poprzemysłowe obiekty stają się centrami danych
Jeszcze dekadę temu zamykane elektrownie, kopalnie czy zakłady przemysłowe kojarzyły się przede wszystkim z kosztowną rekultywacją i trudnym procesem rewitalizacji. Dziś coraz częściej stają się fundamentem infrastruktury cyfrowej – miejscem powstawania nowoczesnych centrów danych obsługujących chmurę obliczeniową i sztuczną inteligencję.
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsce
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsce o 10 000 metrów kwadratowych Większe obiekty w regionie Warszawy (Pruszków) i Poznania (Gądki) oraz magazyn w Gdańsku wzmacniają możliwości operacyjne firmy.
 Centrum Badań i Rozwoju ifm ecolink w Opoluinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Badań i Rozwoju ifm ecolink w Opolu
Opole
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora? artykuł
Pokaż artykuł
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora?
Gmina Miękinia wystawiła na sprzedaż blisko półhektarową nieruchomość na terenie Parku Przemysłowego...
Amerykańska sieć restauracji Popeyes zadebiutuje w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska sieć restauracji Popeyes zadebiutuje w woj. podlaskim
Amerykańska sieć restauracji Popeyes kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku. Tym razem zadebiutuje w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. 12 czerwca o godzinie 10.00 sieć Popeyes przyjmie swoich pierwszych klientów w Białymstoku. Mieszkańcy miasta i okolic będą mogli spróbować kultowego kurczaka z Luizjany, a także wziąć udział specjalnie przygotowanych atrakcjach, które towarzyszyć będą otwarciu. Będzie to pierwsza restauracja w województwie podlaskim i 17. w Polsce. Restauracja sieci zlokalizowana będzie w centrum handlowym Alfa w Białymstoku.
firma
Pokaż firmę
Lex Urbi Paweł Niemiec
Wrocław, Komandorska 149/109
[Wieliczka] Zespół Szkół Zawodowych i Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby (nowe siedziby)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wieliczka] Zespół Szkół Zawodowych i Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby (nowe siedziby)
Wieliczka, Ogrodowe
Budynek wielorodzinny, ul. Ptasia 23inwestycja
Pokaż inwestycję
Budynek wielorodzinny, ul. Ptasia 23
Wrocław, Śródmieście, Ptasia 23
[śląskie] Sklep Flo wychodzi z Centrum Handlowego Forum w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sklep Flo wychodzi z Centrum Handlowego Forum w Gliwicach
Z listy sklepów centrum handlowego Forum Gliwice w Gliwicach wkrótce zniknie sklep sieci Flo. Decyzj...
TAURON wybuduje nowy, wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nowy, wielki blok gazowy o mocy ok. 600 MW w Jaworznie
Polski gigant energetyczny Grupa TAURON szykuje kolejną wielką inwestycję w województwie śląskim. TAURON Wytwarzanie ogłosił przetarg na dostawę wyspy turbinowej w technologii OCGT (Open Cycle Gas Turbine) wraz z wieloletnią umową serwisową. Jednostka powstanie w Jaworznie, na terenie Elektrowni Jaworzno III. Projekt stanowi istotny element działań Grupy TAURON na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz wsparcia transformacji polskiego sektora energetycznego.
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk podjął decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w Polsce
Rząd może jeszcze tego lata podjąć kierunkową decyzję ws. rozwoju modułowych reaktorów jądrowych (SMR) - zapowiedział premier Donald Tusk. Dodał, że liczy na to, iż minister energii Miłosz Motyka do końca lata przedstawi precyzyjny plan działania w tej kwestii.
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+artykuł
Pokaż artykuł
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+
Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+. Nowy dokument, o powstaniu którego zdecydowali radni, określi, jaka w przyszłości powinna być stolica Wielkopolski. Udział w jego tworzeniu będą mieli poznaniacy i poznanianki.
REKLAMA