REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Gdańsku zostanie otwarty hotel Tribute sieci Marriottartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zostanie otwarty hotel Tribute sieci Marriott
Grupa Hotelowa PI Apartamenty&Hotele wchodzi na rynek z drugim obiektem Marriott w Gdańsku. Po sukcesie pierwszego w Polsce Tribute Portfolio w Krakowie pod nazwą Garamond Hotel został podpisany list intencyjny z siecią Marriott na kolejny obiekt na wyspie Spichrzów. To drugi obiekt operatora w Gdańsku; pierwszym jest Renaissance, który obecnie znajduje się w fazie budowy. Ten 254-pokojowy hotel ma zostać otwarty na przełomie 2025 i 2026 roku.
Apsys rozpoczyna rewitalizację zabytkowej Hali Targowej w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Apsys rozpoczyna rewitalizację zabytkowej Hali Targowej w Gdańsku
Grupa Apsys, za pośrednictwem spółki celowej HAGAP, podpisała finalną umowę kupna Hali Targowej w Gdańsku od Kupców Dominikańskich. Przekazanie nieruchomości nastąpiło 2 stycznia, a inwestor rozpoczyna proces rewitalizacji, który potrwa półtora roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 141 milionów złotych.
W Gdańsku powstanie specjalny Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiegoartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie specjalny Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiego
W Gdańsku powstanie Ośrodek Monitorowania Morza Bałtyckiego – nowoczesna platforma integrująca dane satelitarne, technologie kosmiczne i wiedzę ekspercką. To wspólna inicjatywa ARP, PSSE, POLSA, GARG oraz Politechniki Gdańskiej, formalnie zainaugurowana podczas PowerConnect 2026.
Trwa rozbudowa kompleksu AmberExpo w Gdańsku [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa kompleksu AmberExpo w Gdańsku [FILMY+ZDJĘCIA]
Na terenie Centrum wystawienniczo-kongresowego AmberExpo w Gdańsku, przy ul. Żaglowej Grupa NDI (generalny wykonawca) realizuje dla Międzynarodowych Targów Gdańskich nową, dużą inwestycję. Do tej pory zakończono budowę części hali oraz budynku magazynowo-zapleczowego, które zostały przekazane do użytkowania we wrześniu tego roku. Obiekty już teraz służą organizacji dużych wydarzeń targowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a zakończenie całego projektu, w tym hotelu, planowane jest w trzecim kwartale 2026 roku. Nową halę inwestor MTG wykorzystał do przeprowadzenia dwóch dużych wydarzeń, a więc targów TRAKO oraz Baltexpo.
W Gdańsku powstanie nowy, wielki kompleks przemysłowo-magazynowy artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie nowy, wielki kompleks przemysłowo-magazynowy
CTP, inwestor i deweloper obecny na Pomorzu od marca tego roku, rozpoczyna prace konstrukcyjne pod budowę nowego kompleksu przemysłowo-magazynowego w Gdańsku. Blisko 37 000 mkw. powierzchni pierwszej hali, w kluczowej dla logistyki transgranicznej lokalizacji, będzie oddane do użytkowania jeszcze w tym roku. Fundamenty zostały już położone, a prace wchodzą w kolejny etap. Właśnie zamontowano pierwszy słup konstrukcji nośnej dachu.
ROBYG rozpoczyna nową inwestycję mieszkaniową w Gdańsku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
ROBYG rozpoczyna nową inwestycję mieszkaniową w Gdańsku [WIZUALIZACJE]
Na gdańskiej Zaspie, w miejscu o wyjątkowym znaczeniu dla historii miasta, ROBYG rozpoczyna nową inwestycję mieszkaniową. Na terenie dawnego lotniska powstaje Pas Startowy – nowoczesne osiedle zlokalizowane pomiędzy morzem a centrum Gdańska, w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic miasta. W pierwszym etapie sprzedaży, obejmującym dwa budynki, do oferty trafiło 250 mieszkań.
Kolejny krok do utworzenia Parku Południowego w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do utworzenia Parku Południowego w Gdańsku
W postępowaniu przetargowym na zagospodarowanie strefy wejściowej do Parku Południowego wpłynęły cztery oferty, z których trzy zostaną poddane dalszej procedurze. Złożone dokumenty przechodzą obecnie szczegółową analizę pod kątem formalno-prawnym.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
[Gdańsk] Budynek wielorodzinny "Do Studzienki"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdańsk] Budynek wielorodzinny "Do Studzienki"
Gdańsk, Wrzeszcz Górny
Fabryka Norblina w Warszawie zyskała zielone oblicze [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina w Warszawie zyskała zielone oblicze [ZDJĘCIA]
Roślinność pojawiła się w historycznych uliczkach, pasażach, na ścianach i tarasach Fabryki Norblina...
[Wrocław] Bosch stawia na rozwój fabryki układów hamulcowychartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Bosch stawia na rozwój fabryki układów hamulcowych
Bosch mocno i zdecydowanie postawił na rozwój swojej polskiej fabryki układów hamulcowych we Wrocław...
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Nowa Manufakturainwestycja
Pokaż inwestycję
Nowa Manufaktura
Wrocław, Stare Miasto, Kościuszki 116-118
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje fabrykę automotive w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje fabrykę automotive w Jelczu-Laskowicach
Szwedzki koncern Autoliv planuje rozbudowę jednej z dwóch polskich zakładów produkcyjnych podzespołó...
[śląskie] Fabryka Kabli w Czechowicach-Dziedzicach odżyje dzięki JESSICEartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Fabryka Kabli w Czechowicach-Dziedzicach odżyje dzięki JESSICE
Kino, kręgielnia, a także sala koncertowo-teatralna i centrum konferencyjne, to tylko niektóre z atr...
[Dolny Śląsk] Włoski inwestor wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Włoski inwestor wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiej
WEGA Polska wybuduje fabrykę w podstrefie Środa Śląska-Komorniki, na terenie Legnickiej Specjalnej S...
[Aglomeracja Wrocławska] Clarena rozbuduje fabrykę kosmetyków w podwrocławskich Wilczycachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Clarena rozbuduje fabrykę kosmetyków w podwrocławskich Wilczycach
Jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm z branży kosmetycznej – wrocławska Clarena...
Wrocław: BSH zatrudnił już 900 pracowników. Planuje zatrudnić kolejnych 400artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: BSH zatrudnił już 900 pracowników. Planuje zatrudnić kolejnych 400
Niemiecki koncern BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego niespełna rok temu otworzył we Wrocławiu (inwestu...
Kolejna firma z branży automotive inwestuje w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma z branży automotive inwestuje w Gliwicach
Działająca w branży motoryzacyjnej firma HT&L Fitting Polska zdecydowała się zainwestować w Gliw...
Japońska firma rozbuduje w woj. opolskim fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma rozbuduje w woj. opolskim fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim. Japońska firma Mitsui High-Tec rozbuduje pod Brzegiem fabrykę rdzeni e-silników do aut hybrydowych i elektrycznych. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward z Wrocławia.
REKLAMA