REKLAMA
Znaleziono 1904 wyników
Nowe przystanki w województwie łódzkim przybliżą kolej mieszkańcomartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w województwie łódzkim przybliżą kolej mieszkańcom
Podróżni w woj. łódzkim zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na budowę nowych przystanków w Izabelowie i Starych Grudzach w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". W tym roku rozpocznie się również budowa przystanku Głowno Północne oraz modernizacja przystanków Zaosie i Żakowice Płd. Efektem inwestycji będą wygodniejsze podróże pociągiem na liniach z Łodzi do Łowicza, Opoczna i Sieradza.
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie [FILM]
Kończy się budowa nowego mostu kolejowego nad Wisłą w Krakowie. Prócz pasażerów pociągów skorzystają z niego również piesi i rowerzyści. To ostatnia z trzech przepraw budowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. W czerwcu dzięki nowym obiektom uruchomione będą dodatkowe tory w centrum miasta. Projekt zwiększy możliwości kolei regionalnej i dalekobieżnej. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześnionyartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów zostanie zrewitalizowany i unowocześniony
Kolejny historyczny dworzec kolejowy w Polsce odzyska swój dawny blask. Zabytkowy budynek dworca kolejowego Andrychów w województwie małopolskim zostanie zrewitalizowany i unowocześniony. Polskie Koleje Państwowe S.A. zawarły umowę z pracownią, która wykona projekt modernizacji obiektu. Prace potrwają nieco ponad rok, a kolejnymi krokami będzie ogłoszenie przetargu na wybór inżyniera kontraktu i wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei na trasie z Bydgoszczy do Chełmżyartykuł
Pokaż artykuł
Podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei na trasie z Bydgoszczy do Chełmży
Nowy przystanek w Dąbrowie Chełmińskiej zapewni lepszy dostęp do kolei na linii w kierunku Bydgoszczy i Chełmży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i realizację prac budowlanych. Inwestycja zostanie sfinansowana z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Będzie lepszy dostęp do kolei między Łukowem a Lublinemartykuł
Pokaż artykuł
Będzie lepszy dostęp do kolei między Łukowem a Lublinem
Mieszkańcy północno-wschodniej części Lubelszczyzny zyskają lepszy dostęp do kolei. Między Łukowem a Lublinem, w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, PLK SA buduje i modernizuje pięć przystanków. Pociągi zatrzymają się tam już od czerwca br.
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?
Hyper Poland – firma, która chce wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną w Polsce,...
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy most kolejowy na Regalicy w Szczecinie zwiększył możliwości kolei i żeglugi [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Wody Polskie wybudowały nowy most na Regalicy w Szczecinie. Przeprawa zwiększyła możliwości kolei i żeglugi na Pomorzu Zachodnim. Nowym mostem sprawniej i bezpieczniej może jeździć więcej pociągów. Poprawiło się bezpieczeństwo powodziowe. Inwestycja za ponad 300 mln zł współfinansowana jest przez Unię Europejską z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex S.A. z Warszawy.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Kozinyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonoszeartykuł
Pokaż artykuł
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonosze
W czerwcu czekają nas sprawniejsze podróże w Karkonosze. Poszerzyliśmy tunel na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po której dziennie kursuje ponad 30 pociągów. Zastosowana technologia prac tunel w tunelu do minimum ograniczyła zmiany w komunikacji. Na inwestycję prowadzoną w masywie Góry Tunelowej przeznaczyliśmy ok. 130 mln zł ze środków budżetowych.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Znany deweloper stawia osiedle Solano w Gdyni [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Znany deweloper stawia osiedle Solano w Gdyni [WIZUALIZACJE]
Spravia stawia obecnie zespół mieszkaniowy w zabudowie wielorodzinnej wraz z usługami. Inwestycja powstanie się przy ul. Strzelców w Gdyni Mały Kack.
Stacja kolejowa Wrocław Popowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
Stacja kolejowa Wrocław Popowice
Wrocław, Starogroblowa
Wiadukt, ul. Chełmżyńskainwestycja
Pokaż inwestycję
Wiadukt, ul. Chełmżyńska
Warszawa, Rembertów, Chełmżyńska
[śląskie] Jaworzno: Leopold i DWR-ka otwarteartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Jaworzno: Leopold i DWR-ka otwarte
Mimo napiętego harmonogramu prac inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego znaleźli...
[Wrocław] W sobotę zamkną jezdnię na placu Orląt Lwowskich. Uwaga na objazdy!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W sobotę zamkną jezdnię na placu Orląt Lwowskich. Uwaga na objazdy!
Od soboty 15 grudnia zamknięta zostanie jezdnia od ul. Nabycińskiej do Robotniczej. Rusza bowiem odk...
[Świdnica] Pasaż handlowy "Czerwona Torebka"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Pasaż handlowy "Czerwona Torebka"
Świdnica, Żarów
REKLAMA