REKLAMA
Znaleziono 5850 wyników
Otwarto oferty na modernizację linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Otwarto oferty na modernizację linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrój
Coraz bliżej rozpoczęcia prac modernizacyjnych linii kolejowej Legnica – Jerzmanice Zdrój. Przedsięwzięcie zostało wpisane do rządowego programu Kolej Plus i będzie realizowane wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe.
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytomartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowany zostanie kolejny fragment linii kolejowej Wrocław - Opole - Bytom
PKP PLK S.A. wyremontuje 54 kilometry międzywojewódzkiej linii kolejowej łączącej Wrocław z Bytomiem, na odcinku Opole Groszowice – Pyskowice. Odnowione zostaną wiadukty i mosty, przebudowane dwa perony. W ramach tej ważnej inwestycji zmodernizowane zostaną także tory. Prace zostaną wykonane z Krajowego Planu Odbudowy za ponad 100 mln zł. Z myślą o pasażerach prace poprowadzone zostaną tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na zmiany w komunikacji.
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamiennąartykuł
Pokaż artykuł
Postępuje modernizacja linii kolejowej łączącej Kielce ze Skarżyskiem-Kamienną
Nowe tory, perony i wiadukty – przebudowa szlaku kolejowego na odcinku Skarżysko-Kamienna – Tumlin wkracza w kolejną fazę. Modernizacja wiaduktów wymaga zmian w organizacji ruchu na drogach. Do końca 2028 roku Polskie Linie Kolejowe SA odmienią jakość podróży pomiędzy dwoma ważnymi miastami województwa świętokrzyskiego. Pociągi pasażerskie przyspieszą, ułatwimy dostęp do kolei podróżnym, a dodatkowe tory na stacjach pomogą w transporcie towarów. Warta przeszło 830 mln zł brutto inwestycja ubiega się o współfinansowanie ze strony Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej”.
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzemartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: Głubczyce zyskają kolejowe połączenie z Opolem i Raciborzem
Mieszkańcy Głubczyc dojadą pociągiem do Opola i Raciborza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu "Rewitalizacja linii kolejowych nr 177, 294. Racibórz-Racławice Śląskie" zrewitalizują i zelektryfikują linię dostosowując ją do prędkości 120 km/h. Zadanie realizowane jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Dolny Śląsk: Podpisano umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowej z Bogatyni do Zgorzelcaartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Podpisano umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowej z Bogatyni do Zgorzelca
W poniedziałek 30 sierpnia w Bogatyni Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski razem...
Pomorze Zachodnie: koleją szybko i wygodnieartykuł
Pokaż artykuł
Pomorze Zachodnie: koleją szybko i wygodnie
Rok 2024 przyniósł pozytywne zmiany na kolei w woj. zachodniopomorskim. Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów na 13 nowych przystankach, m.in. w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu. Lepszy dostęp do kolei zapewniają również zmodernizowane perony na linii Poznań – Szczecin, a najszybsze pociągi trasę między tymi miastami pokonują w mniej niż 2 godziny. Dzięki środkom budżetowym i współfinasowanym z funduszy unijnych konsekwentnie PKP PLK S.A. poprawiły bezpieczeństwo i komfort obsługi osób podróżujących koleją w regionie.
Remont strategicznej dla NATO i naszej armii linii kolejowej w Polsce będzie droższy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Remont strategicznej dla NATO i naszej armii linii kolejowej w Polsce będzie droższy [FILM]
W województwie dolnośląskim i lubuskim, w południowo-zachodniej części Polski, trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 283 na odcinku Zebrzydowa – Żagań (ok. 44,5 km). To jedna z najważniejszych, strategicznych dla naszej armii i NATO trasa kolejowa w Polsce. Docelowa prędkość dla pociągów pasażerskich i towarowych wyniesie na niej 80 km/h, a dopuszczalny nacisk osi 221 kN/oś. Inwestycja ma też opóźnienie i będzie droższa, niż pierwotnie zakładano.
Lepsze podróże pociągiem w Dąbrowie Górniczej. Podpisanie umowy z Programu Kolej Plusartykuł
Pokaż artykuł
Lepsze podróże pociągiem w Dąbrowie Górniczej. Podpisanie umowy z Programu Kolej Plus
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie połączenia kolejowego od Dąbrowy Górniczej Strzemieszyc przez Hutę Katowice do Gołonoga. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
[opolskie] Remont linii kolejowej i drogi w tym samym czasie. Jak dojechać?artykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Remont linii kolejowej i drogi w tym samym czasie. Jak dojechać?
Spółka PKP PLK zaplanowała na początek kwietnia przebudowę linii kolejowej pomiędzy Kolonowskiem a O...
Nowy standard kolei na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Nowy standard kolei na Podkarpaciu
Podkarpacie, podobnie jak inne województwa zyskuje lepszą kolej i nowe możliwości podróżowania. Komfort, dostępność i bezpieczeństwo to najważniejsze efekty inwestycji, realizowanych na szeroką skalę z wykorzystaniem środków unijnych i programów rządowych.
Chocianowskie Centrum Przesiadkoweinwestycja
Pokaż inwestycję
Chocianowskie Centrum Przesiadkowe
Chocianów
Rewitalizacja parku Lesława Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowejinwestycja
Pokaż inwestycję
Rewitalizacja parku Lesława Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowej
Wrocław, Stare Miasto, Kolejowa
[Kraków] Stacja kolejowa Kraków-Zabłocie będzie szerszaartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Stacja kolejowa Kraków-Zabłocie będzie szersza
Kolejarze najpierw z wielką pompą otworzą w grudniu tego roku stację Kraków-Zabłocie dla pasażerów,...
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do kolei
Modernizacja linii kolejowej nr 55 na odcinku Siedlce – Sokołów Podlaski rozpocznie się rok wcześniej, niż pierwotnie planowano. Dzięki temu cała inwestycja zakończy się już w IV kwartale 2027 roku, a nie – jak zakładano – dopiero w 2028. Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu Kolej+, którego celem jest odbudowa lokalnych połączeń kolejowych w regionach przez lata pozbawionych dostępu do transportu szynowego.
Za kilka dni otwarta zostanie linia kolejowa nr 292 z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Za kilka dni otwarta zostanie linia kolejowa nr 292 z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc [FILM + ZDJĘCIA]
Po ponad 20 latach, 12 grudnia kolejowa trasa Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce istotnie poprawi...
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatyniaartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia
W ramach rządowego programu Kolej Plus zostaną zrealizowane trzy dolnośląskie projekty kolejowe. Dziś na wrocławskim dworcu Świebodzkim zostały podpisane umowy między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a wykonawcami prac projektowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, członkowie zarządu województwa Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj oraz Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
Wrocław: Wiceprezydent miasta apeluje o wstrzymanie sprzedaży dworca na Nadodrzuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Wiceprezydent miasta apeluje o wstrzymanie sprzedaży dworca na Nadodrzu
– Obawiam się, że jego sprzedaż może doprowadzić do pogorszenia dostępności i spadku atrakcyjności f...
Głogów, Polkowice i Lubin ma połączyć nowa linia kolejowaartykuł
Pokaż artykuł
Głogów, Polkowice i Lubin ma połączyć nowa linia kolejowa
Samorząd Województwa Dolnośląskiego planuje rozpocząć w 2021 roku przygotowania do realizacji strate...
Kolej Plus: Sześć umów za 1,5 miliarda zł zwiększy dostępność kolei w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: Sześć umów za 1,5 miliarda zł zwiększy dostępność kolei w woj. śląskim
Będą lepsze podróże pociągiem z Orzesza do Katowic i dogodniejsze połączenia kolejowe dla mieszkańców Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rudy Śląskiej i Pyskowic oraz innych miejscowości w woj. śląskim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 6 umów za 1,5 mld zł z liderami realizacji projektów z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standardartykuł
Pokaż artykuł
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standard
Finiszują prace między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych peronów między Drzewicą a Przysuchą. Wyższy komfort obsługi podróżnych to efekt rewitalizacji linii nr 22 na odcinku między Radzicami a Wolanowem. Jeszcze w tym roku, po zakończeniu wszystkich prac pociągi na tej trasie pojadą szybciej tj. z prędkością 120 km/h. Wzrośnie przepustowość linii oraz poziom bezpieczeństwa. Inwestycja za ok. 140 mln zł jest realizowana z budżetu państwa.
REKLAMA