REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Międzynarodowy koncern WEG z nowym magazynem w Polsce w Panattoni Park Kraków Westartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowy koncern WEG z nowym magazynem w Polsce w Panattoni Park Kraków West
WEG, jeden z największych na świecie producentów silników elektrycznych i komponentów, rozszerza liczbę oddziałów w Europie. Firma zdecydowała, że nowe biuro i magazyn będą zlokalizowane w Panattoni Park Kraków West. Firmę WEG, który zajmie blisko 2 200 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, reprezentowała firma AXI IMMO.
Centrum Monitorowania Jakości nowym najemcą biurowca Epol Office w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Monitorowania Jakości nowym najemcą biurowca Epol Office w Krakowie
Centrum Monitorowania Jakości, jednostka należąca do Ministerstwa Zdrowia, została nowym najemcą biurowca Epol Office w Krakowie. W procesie Wynajmującego, spółkę Epol Holding, reprezentowała agencja doradcza Corees Polska, Najemcę agencja Walter Herz.
Aerostaty BASIA zmienią bezpieczeństwo Polski. Nowy system ma wykrywać drony, sygnały radiowe i zagrożenia na granicyartykuł
Pokaż artykuł
Aerostaty BASIA zmienią bezpieczeństwo Polski. Nowy system ma wykrywać drony, sygnały radiowe i zagrożenia na granicy
Polska chce wypełnić lukę w monitorowaniu przestrzeni powietrznej. Polskie instytuty naukowe i firmy technologiczne pracują nad jednym z najbardziej obiecujących projektów w obszarze bezpieczeństwa państwa. System BASIA — Bierny Aerostatyczny System Informacyjno‑Analityczny — ma umożliwić wykrywanie dronów, sygnałów radiowych, pojazdów i innych obiektów, które mogą stanowić zagrożenie.
[Wrocław] Mieszkać lepiej, budować mądrzejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkać lepiej, budować mądrzej
Zmiany na rynku nieruchomości wymuszają kreowanie nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym. Dewel...
[Wrocław] Grupa Archicom konsekwentnie buduje pozycję lidera na wrocławskim rynku nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Grupa Archicom konsekwentnie buduje pozycję lidera na wrocławskim rynku nieruchomości
W półroczu 2015 r. 280 klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości od Archicomu, czyli o 9 % wię...
[Wrocław] Najlepszy rok w historii Archicomu – sprzedaż 942 lokali w 2016 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Najlepszy rok w historii Archicomu – sprzedaż 942 lokali w 2016 r.
Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, osiągnął w 2016 r. najlepszy wynik w swojej hist...
firma
Pokaż firmę
Port Lotniczy Poznań-Ławica Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Port lotniczy Gdynia-Kosakowo Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Zarząd Port Morski Kołobrzeg Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (CPK)
firma
Pokaż firmę
Port Lotniczy Szczecin Goleniów Sp. z o.o.
Kolej po 35 latach wróci do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej po 35 latach wróci do Łomży
Mieszkańcy Łomży i czterech podlaskich gmin po latach zyskają dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację inwestycji z rządowego "Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku". Szacunkowa wartość projektu to 430 mln zł.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Zintegrowana Sieć Kolejowa: Powiązania międzynarodowe w planie rozwoju polskiej sieci kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
Zintegrowana Sieć Kolejowa: Powiązania międzynarodowe w planie rozwoju polskiej sieci kolejowej
W siedzibie CPK eksperci kilku instytucji i ministerstw dyskutowali o międzynarodowych powiązaniach Polski w kontekście istniejącej i planowanej sieci kolejowej. Współorganizatorem tego specjalnego warsztatu był Ośrodek Studiów Wschodnich, którego analitycy m.in. przygotowali prezentacje, wnosząc wartościowy wkład merytoryczny do dyskusji. Spotkanie odbyło się w ramach zleconych przez Ministerstwo Infrastruktury prac nad Zintegrowaną Siecią Kolejową (ZSK), która określi kierunki budowy i rozwoju sieci kolejowej w Polsce po 2035 roku. Zadaniami podzielą się CPK i PKP PLK.
1700 miejsc pracy! Na Dolnym Śląsku trwa budowa wielkiej fabryki koncernu Viessmannartykuł
Pokaż artykuł
1700 miejsc pracy! Na Dolnym Śląsku trwa budowa wielkiej fabryki koncernu Viessmann
W województwie dolnośląskim, w Legnicy trwa budowa nowej, wielkiej fabryki niemieckiego koncernu Viessmann. W ramach tej olbrzymiej inwestycji, która powstaje na terenie dawnego poradzieckiego lotniska, budowany jest także nowy magazyn, który będzie miał aż 44 metry wysokości. Obiekt ten będzie najwyższym budyniem przemysłowym w tym mieście, a także jednym z najwyższych w Polsce. Ma być gotowy za rok.
Xella Polska Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Xella Polska Sp. z o.o.
Warszawa, Pilchowicka 9/11
PPU Pawlikfirma
Pokaż firmę
PPU Pawlik
Wielgomłyny, Grabowie 3
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźluartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu
Spółka GAZ-SYSTEM otrzymała od Wojewody Opolskiego pozwolenie na budowę czwartego przenośnego agregatu sprężającego na tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu moce sprężania obiektu zwiększą się o ponad 50%.
W Warszawie trwa budowa linii tramwajowej do Wilanowa [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa linii tramwajowej do Wilanowa [FILM+WIZUALIZACJE]
W 2024 roku do Wilanowa dojadą tramwaje, a mieszkańcy dzielnicy będą mogli dotrzeć do centrum w 25 minut. Generalnym wykonawcą tej wielkiej inwestycji jest firma Budimex S.A. Koszt budowy to ponad 685 mln zł.
W Elblągu powstanie Admiral Apartmentsartykuł
Pokaż artykuł
W Elblągu powstanie Admiral Apartments
W liczącym blisko 112,5 tysiąca mieszkańców Elblągu, w województwie warmińsko-mazurskim powstanie nowy obiekt z apartamentami na wynajem. Inwestorem jest Żegluga Gdańska. Wojewoda pomorski wydał właśnie pozwolenie na budowę obiektu przy ulicy Wodnej, nad rzeką Elbląg.
REKLAMA