REKLAMA
Znaleziono 6286 wyników
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hotel, osiedle i supermarket powstaną na terenie Hutmenu
Władze Hutmenu mają nadzieję, że już jesienią dostaną od magistratu decyzje, które pozwolą im na prz...
Koreańska firma LS EV rozbuduje fabrykę w Dzierżoniowieartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma LS EV rozbuduje fabrykę w Dzierżoniowie
1 października br. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" (WSSE) sprzedała teren inwe...
Pod Środą Śląską za 343 mln złotych powstanie fabryka giganta z branży spożywczejartykuł
Pokaż artykuł
Pod Środą Śląską za 343 mln złotych powstanie fabryka giganta z branży spożywczej
Kolejna wielka inwestycja przemysłowa na Dolnym Śląsku. 2 sierpnia 2021 roku ma ruszyć budowa nowej...
Wody Polskie RZGW Szczecin inwestycja
Pokaż inwestycję
Wody Polskie RZGW Szczecin
Szczecin, Kolumba 79/80
Günter Grossmann Polska wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Günter Grossmann Polska wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Firma Günter Grossmann Polska (polski oddział niemieckiej firmy Günter Grossmann) wybuduje nowy zakład produkcyjny w Miłostajkach, (gmina Lidzbark, powiat działdowski). Inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE S.A.). Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru
Pod Wrocławiem powstała pierwsza w Polsce komercyjna instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestor, polska firma Promet-Plast, lider Energetycznego Klastra Oławskiego EKO, zbudował ją w Gaju Oławskim.
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia artykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant automotive najpierw zwalniał w Polsce, a teraz zatrudnia
Dobre wieści z branży automotive w Polsce. Dotyczą województwa świętokrzyskiego i liczących ok 44 tysiące mieszkańców Starachowic. Największy pracodawca w tym mieście i okolicy, fabryka autobusów niemieckiego, globalnego koncernu MAN, będzie zatrudniać nowych pracowników.
[Nowy Dwór] Zakład Zagospodarowania Odpadówinwestycja
Pokaż inwestycję
[Nowy Dwór] Zakład Zagospodarowania Odpadów
[dolnośląskie] PM Group projektuje dla Fresh Start Bakeriesartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] PM Group projektuje dla Fresh Start Bakeries
Nowa inwestycja firmy Fresh Start Bakeries, należącej do światowego holdingu Aryzta, powstanie tym r...
Electris z inwestycjami za 50 mln zł w Małopolsce. Kolejne nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Electris z inwestycjami za 50 mln zł w Małopolsce. Kolejne nowe miejsca pracy
Firma Electris - czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, z siedzibą w Białce koło Makowa Podhalańskiego - zakończyła realizację szeroko zakrojonych inwestycji, mających na celu zwiększenie mocy produkcyjnych i usługowych spółki. Przedsięwzięcie o łącznej wartości blisko 50 mln zł, realizowane w dwóch etapach, obejmowało uruchomienie jednej z najnowocześniejszych w Europie, w pełni zautomatyzowanej galwanizerni wraz z wewnętrzną oczyszczalnią, a także rozbudowę zakładu o nową halę przeznaczoną do rozwoju usług montażu rozdzielnic.
artykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] AEDES S.A. wykona konstrukcję wieży kontroli lotów dla krakowskiego lotniska Balice
AEDES S.A., notowany na rynku NewConnect krakowski wykonawca budowlany poinformował, iż zawarł umowę...
Małopolska w czołówce. Inwestycyjne podsumowanie pierwszego półroczaartykuł
Pokaż artykuł
Małopolska w czołówce. Inwestycyjne podsumowanie pierwszego półrocza
Po pierwszym półroczu 2024 roku Krakowski Park Technologiczny utrzymuje się w czołówce spółek strefowych zarządzających Polską Strefą Inwestycji. Pierwsze miejsce pod względem nakładów inwestycyjnych, drugie pod względem liczby miejsc pracy i trzecie w liczbie wydanych decyzji. To doskonały wynik Małopolski i małopolskich przedsiębiorców.
W Polsce, za ponad 7 mld złotych powstaje wielka fabryka IONWAYartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce, za ponad 7 mld złotych powstaje wielka fabryka IONWAY
Kolejna gigantyczna inwestycja zagraniczna w Polsce. Jest to też następna strategiczna inwestycja na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Umicore i należąca do grupy Volkswagen spółka PowerCo realizują na przedmieściach Nysy - w województwie opolskim - budowę wielkiej fabryki materiałów akumulatorowych. To wielki sukces Polski, WSSE "INVEST-PARK" i województwa opolskiego.
[Wrocław] Regionalne Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznychinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Regionalne Centrum Zaawansowanych Technologii Chemicznych
Wrocław, Śródmieście
Globalna firma automotive otworzyła nową fabrykę pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma automotive otworzyła nową fabrykę pod Wrocławiem
Firma JOYNEXT znacząco zwiększyła swoje europejskie możliwości produkcyjne, uruchamiając nowy zakład w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem. To odpowiedź na rosnące oczekiwania branży motoryzacyjnej dotyczące niezawodności dostaw, skracania cykli rozwoju i przenoszenia zaawansowanej elektroniki bliżej europejskich producentów samochodów. Nowa inwestycja niemal podwaja dotychczasową powierzchnię produkcyjną firmy, która teraz sięga około 26 tys. metrów kwadratowych.
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemeraartykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera
Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern chemiczny Henkel zamyka fabrykę w Polsce
Globalny koncern chemiczny Henkel podjął decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w Raciborzu, w województwie śląskim, w którym zatrudnionych było 159 osób. Pracownicy zostali poinformowani o zakończeniu działalności podczas spotkania z przedstawicielami kierownictwa, które odbyło się w czwartek, 24 czerwca br. Po zakończeniu spotkania zostali poproszeni o opuszczenie zakładu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostało już opublikowane przez firmę.
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izeryartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland pozyskuje prawo do nieruchomości na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, na którym powstanie fabryka Izery
W wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) oraz Urząd Miasta Jaworzno, spółka ElectroMobility Poland S.A. (EMP) zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha, zlokalizowanej na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG). Tym samym spółka realizująca projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera zostaje pierwszym inwestorem na terenie JOG.
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymiartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie zamykają duży zakład pod Wrocławiem. 161 osób objętych zwolnieniami grupowymi
Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia. Bez wcześniejszych konsultacji, bez uprzedzenia i bez planów naprawczych — tak pracownicy zakładu Greenbrier Poland (zajmuje się pracami serwisowymi, remontowymi i modernizacyjnymi wagonów kolejowych) w Oławie dowiedzieli się o decyzji o likwidacji miejsca pracy. W wyniku restrukturyzacji firma planuje zwolnić 161 osób. Związkowcy mówią o braku dialogu, a zarząd tłumaczy decyzję pogarszającą się sytuacją rynkową.
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilności
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, w południowo-wschodniej części Polski. 13 maja w Skarbimierzu pod Brzegiem, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE INVEST‑PARK, oficjalnie otwarto nowy zakład Polska‑Mit Steel Sp. z o.o., należący do japońskiego koncernu Mitsui & Co.
REKLAMA