REKLAMA
Znaleziono 6293 wyników
Poznań dopłaca do zielonych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Poznań dopłaca do zielonych inwestycji
Miasto Poznań startuje z nową dotacją, która promuje rozwiązania wykorzystujące ponownie wodę opadową. We wtorek miejscy radni przyjęli uchwałę ustanawiającą program "Zielona Retencja". W jego ramach otrzymać będzie można nawet 100 proc. zwrotu na montaż zbiorników do zbierania deszczówki, budowę ogrodu deszczowego oraz stworzenie zielonych ścian. Osoba fizyczna może jednorazowo otrzymać aż do 26 tysięcy złotych, spółdzielnie nawet do 90 tysięcy.
Na Podhalu ruszyła budowa gigantycznego kompleksu Nowotarskie Termy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podhalu ruszyła budowa gigantycznego kompleksu Nowotarskie Termy [WIZUALIZACJE]
W stolicy Podhala Nowym Targu rozpoczęła się budowa pierwszych w historii miasta basenów termalnych – inwestycji, na którą mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy czekali od dekad. Kompleks o gigantycznej kubaturze 250 tysięcy metrów sześciennych i powierzchni lustra wody sięgającej 4 tysięcy metrów kwadratowych ma przyjąć pierwszych gości wiosną 2029 roku. Obiekt, z którego rocznie skorzysta ponad milion osób, ma szansę całkowicie odmienić układ sił na turystycznej mapie południowej Polski.
Kolejny etap remontu i przebudowy najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap remontu i przebudowy najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce [WIZUALIZACJE]
Przebudowa najstarszego czynnego dworca kolejowego w Polsce wkracza w kolejny etap. W obiekcie trwają prace m.in. prace konserwatorskie, montaż urządzeń i systemów. A teraz do przestrzeni dworca – z dworca tymczasowego – przeniesiona została obsługa podróżnych.
Pod Krakowem otwarta została fabryka baterii do rowerów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Pod Krakowem otwarta została fabryka baterii do rowerów elektrycznych
Kolejna inwestycja z branży elektromobilności w Polsce. Tym razem w Małopolsce. W podkrakowskich Balicach firma Green Cell uruchomiła montaż baterii do rowerów elektrycznych.
Niemiecki koncern BSH zrealizuje nową inwestycję w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH zrealizuje nową inwestycję w Rzeszowie
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma zdecydowała się na zwiększenie swoich inwestycji w stolicy Podkarpacia.
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiecartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiec
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiec. Firma Royal Impero została nowym najemcą w Panattoni Park Sosnowiec I – wynajęła 2 655 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Aby znaleźć optymalną lokalizację, spółka skorzystała ze wsparcia ekspertów z firmy doradczej Newmark Polska.
Panattoni kupiło tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 haartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni kupiło tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 ha
Szykuje się kolejna wielka inwestycja Panattoni w województwie śląskim. Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie kupił od miasta tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 ha. Inwestor na zakupionym gruncie zamierza zrealizować nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne – Panattoni Park Rybnik.
W Gliwicach produkowany będzie nowy model dużego dostawczego samochodu Toyotyartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach produkowany będzie nowy model dużego dostawczego samochodu Toyoty
W Polsce, w Gliwicach w województwie śląskim produkowane będą duże samochody dostawcze marki Toyota. W poniedziałek 30 maja Stellantis i Toyota Motor Europe (TME) ogłosiły zawarcie nowej umowy na produkcję tego typu aut przeznaczonych na rynek europejski. Pojazdy wytwarzane będą w nowej polskiej fabryce Stellantis w Gliwicach oraz w Atessie we Włoszech.
Maskpol inwestuje w Częstochowie. Powstanie 250 nowych miejsc pracy, głównie dla kobietartykuł
Pokaż artykuł
Maskpol inwestuje w Częstochowie. Powstanie 250 nowych miejsc pracy, głównie dla kobiet
Dobre informacje dla rynku pracy w Częstochowie. Polska firma Maskpol, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ S.A.) uruchomiła nowy wydział produkcyjny zlokalizowany w Częstochowie. W nowym dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2162 mkw. W fabryce szyte są mundury dla Wojska Polskiego.
Firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainwestuje we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainwestuje we Wrocławiu
Jeden z czołowych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, warszawska firma PIT-RADWAR S.A. zdecydowała się na realizację nowej inwestycji we Wrocławiu, w którym to mieście posiada jeden ze swoich oddziałów.
Polska firma Iryd rozbudowała fabrykę w Gołdapi. Powstały setki nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Iryd rozbudowała fabrykę w Gołdapi. Powstały setki nowych miejsc pracy
Większa produkcja, więcej klientów i więcej miejsc pracy – to efekty ostatniej inwestycji polskiej firmy Iryd w Gołdapi, w województwie warmińsko-mazurskim. W nowej hali produkcyjno-magazynowej będą produkowane elementy taboru kolejowego, a zatrudnienie znajdzie tam ponad 300 dodatkowych pracowników.
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowem
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izeraartykuł
Pokaż artykuł
Największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna Geely Holding partnerem technologicznym dla marki Izera
Geely Holding największa prywatna chińska grupa motoryzacyjna – lider technologii – podpisał umowę licencyjną, w ramach której udostępni ElectroMobility Poland dedykowaną dla samochodów elektrycznych platformę SEA (Sustainable Experience Architecture).
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje fabrykę soków w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje fabrykę soków w Stargardzie
Kolejna duża inwestycja niemiecka w województwie zachodniopomorskim. Tym razem z branży spożywczej. Niemiecka firma Capri-Sun wybuduje dużą fabrykę soków spożywczych w Stargardzie. To czwarta co do wielkości marka soków na świecie i numer jeden wśród producentów napojów dla dzieci. Produkty ze Stargardu będą trafiały do Polski, ale również na rynki europejskie.
Szwedzka firma Ecophon rozbudowuje fabrykę w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Ecophon rozbudowuje fabrykę w Gliwicach
Kolejna inwestycja produkcyjna w Gliwicach, w województwie śląskim. Szwedzka firma Ecophon, producent i dostawca produktów i systemów akustycznych, buduje nową halę w swoim zakładzie produkcyjnym w tym mieście. Obiekt będzie mieć powierzchnię 11 tys. mkw. Inwestycja zostanie ukończona w 2024 roku i będzie kosztować około 19 mln euro.
Wrocław Fashion Outlet poszerza grono najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław Fashion Outlet poszerza grono najemców
Wroclaw Fashion Outlet poszerza grono swoich najemców. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem ponownych otwarć marek. Lokalizacje i wystrój salonów zmieniły marki Mustang, New Balance, Crocs i Pierre Cardin. Już w lipcu planowane jest też otwarcie salonu marki Joop.
Polski producent urządzeń i podzespołów elektronicznych zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent urządzeń i podzespołów elektronicznych zainwestuje pod Wrocławiem
Kolejna polska firma dołączyła do grona inwestorów WSSE "INVEST-PARK". Ostatnią w 2023 roku decyzję o wsparciu inwestycji od wałbrzyskiej strefy, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, otrzymała firma Radiotechnika Marketing z podwrocławskich Pietrzykowic.
Atom w Polsce musi działać jak najszybciejartykuł
Pokaż artykuł
Atom w Polsce musi działać jak najszybciej
Budowanie stabilnych źródeł energii w Polsce jest konieczne i powinien to być priorytet rządzących. Kończą się moce wytwarzane z węgla, a bezpieczeństwo energetyczne kraju jest kluczowe. W Europie wiele krajów jest już bardzo dobrze zabezpieczona – przykładowo kraje nordyckie mają rozbudowaną energetykę odnawialną i wodną, Francja – atom.
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2024 r.
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA zakończyła 2024 rok z solidnym wynikiem. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydała 26 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Łącznie przedsiębiorcy zainwestują blisko 469 milionów złotych i utworzą ponad 200 nowych miejsc pracy.
Warmińsko-Mazurska SSE podsumowuje 2024 rokartykuł
Pokaż artykuł
Warmińsko-Mazurska SSE podsumowuje 2024 rok
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA zakończyła 2024 rok z solidnym wynikiem. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydała 26 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Łącznie przedsiębiorcy zainwestują blisko 469 milionów złotych i utworzą ponad 200 nowych miejsc pracy.
REKLAMA