REKLAMA
Znaleziono 5054 wyników
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienie
Niestety, mamy kolejne złe informacje z branży motoryzacyjnej w Polsce. Następna duża, zagraniczna firma zapowiedziała zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczyć będą polskiego oddziału dużego amerykańskiego koncernu, zajmującego się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę fabryki
Producent kultowego Majonezu Kieleckiego planuje rozbudowę infrastruktury, co umożliwi znaczący rozwój zakładu oraz wdrożenie rozwiązań technologicznych najnowszej generacji. Produkowany przez Wytwórczą Spółdzielnię Pracy "Społem" w Kielcach majonez podbija nie tylko Polskę, ale i zagraniczne rynki. Zakład aż musi się rozbudować i postawić nową halę, bo już po prostu nie wyrabia z zamówieniami. W ciągu roku sprzedaż Majonezu Kieleckiego wzrosła aż o 25 procent.
Plac Trzech Krzyży jeszcze bardziej zielony artykuł
Pokaż artykuł
Plac Trzech Krzyży jeszcze bardziej zielony
Kolejne drzewa, krzewy i kwiaty zastępują w centrum Warszawy beton i asfalt. Już za chwilę rozpoczną się prace na placu Trzech Krzyży. Obejmą parking po zachodniej stronie placu, między ulicami Hożą i Żurawią. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, do którego należy ten teren.
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właścicielartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właściciel
Koniec epoki Calfrostu. Ruszyła rozbiórka zakładu po 20 latach działalności. W Kaliszu rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnych zabudowań fabryki mrożonek Calfrost, która przez lata była jednym z ważnych punktów przemysłowych miasta. Obiekt należał przez dwie dekady do spółki Nordis Chłodnie Polskie, a jesienią 2023 roku cały koncern został przejęty przez ukraińską firmę Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) – producenta lodów i żywności mrożonej. Wkrótce po transakcji (po roku od niej) nowy właściciel ogłosił decyzję o likwidacji zakładu.
Szwajcarska firma Bell Food Group rozbuduje fabrykę pod Krakowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Bell Food Group rozbuduje fabrykę pod Krakowem [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał jubileuszową, 400. decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Beneficjentem jest firma Bell Polska sp. z o.o., która zrealizuje nową inwestycję w Niepołomicach pod Krakowem, zwiększając zdolności produkcyjne swojego zakładu.
Chiński koncern Kingfa wybuduje fabrykę w Polsce. Setki miejsc pracy! [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Chiński koncern Kingfa wybuduje fabrykę w Polsce. Setki miejsc pracy! [WIZUALIZACJE]
Kolejna duża chińska inwestycja przemysłowa w Polsce. Koncern Kingfa, wiodący na świecie dostawca granulatu z biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i elektronicznej, wybuduje fabrykę w południowo-zachodniej części Polski.
Zabytkowe budynki w Lesznie z nowym życiem. Inwestor wykłada 20 mln złotychartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe budynki w Lesznie z nowym życiem. Inwestor wykłada 20 mln złotych
Młyny Żytnie Schneider & Zimmer, uznane w 2006 roku za obiekty zabytkowe, znów będą tętnić życiem. Zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Lesznie już wkrótce mogą stać się nowym centrum biznesowym, usługowym, ale również mieszkalnym miasta.
Inwestycja za ponad 2 miliardy złotych! Koreański gigant Kumho Tire dokupuje teren inwestycyjny w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za ponad 2 miliardy złotych! Koreański gigant Kumho Tire dokupuje teren inwestycyjny w Opolu
10 miliobnów złotych wpłynie na konto miasta Opole dzięki sprzedaży kolejnego terenu inwestycyjnego we Wrzoskach. 8,5 ha teren wylicytował koreański koncern Kumho Tire, który wcześniej zadeklarował inwestycje o wartości 2,2 mld zł, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" we Wrzoskach. Dzięki tej transakcji Kumho będzie właścicielem ponad 40 ha terenów inwestycyjnych w Opolu. To największa w historii Opola jednorazowa sprzedaż terenu.
Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarteartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarte
Kolejna nowa, duża inwestycja produkcyjna w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) gotowa! Centrum Sortowania Materiałów polskiej firmy CADesigner Engineering w Rybniku oficjalnie otwarte! Zakład będzie dostarczał półprodukty i produkty do branży aluminiowej oraz EXTRAL Aluminium.
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]
W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), w zachodniej części Polski, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy jednej z najważniejszych inwestycji zbrojeniowych w historii Polski. W rejonie ulicy Mironickiej ma powstać fabryka pocisków rakietowych o powierzchni 116 hektarów, realizowana przez konsorcjum polskiej firmy WB Electronics oraz koreańską Hanwha Aerospace.
Rozpoczyna się modernizacja Placu Narutowicza w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się modernizacja Placu Narutowicza w Warszawie
Rozpoczyna się przebudowa Placu Narutowicza. W sercu Ochoty powstanie zielona przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi i spotkaniom na świeżym powietrzu. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.
Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu została rozbudowana. Jest gotowa na zwiększenie produkcji artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu została rozbudowana. Jest gotowa na zwiększenie produkcji
W Fabryce Broni „Łucznik” - Radom odbyło się we wtorek, 25 listopada uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. Uroczystość poprzedziło złożenie kapsuły czasu, w której umieszczono pamiątki dokumentujące współczesną historię zakładu, wpisując je w obchody 100-lecia Fabryki Broni.
Na Dolnym Śląsku powstanie nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie nowy park handlowy
W Miliczu rozpoczęto działania inwestycyjne obejmujące przygotowanie nowoczesnego parku handlowego Multibox. Obecnie trwają intensywne prace projektowe i administracyjne, uruchomiono także komercjalizację powierzchni handlowo-usługowej. Inwestorem obiektu jest Zakład Budowlano-Remontowy BUDREM Inwestycje i Nieruchomości sp. k. Za komercjalizację powierzchni odpowiada BOIG Consulting.
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach
Śląsk żegna węgiel na rzecz nowoczesnego miksu paliwowego. Spółka RCEkoenergia, kluczowe ogniwo w strukturach Grupy Unimot – największej niezależnej grupy multienergetycznej w Polsce – oficjalnie podpisała umowę na dostawę, montaż i uruchomienie nowoczesnego kogeneratora gazowego połączonego z wytwornicą pary.
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowy
Bielsko-Biała, Biała Wschód
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japoński koncern Daikin otrzyma pomoc publiczną na wielką inwestycję pod Łodzią
Kolejna wielka, globalna firma otrzyma wsparcie od rządu polskiego na realizację swojej inwestycji w naszym kraju. Tym razem jest to japoński koncern Daikin, który w Ksawerowie pod Łodzią buduje wielką fabrykę pomp ciepła. Inwestycja realizowana jest w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Międzynarodowa firma ISS otwiera nowatorskie Centrum Usług Finansowych w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa firma ISS otwiera nowatorskie Centrum Usług Finansowych w Gdańsku
ISS, wiodąca firma w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami zatrudniająca ponad 350 tys. pracowników na świecie, otworzyła biuro dla specjalistów Centrum Usług Finansowych (Finance Service Centre / FSC) w budynku Wave w Gdańsku. Nowo otwarte biuro jest uosobieniem kluczowych wartości ISS, czerpiąc inspirację z duńskiego dziedzictwa i nadmorskiego klimatu polskiego wybrzeża. Wystrój wnętrz łączy skandynawskie wpływy, zasady zrównoważonego rozwoju i sprzyja inkluzywnej kulturze pracy skoncentrowanej na wartościach ‘Company of Belonging[1]’, dopełniając pozytywne doświadczenie pracownika.
Lidl generuje miliardy zł dla polskiej gospodarki [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Lidl generuje miliardy zł dla polskiej gospodarki [RAPORT]
Firmy o silnej pozycji na rynku mają realny wpływ na rozwój i stabilność krajowej gospodarki. Lidl Polska, działający w kraju od 23 lat i będący 6. największą firmą pod względem przychodów, w 2024 roku – wg szacunków firmy Deloitte – wygenerował 11,4 mld zł wartości dodanej, o 1,3 mld zł więcej niż rok wcześniej.
Magazyny podlegają renowacji nawet po 2-3 latach funkcjonowaniaartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny podlegają renowacji nawet po 2-3 latach funkcjonowania
Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe sprawia, że właściciele nawet 2, 3-letnich obiektów inwestują w podniesienie standardu i obniżenie kosztów mediów. Zamawiane obecnie usprawnienia to m.in. destryfikatory gorącego powietrza, instalacje do uzdatniania wody bytowej czy regały typu push back pozwalające zwiększyć liczbę składowanych palet nawet o 1/3. Właściciele parków magazynowych odnotowali duże zyski w czasie pandemii. Teraz część z nich inwestuje we wzmocnienie „zielonego” wizerunku, bo tego oczekują najemcy.
Jak podwyżki opłat eksploatacyjnych wpłynęły na sektor nieruchomości biurowych w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Jak podwyżki opłat eksploatacyjnych wpłynęły na sektor nieruchomości biurowych w Polsce?
W 2023 roku odnotowano rekordowe wzrosty opłat eksploatacyjnych w budynkach biurowych w stosunku do lat ubiegłych – na rynku warszawskim ceny osiągnęły poziom nawet 45 PLN miesięcznie za metr kwadratowy. Eksperci Colliers przeprowadzili analizę blisko 100 nieruchomości biurowych pod kątem wysokości stawki opłat eksploatacyjnych w 2022 i 2023 i przygotowali raport „Rosnące opłaty eksploatacyjne w budynkach biurowych”, w którym wyjaśnili sposób kalkulowania opłat eksploatacyjnych, ich elementy składowe oraz przyczyny wzrostów. W opracowaniu przedstawiono także dobre praktyki umożliwiające optymalizację kosztów.
REKLAMA