REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa zatrudnienie
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska i zwiększa zatrudnienie. Niemiecki koncern BSH zainwestował we Wrocławiu dotychczas już ponad miliard złotych. Zatrudnia w tym mieście ponad 1500 osób. Powstaną kolejne nowe miejsca pracy.
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Japońska firma z branży automotive ponownie inwestuje w Legnicy
TBMECA – spółka joint venture Toyota Boshoku, Denso i Mecaplast wyda 15 mln zł na rozbudowę swo...
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy potentat z branży higienicznej zwiększa zatrudnienie w fabryce pod Wrocławiem
Światowy lider w zakresie higieny, zdrowia i rozwiązań medycznych, szwedzka firma Essity stawia na Polskę. Konsekwentnie zwiększa produkcję w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Oławie pod Wrocławiem, w województwie dolnośląskim. Dzięki stałemu rozwojowi, zwiększa też zatrudnienie.
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zwolnienia grupowe! Austriacka Grupa Mayr-Melnhof ogranicza produkcję w fabryce w Kwidzynie
Austriacka Grupa Mayr-Melnhof poinformowała o ograniczeniu zakresu strategicznych inwestycji w fabryce MM Kwidzyn w województwie pomorskim. Zarząd spółki zakończył proces konsultacji dotyczących zwolnień grupowych prowadzonych ze związkami zawodowymi. Redukcja zatrudnienia jest następstwem decyzji o zamknięciu jednej z linii produkcyjnych.
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Polska fabryka amunicji 40 mm coraz bliżej
W dniu 16 stycznia 2026 roku Niewiadów Polska Grupa Militarna S.A. zawarła umowę inwestycyjną z Forum 119 Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, określającą kluczowe założenia planowanej inwestycji o wartości do 60 mln zł, mającej na celu sfinansowanie uruchomienia w Polsce fabryki produkującej amunicję średniego kalibru 40 mm. Inwestycja realizowana będzie z wykorzystaniem środków pieniężnych udostępnionych przez Inwestora, zgodnie z warunkami określonymi w umowie.
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silnikówartykuł
Pokaż artykuł
[małopolskie] W Bochni rozpocznie się produkcja japońskich silników
Japoński koncern MABUCHI MOTOR ogłosił, że w Małopolsce wybuduje swoją fabrykę. W Bochni zainwestuje...
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Broni "Łucznik" inwestuje w robotyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych
Zarząd Fabryki Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o. podpisał umowę z Ministerstwem Aktywów Państwowych, reprezentującym Skarb Państwa. Dotyczy ona wsparcia finansowego projektu „Robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych w Fabryce Broni". Wartość całej umowy wynosi 25,96 mln zł, z czego dofinansowanie ze strony MAP wyniesie 8,36 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
[Polska] Wzrost aktywności najemców pomimo spowolnienia gospodarczegoartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wzrost aktywności najemców pomimo spowolnienia gospodarczego
Brak dużych powierzchni na głównych rynkach może oznaczać wzrost czynszu dla najemców, którym zależy...
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina w Warszawie powiększa ofertę gastronomiczną
Już wiosną tego roku – 22 kwietnia – gastronomiczna oferta Fabryki Norblina powiększy się o kolejne, wyjątkowe smaki. Restauracja Amar Beirut będzie połączeniem libańskiej sztuki kulinarnej i bliskowschodniej kultury i muzyki w nowoczesnym wydaniu. Łącznie zajmie 700 mkw. w jednym ze zrekonstruowanych budynków pofabrycznego kompleksu, w którym goście będą mogli podziwiać z bliska największy eksponat Muzeum Fabryki Norblina – hydrauliczny akumulator wyrównawczy do prasy 520-tonowej.
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja duńskiej firmy Vestas w Szczecinie. Powstanie wiele miejsc pracy!
Król Danii Fryderyk X w trakcie swojej pierwszej podróży zagranicznej odwiedził Szczecin, który staje się offshorową stolicą Polski. W towarzystwie swoich ministrów i przedstawicieli duńskich firm wmurował kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki firmy Vestas.
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Wielkopolsce i prawie 1000 miejsc pracy!
Kolejna chińska inwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. W Koninie rusza jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. Zakład należący wcześniej do brytyjskiego koncernu Johnson Matthey został przejęty przez chińską spółkę JS Energy Europe, która planuje przekształcić go w nowoczesną fabrykę komponentów do akumulatorów elektrycznych.
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Koleją do fabryki samochodów Volkswagena – od niedzieli nowy przystanek niedaleko Wrześni
Już od niedzieli 10 grudnia podróżni w Wielkopolsce zyskali dodatkowy przystanek – na linii kolejowej między Jarocinem a Wrześnią pociągi zatrzymają się w Obłaczkowie. Będzie lepszy dostęp do kolei i możliwość dogodnego dojazdu do fabryki samochodów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na inwestycję z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” ponad 5,1 mln zł.
Mercedes zbuduje na Dolnym Śląsku fabrykę samochodów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes zbuduje na Dolnym Śląsku fabrykę samochodów elektrycznych
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Mercedes-Benz podjął decyzję o budowie w Polsce fabryki samochodów elektrycznych. Wybrał Jawor pod Legnicą. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na 1,3 miliarda euro (ponad 6,1 mld zł). Pracę w niej znajdzie 2500 osób (bezpośrednie miejsca pracy).
[Dolny Śląsk] Podpisanie umowy z Daimlerem (fabryka silników Mercedesa) za kilka dni?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Podpisanie umowy z Daimlerem (fabryka silników Mercedesa) za kilka dni?
Jak nieoficjalnie dowiedział się Investmap.pl oficjalne podpisanie umowy pomiędzy niemieckim koncern...
Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Perfumiarnia – Garvest zbuduje apartamenty przy zabytkowym parku Wilsona [WIZUALIZACJE]
Poznański deweloper postawi sześć kilkupiętrowych apartamentowców przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śni...
Aglomeracja Wrocławska: Kooperant Toyoty zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Kooperant Toyoty zainwestuje pod Wrocławiem
Pod Wrocławiem, w Jelczu-Laskowicach (Łęg), tuż obok fabryki silników japońskiej Toyoty zainwestuje...
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Jawor: Daimler rezygnuje ze zwolnień podatkowych
Niemiecki koncern Daimler, który wybuduje pod Jaworem fabrykę silników Mercedesa, postanowił zrezygn...
Fabryka SM Mlekovitainwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka SM Mlekovita
Wysokie Mazowieckie, Ludowa 122
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwójartykuł
Pokaż artykuł
Finał wielkiej inwestycji Wedla w Warszawie i... apetyt na dalszy rozwój
Fabryka Czekolady E.Wedel na warszawskim Kamionku to kompleksowa inwestycja, która łączy w sobie przestrzenie produkcyjno-rozwojowe z zupełnie nową formą interakcji ze światem czekolady. Nowy budynek pełnić będzie nie tylko funkcję edukacyjną i rozrywkową za sprawą powstającego muzeum, ale także umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych firmy i optymalizację wewnętrznych procesów.
REKLAMA