REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Trwa rewitalizacja kolejnej nieczynnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja kolejnej nieczynnej linii kolejowej na Dolnym Śląsku [FILM]
Trwa rewitalizacja kolejnej, zamkniętej od wielu lat linii kolejowej w województwie dolnośląskim. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) remontuje i przywraca do ruchu pasażerskiego kolejny fragment linii kolejowej nr 308, z Mysłakowic do Kowar. To pierwszy krok na drodze do przywrócenia połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Ogorzelec.
PKP PLK rozpoczynają przebudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Lwowską w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK rozpoczynają przebudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Lwowską w Katowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają przebudowę wiaduktu kolejowego nad ul. Lwowską w Katowicach. To część dużej inwestycji obejmującej stację towarową Katowice Szopienice Północne oraz linie od Bytomia do Zabrza i od Sosnowca do Mysłowic Brzezinki. Projekt za ponad 400 mln zł, ze środków unijnych POIiŚ, usprawnia przewozy towarów ekologicznym środkiem transportu w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.
Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy nadal nie jest dobraartykuł
Pokaż artykuł
Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy nadal nie jest dobra
Sytuacja osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy nadal nie jest dobra. Podobnie wygląda sytuacja dostępnością do ochrony zdrowia, kultury czy transportu. Miniony tydzień w Sejmie upłynął pod znakiem pracy nad zmianami ustaw. Osoby z niepełnosprawnościami mają mieć zapewniony szerszy dostęp do narzędzi technologicznych takich jak komputery, telefony czy czytniki. Poprawiona ma zostać także dostępność do edukacji i ochrona zdrowia. Kiedy to nastąpi?
Fabryka Capchem Polandinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Capchem Poland
Śrem, Wiosenna 12
KE zatwierdziła polską pomoc w wysokości 95 mln euro na rozbudowę fabryki LG Energy Solution pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
KE zatwierdziła polską pomoc w wysokości 95 mln euro na rozbudowę fabryki LG Energy Solution pod Wrocławiem
W piątek, 18 marca Komisja Europejska (KE) zatwierdziła polską pomoc w wysokości 95 mln euro na rozbudowę zakładu LG Chem w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem produkującego baterie do pojazdów elektrycznych.
Dolny Śląsk: BASF rozbudował fabrykę katalizatorów pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: BASF rozbudował fabrykę katalizatorów pod Środą Śląską
Niemiecki koncern BASF zakończył właśnie rozbudowę największej fabryki katalizatorów samochodowych E...
[Dolny Śląsk] Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Będą dwie nowe, wielkie inwestycje zagraniczne na Dolnym Śląsku?
Jak dowiedziało się Radio Wrocław na Dolnym Śląsku mają się pojawić dwie zupełnie nowe, wielkie inwe...
Mon-Tech zainwestuje w gminie Czarny Bórartykuł
Pokaż artykuł
Mon-Tech zainwestuje w gminie Czarny Bór
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "I...
[Swarzędz] Postępy przy nowej inwestycji w centrum Swarzędzaartykuł
Pokaż artykuł
[Swarzędz] Postępy przy nowej inwestycji w centrum Swarzędza
Po 8 miesiącach od rozpoczęcia budowy nowej inwestycji w podpoznańskim Swarzędzu, gotowy jest już pa...
[mazowieckie] MLP Group przedłuża umowę z Kongsberg Automotive Sp. z o.o.artykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] MLP Group przedłuża umowę z Kongsberg Automotive Sp. z o.o.
Firma Kongsberg Automotive przedłużyła umowę najmu w parku MLP Pruszków I. Łączna powierzchnia produ...
Biuranet.plfirma
Pokaż firmę
Biuranet.pl
Warszawa, ul. Domaniewska 39a
500 nowych miejsc pracy! Maspex rozbuduje fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
500 nowych miejsc pracy! Maspex rozbuduje fabrykę pod Krakowem
Grupa Maspex, największa polska prywatna grupa w branży spożywczej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje zrealizować kolejną inwestycję o wartości ponad 200 mln zł. Nowy projekt będzie wspierany przez Krakowski Park Technologiczny, w programie Polska Strefa Inwestycji. Inwestycja będzie realizowana w zakładzie w Wadowicach i pozwoli Grupie Maspex na dalsze umacnianie pozycji lidera na rynku spożywczym.
Fabryka Stellantis w Tychach świętuje trzynastomilionowy samochód w historii firmyartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Stellantis w Tychach świętuje trzynastomilionowy samochód w historii firmy
Polska fabryka Stellantis w Tychach świętuje imponujące osiągnięcie: licznik produkcyjny spółki odmierzył szczęśliwą liczbę trzynastu milionów samochodów wyprodukowanych w latach 1971-2025. Stanowi ono wyjątkową sygnaturę w działalności tyskiej fabryki, która dopisuje kolejne rozdziały do historii rozpoczętej przez spółkę FSM i kontynuowanej przez Fiat Auto Poland, a następnie FCA Poland.
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniem
Kolejna duża inwestycja w województwie wielkopolskim. Niemiecka Grupa HOMAG buduje nową fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. W tym mieście od ponad 25 lat działa zakład produkujący maszyny do obróbki drewna i mebli. Firma zdecydowała się na budowę nowej fabryki oraz magazynów. Powstaną nowe miejsca pracy. Niemiecka firma obecnie zatrudnia w istniejącej fabryce ponad 800 osób.
GTHR Poland rozpoczyna masową produkcję elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowychartykuł
Pokaż artykuł
GTHR Poland rozpoczyna masową produkcję elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych
Jeden z największych globalnych dostawców elektrolitu stosowanego w bateriach litowo-jonowych, chiński Guotai-Huarong Poland, rozpoczyna produkcję masową. Przy założeniu pełnych mocy produkcyjnych zakładu na poziomie 40 tys. ton elektrolitu, firma zlokalizowana w Prusicach na Dolnym Śląsku będzie zasilała rocznie ok. 500 tys. baterii.
Amerykański koncern Cummins inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Cummins inwestuje pod Krakowem
Kolejna amerykańska inwestycja w Małopolsce. Koncern Cummins wybrał lokalizację w pobliżu Krakowa na południu Polski na lokalizację nowego centrum przebudowy silników o dużej mocy.
Austriacka firma Aspöck Systems GmbH rozbudowała fabrykę automotive w Kluczborkuartykuł
Pokaż artykuł
Austriacka firma Aspöck Systems GmbH rozbudowała fabrykę automotive w Kluczborku
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w województwie opolskim. W kluczborskiej strefie ekonomicznej zakończyła się kolejna rozbudowa zakładu produkcyjnego austriackiej firmy Aspöck Systems GmbH.
Polski producent szkła Vitroterm Murów S.A. rozbudował fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent szkła Vitroterm Murów S.A. rozbudował fabrykę w woj. opolskim
Polska spółka Vitroterm zakończyła największą inwestycję w 30-letniej historii firmy, oddając do użytku nową halę produkcyjną na terenie fabryki w Murowie pod Opolem (powiat opolski). Od stycznia bieżącego roku firma specjalizująca się w produkcji szkła budowlanego działa w nowym obiekcie. Nowa hala, o powierzchni 3,5 tys. mkw., została oficjalnie otwarta pod koniec grudnia 2023 r., a produkcja rozpoczęła się od pierwszych dni nowego roku.
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowegoartykuł
Pokaż artykuł
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowego
Kolejna duża inwestycja produkcyjna na wschodzie Polski. Spółka OPmobility Lighting Kraków (należąca do francuskiej grupy OPmobility), zrealizuje jedną z największych inwestycji przemysłowych w województwie lubelskim. Spółka otrzymała publiczne wsparcie od polskiego rządu (Ministerstwa Rozwoju i Technologii) na projekt wart co najmniej 186,8 mln zł, który obejmuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Niemce pod Lublinem (powiat lubelski). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy, w tym znacząca część dla specjalistów z wyższym wykształceniem.
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiu
Kolejna wielka, amerykańska inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Swoją fabrykę we Wrocławiu wybuduje firma Solventum. Inwestycja o wartości ok. 150 milionów dolarów (585 mln zł) powstanie przy ulicy Kwidzyńskiej, na osiedlu Kowale. Amerykańska spółka zajmuje się produkcją filtrów do przemysłu biofarmaceutycznego. Przy rocznych przychodach wynoszących 8,2 miliarda dolarów firma jest obecnie 17, co do wielkości firmą z branży technologii medycznych na świecie (2023 r.).
REKLAMA