Torus zakończył realizację II etapu kompleksu biurowego OfficynaMateriały prasowe

Torus zakończył realizację II etapu kompleksu biurowego Officyna

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Torus zakończyła realizację II etapu kompleksu biurowego Officyna, zlokalizowanego w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Budynek o powierzchni najmu prawie 7,3 tys. mkw. uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Officyna powstawała w dwóch etapach i łącznie wniosła na lokalny rynek biurowy 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. I etap powstał w miejscu wyburzonego niemal w całości substandardowego budynku. Nowy obiekt biurowo-usługowy, zlokalizowany przy Al. Grunwaldzkiej, został oddany do użytku pod koniec sierpnia 2019 roku. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to prawie 900 mkw.), dostępne niezależnie od strony alei oraz z holu budynku. Na wyższych kondygnacjach znajdują się przestrzenie biurowe o łącznej powierzchni niecałych 4,2 tys. mkw. Officyna (I etap) wynajęta jest obecnie w blisko 90 proc. Jej najemcami są takie firmy, jak: Transcom, Sollers Consulting, Playsoft, Bank Ochrony Środowiska, Avenga IT Professionals, Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe.

Materiały prasowe
REKLAMA

Budynek stanowiący II etap Officyny powstał w głębi działki i połączony jest z I bezpośrednim przejściem. Główne wejście zlokalizowane jest od strony Al. Grunwaldzkiej (przez I etap), dodatkowe od strony łącznika, natomiast wjazd na teren Officyny znajduje się od strony ul. Wassowskiego. W ramach inwestycji powstało ponad 70 miejsc parkingowych w podziemnej hali i na poziomie 0, do tego 35 miejsc na parkingu zewnętrznym, przeznaczonych dla użytkowników obu budynków.

Officyna certyfikowana jest w systemie LEEDI etap uzyskał już końcowy certyfikat na najwyższym poziomie, Platinum. Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA