Trzy duże biurowce w Warszawie zostały sprzedaneMateriały prasowe

Trzy duże biurowce w Warszawie zostały sprzedane

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości w Warszawie. Polska firma Archicom S.A. z Wrocławia (wchodząca w skład Grupa Echo) kupiła działki zlokalizowane w kwartale ulic: Domaniewskiej, Postępu, Wolskiej i Marynarskiej, w dzielnicy Mokotów, na tzw. "Mordorze" w Warszawie. W ramach przeprowadzonej transakcji deweloper przejmie także trzy biurowce. Cena transakcji wynosi 28,5 mln euro + VAT.

Zarząd spółki Archicom S.A. poinformował, że w dniu 13 czerwca 2024 r. spółka zależna Archicom Warszawa 2 sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, jako kupujący oraz spółka MBP I sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, spółka zależna od Immofinanz Services Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, jako sprzedający, zawarli przyrzeczoną umowę sprzedaży nieruchomości położonej w Warszawie będącej w użytkowaniu wieczystym sprzedającego.

Znajdujący się na warszawskim Mokotowie kompleks biurowy posiada łącznie ok. 43 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

REKLAMA

– Jesteśmy zadowoleni z udanej sprzedaży w ramach naszego programu optymalizacji portfela, dzięki czemu będziemy mogli reinwestować środki w podnoszącą wartość ekspansję naszych innowacyjnych rozwiązań biurowych i handlowych – poinformowała w komunikacie Radka Doehring, członek zarządu Immofinanz.

Na podstawie zawartej Umowy Przyrzeczonej, Kupujący nabył nieruchomość Sprzedającego, położoną w Warszawie, przy ul. Postępu 18A, 18B oraz Domaniewskiej 41, na którą składa się: prawo użytkowania wieczystego działek gruntu.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA