Ulica Krupnicza w Krakowie zostanie gruntownie wyremontowana i przebudowana. Trwają już prace ZZM Kraków

Ulica Krupnicza w Krakowie zostanie gruntownie wyremontowana i przebudowana. Trwają już prace

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Ulica Krupnicza
adresKraków, Krupnicza
inwestorZZM Kraków
REKLAMA

Kolejna ulica na Starym Mieście w Krakowie zostanie gruntownie wyremontowana i przebudowana. Tym razem będzie to ulica Krupnicza. Pojawią się też na niej drzewa.

Remont oraz przebudowa ulicy Krupniczej w Krakowie obejmie odcinek od Teatru Bagatela do ulicy Józefa Szujskiego. Zostaną nasadzone drzewa, których do tej pory tam w ogóle nie było. Pomiędzy Bagatelą a ul. Loretańską będą to czereśnie ptasie "Plena", a od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiegoolsze czarne.

Oprócz drzew posadzonych ma zostać kilka tysięcy krzewów i bylin. Pojawią się także zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin oraz ogrody deszczowe, których zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, miejsc parkingowych, parkingów rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ul. Krupniczej.

Inwestycję wspólnie zrealizują Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

ZZM Kraków
ZZM Kraków
ZZM Kraków
ZZM Kraków
ZZM Kraków
REKLAMA

Idea projektu opiera się na koncepcji woonerf, czyli ulicy z uspokojonym ruchem, na której priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych, przy jednoczesnym zachowaniu komunikacji samochodowej. Cel ten możliwy jest do osiągnięcia dzięki utworzeniu wspólnej przestrzeni dla wszystkich użytkowników (rezygnacja z podziału na jezdnię i chodniki) i wprowadzeniu mebli miejskich wraz z zielenią.

Ruszyły już pierwsze prace:

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA