Grizzly
99komentarzy
183zdjęć
21wizualizacji
obserwuj
Grizzly
Chyba dlatego, że ludzie wolą słoneczne mieszkania od strony wschodniej? Tak tylko strzelam :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Do końca 2011 roku nowi wykonawcy odcinka A autostrady A2 pomiędzy Strykowem i Konotopą mają wykorzystać ok. 60 procent pieniędzy przeznaczonych na budowę i muszą zapewnić przejezdność tego odcinka przed rozpoczęciem Euro 2012.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Złota 44
Grizzly
Ekologia już dawno przestała być synonimem domów położonych poza miastem. Przyjazne dla środowiska wieżowce możemy obecnie spotkać w ścisłych centrach metropolii.

Złota 44 – najbardziej luksusowy apartamentowiec w Polsce, wznoszony obecnie w Warszawie, jest pionierskim projektem, który na szeroką skale wykorzystuje najnowsze, ekologiczne rozwiązania. Stanie się on pierwszym wieżowcem w naszym kraju, tak wysoce „pro eko”.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Dzieje się trochę :)

20655_1000x.jpg20656_1000x.jpg20657_1000x.jpg20658_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
Nowe zdjęcia z Komorowic :)

20650_1000x.jpg20651_1000x.jpg20652_1000x.jpg20653_1000x.jpg20654_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Hotel Mikołajki (5*)
Grizzly
Realizacja hotelu apartamentowego w Mikołajkach, luksusowej inwestycji giełdowej spółki Inpro S.A., wkroczyła w kolejny etap. Na zlecenie zależnej spółki Hotel Mikołajki Sp. z o.o., Inpro S.A. będzie pełnić rolę generalnego wykonawcy. Na Wyspie Ptasiej Jeziora Mikołajskiego wybuduje luksusowy kompleks czterogwiazdkowego hotelu apartamentowego z zapleczem konferencyjno-bankietowym położonym na pobliskim półwyspie. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec marca 2013 roku. Wartość zlecenia wynosi 43,26 mln zł.

20567_1000x.jpg

„Wkraczamy w kolejny etap realizacji tej luksusowej inwestycji. Podpisana przez nas umowa z zależną spółką Hotel Mikołajki Sp. z o.o., obejmuje wykonanie całego kompleksu hotelowo-apartamentowego łącznie z pracami wykończeniowymi. Projekt condohotelu jest imponujący. Wykończenie będzie zrealizowane w wysokim standardzie czterogwiazdkowym. To unikalna inwestycja w skali kraju, z uwagi na tak doskonałą lokalizację oraz rozwiązania architektoniczne.” – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

20568_1000x.jpg


Hotel w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel. Na Ptasiej Wyspie Jeziora Mikołajskiego, z bezpośrednim dostępem do jeziora, powstaje imponujący kompleks z 77 pokojami hotelowymi oraz 18 komfortowymi apartamentami wykończonymi „pod klucz”, które są już w sprzedaży. Ich powierzchnia będzie wynosiła od 31,6 m2 do 114,8 m2. Nabywcy apartamentów uzyskają również udziały w częściach wspólnych, takich jak: restauracja z tarasem widokowym, basen, SPA, gabinety odnowy biologicznej i kompleks saun. W tej części inwestycji powstanie również prywatna marina z 64 miejscami do cumowania. Na półwyspie Jeziora Mikołajskiego, dodatkowo powstanie kompleks z zapleczem konferencyjno-bankietowym, który będzie połączony z Wyspą Ptasią promenadą zawieszoną nad wodą. W tej części inwestycji, w drugim etapie, przewidziana jest również budowa apartamentowca z 60 apartamentami.

W hotelu w Mikołajkach zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Fasada budynku będzie aluminiowo-szklana, tarasy i loggie pokryte deską tarasową systemową lub gresem mrozoodpornym. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków dla osób niepełnosprawnych oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowego designu, połączone z elementami marynistycznymi. Ceny ekskluzywnych apartamentów wykończonych pod klucz, kształtują się w granicach między 20.000 a 35.000 zł/m2 netto.

***

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną, 150-osobową kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Wiem, że mój znajomy, który chce tam kupić mieszkanie dowiadywał się o te ceny promocyjne. Z tego co pamiętam to dotyczą one mieszkań na parterze od ul. Marcinowskiej, ale do końca nie jestem pewny więc lepiej zadzwonić tam do biura i się zapytać osobiście :)

Proszę: tel. 500 582 777 :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
Rzeczywiście szeregówek jest więcej niż rdzennych mieszkańców :) heh Domar zrobił mała inwazję na Komorowice :D
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
Ale to stare dane, teraz na pewno mieszka tam więcej osób skoro się tyle pobudowało.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Sky Tower
Grizzly
Ze stadionu

20395_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Co do drogi to wiem, że będą robić nawierzchnię jezdni na ul. Brylantowej od budynku Brylantowa do skrzyżowania z Nefrytową. W przyszłym roku będzie robiony łącznik pomiędzy ul. Brylantową, a Grota Roweckiego.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
Z tego co się dowiedziałem to rzędy są trzy. Błąd grafika :) Niedługo powinni poprawić wizualizacje...

W budowie są 2, na wizualizacjach są (mają być) 3, a w sprzedaży są 3 rzędy czyli wychodzi na to, że jeden już skończyli?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Nowe ceny mieszkań na Brylantowej - 5600 zł/mkw http://www.domardevelopment.pl/brylantowa/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Centrum Nauki Kopernik
Grizzly
System informacji wizualnej w Centrum Nauki Kopernik autorstwa Mamastudio został nagrodzony red dot award 2011: communication design w kategorii Information Design/Public Space.

Projekt systemu informacji wizualnej Centrum Nauki Kopernik zdobył uznanie jury red dot award: communication design 2011, w skład którego weszło 15 ekspertów w zakresie designu o międzynarodowej renomie. Jurorzy docenili wysoki poziom projektu, jego oryginalność oraz spójność.

System oznakowania Centrum Nauki Kopernik został zaprojektowany przez Mamastudio ze szczególnym uwzględnieniem architektury budynku oraz jego otoczenia. Charakterystyczna budowla CNK odzwierciedlona została w kształcie znaków oraz modułów informacyjnych, które przyjęły kształt wieloboków ze ściętymi ścianami. Wykorzystana kolorystyka odwołuje się do kolorów obecnych w logotypie Centrum Nauki Kopernik. Minimum środków wizualnych oraz prosta i zarazem przejrzysta paleta barw sprawiają, że system oznakowania jest czytelny i łatwo zauważalny nawet w kontekście różnokolorowych ekspozycji, ułatwiając zwiedzającym intuicyjne poruszanie się po centrum.

[i:2y8ajrr4]„Red dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona przez jury. Jest to dla nas idealny prezent na 10 urodziny, które w tym roku świętuje Mamastudio”[/i:2y8ajrr4] – powiedziała Magdalena Ponagajbo, dyrektor artystyczna, partner Mamastudio.

Red dot award to już drugie wyróżnienie dla systemu informacji wizualnej CNK – w kwietniu bieżącego roku projekt Mamastudio zdobył złotą nagrodę KTR 2011 w kategorii Design.

Dyrektorem artystycznym projektu jest Magdalena Ponagajbo. Przestrzenne elementy systemu informacji wizualnej w Centrum Nauki Kopernik powstały przy współpracy z Piotrem Stolarskim.
Konkurs red dot jest jednym z największych i najbardziej szanowanych konkursów na świecie. Nagroda „red dot” cieszy się międzynarodową renomą i jest rozpoznawalna jako synonim jakości. W tym roku o nagrodę red dot w kategorii communication design walczyło 6468 projektów z 40 krajów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 7 października w Berlinie. Nagrodzone projekty, w tym praca Mamastudio, zostaną zaprezentowane podczas wystawy “Design on stage – winners red dot award: communication design 2011”.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Firma Adgar Postępu Sp. z o.o., deweloper i zarządca budynków należących do kompleksu Adgar, najbardziej zaawansowanego technologicznie
i najlepiej wyposażonego kompleksu biurowego w Warszawie, oferuje nową usługę dla firm, którym zależy na korzystaniu z serwerowni najwyższej światowej klasy. W związku z rosnącą liczbą firm, które racjonalizują koszty i którym zależy na zwiększonym bezpieczeństwie danych, serwerownia Adgar Plaza została otwarta dla firm zewnętrznych. Obecnie w Adgar Plaza polskie firmy mają możliwość korzystania z najnowocześniejszej serwerowni w Polsce znajdującej się w budynku biurowym, o najwyższym standardzie bezpieczeństwa,
z systemem zapasowego gromadzenia danych i okablowaniem strukturalnym 7 generacji, bez konieczności przeprowadzki.

„W firmie Adgar zdecydowaliśmy, że to właśnie najnowsze rozwiązania informatyczne będą cechą charakterystyczną wszystkich naszych projektów biurowych. Zaawansowana technologicznie centralna serwerownia znajdująca się w budynkach biurowych Adgar Plaza, w Centrum Biznesowym na Mokotowie, jest absolutnie wyjątkowa na polskim rynku.
W ogromnym stopniu przyczyniła się ona do sukcesu wynajmu powierzchni biurowej
w kompleksie Adgar. Nasza serwerownia jest na tyle duża, że wystarcza na potrzeby naszych najemców, a ponadto możemy zaoferować outsourcing przechowywania danych firmom zewnętrznym. Zgodnie z naszymi informacjami, Adgar Plaza to jeden z pierwszych budynków biurowych na polskim rynku, który oferuje taką usługę” – powiedział Eyal Litwin, wiceprezes w Adgar Investment & Development Ltd.

Centralna serwerownia w Adgar Plaza gwarantuje o wiele wyższy standard bezpieczeństwa danych niż jakikolwiek inny budynek biurowy w Warszawie. Jest monitorowana przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku z pomieszczeń ochrony, z pełną rejestracją obrazu, którego zapis jest następnie przechowywany przez 14 dni. W wyniku zastosowania unikalnego systemu podwójnej kontroli dostępu każdy, kto chce wejść do centralnej serwerowni, musi przejść przez czytnik kart oraz czytnik linii papilarnych. Inne, specjalne rozwiązania zastosowane w serwerowni Adgar Plaza w celu zapewnienia bezpieczeństwa obejmują System Sygnalizacji Włamania i Napadu, wysoki standard zabezpieczeń przeciwpożarowych, system wykrywania przecieków oraz zdalny dostęp chroniony loginem i hasłem.

Warunki gwarantowane przez firmę Adgar w jej serwerowni są rzadko spotykane w innych budynkach biurowych w Polsce. Miejsce to oferuje klimatyzację urządzeń IT, zapasowe źródła zasilania w energię elektryczną, takie jak dwa generatory prądu i centralny UPS, jak również kontrolę temperatury i wilgotności, które są kluczowe dla właściwego funkcjonowania serwerowni i bezpieczeństwa przechowywanych informacji.

Kompleks biurowy Adgar zlokalizowany jest w centrum biznesowym na Mokotowie
w Warszawie, gdzie znajdują się siedziby wielu renomowanych polskich i międzynarodowych firm. Dogodna lokalizacja kompleksu na Mokotowie, przy ul. Postępu, w pobliżu Galerii Mokotów, zapewnia szybki dojazd z Adgar do międzynarodowego Portu Lotniczego
im. Fryderyka Chopina (8 minut), centrum miasta (15 minut) oraz gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

Adgar Postępu Sp. z o.o., inwestor i deweloper obiektu, jest spółką córką Adgar Investments
& Development Ltd., znanej i renomowanej międzynarodowej firmy działającej na rynkach nieruchomości, między innymi w Izraelu, Kanadzie, Belgii oraz Polsce.


20244_1000x.jpg
[size=85:rcba8fo3]Adgar Plaza[/size:rcba8fo3]
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
"WroFanatyk" napisał:
cała gmina Żórawina ma 8000 mieszkańców...


Właściwie 7780 mieszkańców ;p Ale czuję, że niedługo liczba mieszkańców się zwiększy :)

"WroFanatyk" napisał:
Strasznie mnie zaintrygowało ile było mieszkańców w Karwiany-Komorowice 10 lat temu i dzisiaj, ale nie mogę znaleźć.


Ja też jestem ciekawy, ale w internecie nie ma żadnych informacji na ten temat :(

Skoro już większość szeregówek gotowa to tak sobie myślę, gdzie Ci ludzie chodzą lub będą chodzić na zakupy? Są tam jakieś sklepy spożywcze przy osiedlu? Albo miejsce na sklep czy lokal do wynajęcia?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
No, no dojazd rzeczywiście nieciekawy zwłaszcza po ostatnich ulewach. Miejmy nadzieje, że szybko zrobią tam drogę.

[i:jewmqfyb]"ukłon dla niepełnosprawnych. swoją drogą czy to jest obowiązek, czy indywidualne podejście dewelopera???"[/i:jewmqfyb]
Raczej już standard na nowych osiedlach :)

W końcu ktoś wstawił porządną fotorelację z tego miejsca (brawo WroFanatyk), gdzie widać więcej szczegółów. Szkoda, że się nie włamałeś bo bym jeszcze zobaczył wygląd mieszkań ;)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
A ja ciekawy jestem ile kosztują takie cudne mieszkanka? Widzieliście drugie i trzecie piętro na planach? :Dhttp://www.krzycka.pl/?pid=9&mid=17
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Dzięki WroFanatyk :) Widać, że są jeszcze mieszkania do kupienia. Fajnie, że jest tam taki duży wybór mieszkań pod względem metrażu :) Praktycznie każde mieszkanie ma inna powierzchnię i rozkład pokoi. Fajne rozwiązanie, pewnie przyciągnie im klientów.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Komorowice] Osiedle "Komorowice II"
Grizzly
Wie ktoś gdzie się znajduje ul. Dębowa w Komorowicach, przy której znajduje się inwestycja? Na googlach nie ma jej zaznaczonej. Widać, że są tam tylko dwie ulice wiec pewnie to ta główna, ale czy na pewno?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Ekipa spróbuje coś wymyślić :)
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Biurowiec "K2 Office"
Grizzly
Razem 2384 mkw :)

282 mkw. - czwarte piano
547 mkw. - trzecie piano
547 mkw. - drugie piano
547 mkw. - pierwsze piano
461 mkw. - parter
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Biurowiec "K2 Office"
Grizzly
Potwierdzone u pani opiekującej się inwestycją oraz na ich oficjalnej stronie.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Biurowiec "K2 Office"
Grizzly
Moje dziewczynki donoszą, że inwestorem jest Investprojekt :)http://www.investprojekt.com.pl/
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Nie wie ktoś, które mieszkania już poszły, a które są jeszcze w sprzedaży?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Najnowsze zdjęcia.


19630_1000x.jpg19631_1000x.jpg19632_1000x.jpg19633_1000x.jpg19634_1000x.jpg
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji Stadion Miejski we Wrocławiu
Grizzly
7 lat i prawie 3,5 mln zł. miesięcznie – to czas i kwota leasingu sprzętu elektronicznego, który zostanie zamontowany na stadionie przy al. Śląskiej.

18830.big.jpg

Przetarg wygrała firma BRE Leasing (jedyna w przetargu). Kwota na jaką opiewa leasing wynosi 24 mln 235 tys. zł netto. Jest to ostatni przetarg związany bezpośrednio ze stadionem.

Pełne zamówienie:
- System nagłośnienia Trybun wraz z oprogramowaniem - komplet
- Ściana LCD 18 monitorów 60” w układzie 3x6 wraz z procesorem i niezbędnym oprogramowaniem - szt. 1
- Zestaw do montażu ściany LCD - komplet
- Monitory LCD 42” - 260 szt.
- Obudowy zewnętrzne do monitorów LCD 42” IP54 - 100 szt.
- Projektory multimedialne - 8 szt.
- Ekran multimedialny mocowany do sufitu i sterowany elektrycznie o wymiarach 240x180 mm - 8 szt.
- Wózek do monitorów 42” - 10 szt.
- Ekrany wielkoformatowe LED o powierzchni 100 m2 - 2 szt.
- Urządzenia sieci Broadcast wraz z niezbędnym oprogramowaniem - komplet
- Urządzenia sieci LAN i WAN wraz z niezbędnym oprogramowaniem - komplet
- Urządzenia systemu CCTV – komplet

Teoretycznie budowa stadionu zakończyła się 30 czerwca br. Wniosek o użytkowanie został złożony w połowie czerwca, ale nie wszystkie odbiory są gotowe. Czekamy jeszcze na zmianę pozwolenia na budowę. Bez tego nie można będzie mówić o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Do końca sierpnia mają być gotowe zewnętrzne elementy jak np. zieleń, tzw. mała architektura czy urządzenia terenu.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Świetna robota ze zdjęciami Jawn :) jak teraz wygląda budowa?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Nie wątpię, że ceny będą wysokie :) Ale jak wyjdzie tak jak na wizualkach to będzie naprawdę ładnie - taki amerykański styl :D
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Grizzly
Szkoda tylko, ze wczesniej tego nie skonczyli :(
0
Zaloguj aby dodać komentarz