W centrum Krakowa powstaje nowy, czterogwiazdkowy hotel dodał Damian Daraż

W centrum Krakowa powstaje nowy, czterogwiazdkowy hotel

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Meininger
adresKraków, Grzegórzecka 10
inwestorFronton Sp. z o.o.
projektantArch. Witold Saran
REKLAMA

W stolicy Małopolski zostanie wkrótce otwarty nowy hotel. Firma Fronton podpisała z Meininger Hotels 20-letnią umowę najmu nowego hotelu w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 10. W wyborze operatora hotelowego oraz negocjacjach umowy najmu doradzała firma PNConsulting.

Kompleks składać się będzie z 3 budynków, połączonych w parterze łącznikiem, na dachu którego zlokalizowane zostaną, dwa przestronne tarasy, stanowiące serce kompleksu oraz miejsce spotkań i odpoczynku gości hotelowych.

W hotelu zaplanowano również bar oraz strefę gier, dla młodszych gości krakowskiego hotelu Meininger. Otwarcie hotelu zaplanowano w połowie 2023 roku.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
REKLAMA

Nieruchomość położona jest w ścisłym centrum miasta, zaledwie 600 metrów od Rynku Głównego, około 1 km od Wawelu i dzielnicy Kazimierz oraz około 1,5 km od stacji kolejowej Kraków Główny.

Ulica Grzegórzecka, przy której znajduje się hotel, podlega obecnie intensywnej przebudowie i ma docelowo stać się Placem Grzegórzeckim. W ramach realizowanej inwestycji, miasto planuje ograniczyć w tym miejscu ruch samochodowy i nadać priorytet pieszym. W związku z tym mają powstać liczne alejki, trasy dla rowerzystów oraz obszerne tereny zielone i oczko wodne, gdzie mieszkańcy będą mogli się zatrzymać i spędzać czas. Rozbudowywana jest również infrastruktura komunikacyjna w postaci licznych przystanków tramwajowych, zlokalizowanych przy samym hotelu oraz budowana nowa stacja kolejowa Kraków Grzegórzki, w odległości ok 50 metrów od nieruchomości, z której dojechać będzie można do lotniska Kraków-Balice.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

– Cieszymy się niezmiernie ze współpracy z naszymi polskimi partnerami – mówi Ajit Menon, prezes Meininger Hotels. – Meininger Hotel Kraków zlokalizowany jest w doskonałej, centralnej lokalizacji, która dzięki dużej inwestycji miasta, zmieni swój charakter, dostarczając mieszkańcom i turystom wiele nowych atrakcji – dodaje.

– Meininger Hotels przekonał nas do siebie nie tylko nowoczesnym wystrojem, dostosowanym do współczesnych potrzeb podróżującej młodzieży, ale również doskonałym zrozumieniem wyjątkowości naszej lokalizacji. Sieć idealnie wpisała się w charakter nieruchomości i jej zmieniające się otoczenie. Hotel Meininger Kraków, będzie służył nie tylko licznie przybywającym turystom, ale również lokalnej społeczności jako miejsce spotkań – wyjaśnia Eugeniusz Batko, prezes firmy Fronton.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym niezwykle ciekawym projekcie. Firma Fronton, od samego początku kładła duży nacisk zarówno na wysoką jakość hotelu oraz świadczonych w nim usług, ale również na odpowiednie dopasowanie operatora do wyjątkowej lokalizacji obiektu. Uważam, że Meininger Hotels idealnie wpisuje się w te wymagania. Olbrzymia liczba, szczególnie młodych, osób z całego świata odwiedzających hotel Meininger Kraków, wraz z dynamicznie zmieniającym się sąsiedztwem, spowoduje, że Plac Grzegórzecki, będzie istotnym punktem na turystycznej mapie Krakowa – komentuje Paweł Nowakowski z PNConsulting, odpowiedzialny za wybór operatora i negocjacje umowy najmu.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA