W centrum Krakowa trwa budowa nowego, czterogwiazdkowego hotelu Materiały inwestora

W centrum Krakowa trwa budowa nowego, czterogwiazdkowego hotelu

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Meininger
adresKraków, Grzegórzecka 10
inwestorFronton Sp. z o.o.
projektantArch. Witold Saran
REKLAMA

W stolicy Małopolski zostanie wkrótce otwarty nowy hotel. Firma Fronton podpisała z Meininger Hotels 20-letnią umowę najmu nowego hotelu w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 10. W wyborze operatora hotelowego oraz negocjacjach umowy najmu doradzała firma PNConsulting.

Kompleks składać się będzie z 3 budynków, połączonych w parterze łącznikiem, na dachu którego zlokalizowane zostaną, dwa przestronne tarasy, stanowiące serce kompleksu oraz miejsce spotkań i odpoczynku gości hotelowych.

W hotelu zaplanowano również bar oraz strefę gier, dla młodszych gości krakowskiego hotelu Meininger. Otwarcie hotelu zaplanowano w połowie 2023 roku.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Nieruchomość położona jest w ścisłym centrum miasta, zaledwie 600 metrów od Rynku Głównego, około 1 km od Wawelu i dzielnicy Kazimierz oraz około 1,5 km od stacji kolejowej Kraków Główny.

REKLAMA

Ulica Grzegórzecka, przy której znajduje się hotel, podlega obecnie intensywnej przebudowie i ma docelowo stać się Placem Grzegórzeckim. W ramach realizowanej inwestycji, miasto planuje ograniczyć w tym miejscu ruch samochodowy i nadać priorytet pieszym. W związku z tym mają powstać liczne alejki, trasy dla rowerzystów oraz obszerne tereny zielone i oczko wodne, gdzie mieszkańcy będą mogli się zatrzymać i spędzać czas. Rozbudowywana jest również infrastruktura komunikacyjna w postaci licznych przystanków tramwajowych, zlokalizowanych przy samym hotelu oraz budowana nowa stacja kolejowa Kraków Grzegórzki, w odległości ok 50 metrów od nieruchomości, z której dojechać będzie można do lotniska Kraków-Balice.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

– Cieszymy się niezmiernie ze współpracy z naszymi polskimi partnerami – mówi Ajit Menon, prezes Meininger Hotels. – Meininger Hotel Kraków zlokalizowany jest w doskonałej, centralnej lokalizacji, która dzięki dużej inwestycji miasta, zmieni swój charakter, dostarczając mieszkańcom i turystom wiele nowych atrakcji – dodaje.

– Meininger Hotels przekonał nas do siebie nie tylko nowoczesnym wystrojem, dostosowanym do współczesnych potrzeb podróżującej młodzieży, ale również doskonałym zrozumieniem wyjątkowości naszej lokalizacji. Sieć idealnie wpisała się w charakter nieruchomości i jej zmieniające się otoczenie. Hotel Meininger Kraków, będzie służył nie tylko licznie przybywającym turystom, ale również lokalnej społeczności jako miejsce spotkań – wyjaśnia Eugeniusz Batko, prezes firmy Fronton.

– Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym niezwykle ciekawym projekcie. Firma Fronton, od samego początku kładła duży nacisk zarówno na wysoką jakość hotelu oraz świadczonych w nim usług, ale również na odpowiednie dopasowanie operatora do wyjątkowej lokalizacji obiektu. Uważam, że Meininger Hotels idealnie wpisuje się w te wymagania. Olbrzymia liczba, szczególnie młodych, osób z całego świata odwiedzających hotel Meininger Kraków, wraz z dynamicznie zmieniającym się sąsiedztwem, spowoduje, że Plac Grzegórzecki, będzie istotnym punktem na turystycznej mapie Krakowa – komentuje Paweł Nowakowski z PNConsulting, odpowiedzialny za wybór operatora i negocjacje umowy najmu.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Meininger Hotels to niemiecka sieć hotelowa działająca w unikalnym modelu hoteli hybrydowych, oferujących elastyczne struktury zakwaterowania dostosowane zarówno do potrzeb osób podróżujących indywidualnie, jak i zorganizowanych grup. Wszystkie hotele sieci zlokalizowane są w centrach miast oraz charakteryzują się indywidualnym designem i funkcjonalnościami, takimi jak kuchnia dla gości czy pokoje gier. Sieć Meininger Hotels liczy obecnie 31 obiekty, oferujące około 4 900 pokoi i ponad 17 400 miejsc noclegowych. Hotele położone są w 21 miastach w Europie, takich jak Amsterdam, Berlin, Monachium, Kopenhaga, Mediolan, Rzym, Paryż oraz Wiedeń. Sieć zabezpieczyła również lokalizację w Warszawie, gdzie swój hotel planuje otworzyć do końca 2023 roku.

Fronton to krakowski deweloper i inwestor, działający na lokalnym rynku nieruchomości od ponad 30 lat, wielokrotnie nagradzany za swoje inwestycje. Firma założona została w 1989 roku i specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym.

Fronton oprócz działalności deweloperskiej, zajmuje się również zarządzaniem portfelem nieruchomości własnych, obejmujących między innymi biurowiec klasy A, przy ul. Kamiennej w Krakowie, pakiet mieszkań na wynajem oraz nieruchomości magazynowo-biurowe na południu Krakowa. Firma jest również mocno zaangażowana w działalność kulturalną Krakowa, wspierając wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych, jak również dba o krakowskie zabytki, przeprowadzając ich renowacje i modernizacje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA