W centrum Krakowa zostanie otwarty drugi w tym mieście hotel pod marką Indigo FLC Projekty

W centrum Krakowa zostanie otwarty drugi w tym mieście hotel pod marką Indigo

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Hotel Indigo
adresKraków, Św. Agnieszki 8
inwestorHowell Sp. z o.o.
projektantFLC Projekty
REKLAMA

W stolicy Małopolski otwarty zostanie drugi hotel pod marką Indigo. Jest to sieć małych, indywidualnych hoteli butikowych, która jest częścią IHG Hotels & Resorts. Od 2016 roku w Krakowie działa już pierwszy hotel Indigo z 56 pokojami. Znajduje się w kamienicy przy ul. św. Filipa na Starym Kleparzu, w pobliżu Dworca Głównego PKP.

Drugi hotel Indigo powstanie przy ul. Stradomskiej 25 na Starym Mieście. Ulokowany będzie w rewitalizowanej i remontowanej, zabytkowej kamienicy połączonej z nowym budynkiem, który powstanie na pustej działce od ul. św. Agnieszki.

Rewitalizowana, zabytkowa kamienica od strony ul. Stradomskiej w Krakowie została zbudowana w 1865 r. Dotychczas pełniła wyłącznie funkcję mieszkalną. W 2020 roku inwestor otrzymał pozwolenie na realizację obiektu noclegowo-usługowego.

Z informacji jakie uzyskał branżowy miesięcznik "Hotelarz", obiekt funkcjonował będzie w standardzie 4-gwiazdkowym pod nazwą Indigo Kraków Wawel Royal Castle. Znajdą się w nim 74 pokoje, restauracja, dwie sale konferencyjne, bar, fitness, SPA i parking podziemny.

Jak informuje inwestor, znajdą się w nim „pokoje o hipsterskim klimacie, inspirowane estetyką Kazimierza. Królują w nich kontrast, odważna kolorystyka oraz wyraziste wzory, które nadają projektowi dynamiki i pobudzają zmysły”. Część pokoi utrzymana będzie z klimacie secesji. Hotel zaoferuje też apartament królowej Bony. W podwórzu łączącym zabytkową kamienicę z nową częścią znajdzie się restauracja, a w hotelu również bar.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Howell Development z Krakowa. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest pracownia FLC Projekty z Krakowa.

Hotel zostanie oficjalnie otwarty na wiosnę 2025 roku. Jednak już dziś możemy zobaczyć, jak będą wyglądały wnętrza tego obiektu.

WIZUALIZACJE WNĘTRZ:

REKLAMA
Komentarz do inwestycji Hotel Indigo
Orzech
+13
0
Zaloguj aby dodać komentarz
FLC Projekty
FLC Projekty
FLC Projekty
FLC Projekty

Nowa część od strony ul. św. Agnieszki:

FLC Projekty

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA