W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowo-hotelowyfot. Jakub Zazula

W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowo-hotelowy

Orzech
Orzech
REKLAMA

W samym centrum Wrocławia, przy ulicy Kolejowej, w miejscu po wyburzonym tzw. "szkieletorze" (niedokończonym parkingu wielopoziomowym) ma zostać zrealizowana nowa, duża inwestycja. Znamy jej szczegóły.

Przypomnijmy, w tym miejscu, po wyburzeniu wielopoziomowego, niedokończonego parkingu, przez dłuższy czas planowany była budowa nowoczesnego biurowca, a nawet kompleksu tego typu budynków. W połowie 2021 roku, właściciel tej nieruchomości – jeden z największych polskich deweloperów Develia S.A. zmieniła strategię i zapowiedziała, że zamiast budowy biurowca/biurowców wybuduje przy ul. Kolejowej kompleks wielofunkcyjny.

W listopadzie 2021 roku Develia podpisała list intencyjny z europejską spółką, inwestującą w nieruchomości komercyjne, w sprawie sprzedaży części posiadanego terenu przy ulicy Kolejowej. Porozumienie dotyczyło sprzedaży części gruntu wraz z częścią inwestycji obejmującej budowę dwóch budynków wielofunkcyjnych, ze wspólnym parkingiem podziemnym oraz niezbędną infrastrukturą.

Wraz z podpisaniem listu intencyjnego, spółka i kupujący rozpoczęli negocjacje warunków sprzedaży. W liście intencyjnym strony ustaliły orientacyjną łączną cenę sprzedaży nieruchomości wraz z posadowionym na nieruchomości budynkiem, realizowanym w ramach inwestycji, w wysokości 139 415 000 złotych netto, która zostanie poddana dalszej weryfikacji, m.in. w oparciu o ustalenia dokonane w trakcie audytu prawnego – informowała wówczas spółka Develia w raporcie giełdowym.

Jak będzie wyglądał nowy kompleks przy ulicy Kolejowej?

19 grudnia 2022 r. wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku biurowo-hotelowego z częścią handlowo-usługową przy ul. Kolejowej we Wrocławiu.

– 14 170 mkw. to powierzchnia części hotelowej/PRS na, którą mamy podpisany list intencyjny. Do tego dochodzi powierzchnia biurowa. Zgodnie z wydaną decyzją środowiskową hotel i biura to łącznie ponad 23 tysiące metrów kwadratowych – informuje Investmap.pl Paweł Ruszczak, wiceprezes Develia S.A.

"Planowana inwestycja polega na budowie 13 kondygnacyjnego budynku biurowo-hotelowego z częścią handlowo-usługową na parterze wraz z dwukondygnacyjnym garażem podziemnym przy ul. Kolejowej we Wrocławiu, na działce nr 21/3 AM 31 obręb Stare Miasto. Powierzchnia działki wynosi ok. 0,54 ha. Ponadto działki nr 21/4 i 21/2 AM 31 obręb Stare Miasto o łącznej powierzchni ok. 0,22 ha zostaną tymczasowo zagospodarowane pod zaplecze budowy. Posadowienie obiektu zaprojektowano jako bezpośrednie na płycie fundamentowej o różnych grubościach w zależności od wysokości projektowanej części budynku" – czytamy w obwieszczeniu Prezydenta Miasta Wrocławia.

REKLAMA

Kiedy ruszy budowa?

– Nie mamy decyzji co do terminu rozpoczynania tej inwestycji. W I kwartale 2023 roku spodziewamy się pozwolenia na budowę – informuje nasz portal Paweł Ruszczak, wiceprezes Develia S.A.

Na razie inwestor nie ujawnia wizualizacji i szczegółowych informacji dotyczących tej inwestycji.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA