W galerii Libero Katowice otwarto nową atrakcję – najdłuższą w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie zjeżdżalniMateriały prasowe

W galerii Libero Katowice otwarto nową atrakcję – najdłuższą w Polsce i jedną z najdłuższych w Europie zjeżdżalni

Orzech
Orzech
REKLAMA

1 czerwca w Dzień Dziecka w galerii Libero Katowice została otwarta nowa atrakcja, która pojawi się już na stałe w tym obiekcie. Ruszyła najdłuższa w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie zjeżdżalni! Przejazd nią jest całkowicie bezpłatny, a do pokonania są aż dwa poziomy. Zjeżdżać nią można również z zakupami, dlatego kto pierwszy na dole, ten lepszy.

Ponad 27 m długości i 11,4 m wysokości. Zawrotna prędkość, liczne zakręty, przeźroczyste okienka, a do tego niezapomniana radość i emocje. Libero Katowice, by zapewnić swoim klientom unikalne i ekscytujące przeżycia podczas zakupów wybudowała najdłuższą zjeżdżalnię w Polsce.

Wlot zjeżdżalni znajduje się na poziomie 2 tuż obok strefy restauracyjnej, a wylot na poziomie 0. Do pokonania jest 8 zawiłych zakrętów, co zajmuje średnio 10 sekund!

– Cieszymy się, że udało nam się z powodzeniem ukończyć budowę najdłuższej zjeżdżalni w Polsce i jednej z najdłuższych w Europie. W Libero cały czas lubimy dawać radość i niezapomniane przeżycia, dlatego właśnie w Dniu Dziecka otwieramy naszą najnowszą atrakcję. Kręta i emocjonująca przejażdżka czeka na każdego, kto nas odwiedzi. Liczymy, że zjazd ze zjeżdżalni wywoła uśmiech i radość na twarzach wszystkich naszych odwiedzających – zaznacza Grzegorz Filipczyk, Dyrektor Libero Katowice.

Zjeżdżalnia powstała również z myślą o klientach, którzy chcieliby spróbować swoich sił, sunąc pomiędzy piętrami z torbami zakupowymi. By zmierzyć czas zjazdu, z pomocą każdemu śmiałkowi przyjdzie specjalny licznik, który precyzyjnie pokaże czas zjazdu umieszczony na tablicy wyników. Uwaga! Kto szybszy ten lepszy, niezależnie od liczby toreb z zakupami. Dzięki temu wypad na szybki shopping w Libero nabiera dosłownego znaczenia.

Materiały prasowe
REKLAMA

Zjeżdżalnia jest bezpłatna, w pełni bezpieczna i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Mogą z niej korzystać osoby powyżej 7. roku życia (młodsze dzieci mogą zjechać pod opieką dorosłego), a maksymalna waga osoby zjeżdżającej to 150 kg.

Przejazd kończy się na około 6-metrowym, otwartym odcinku bez zadaszenia. W środku znajdują się specjalnie okienka wykonane z poliwęglanu, dzięki którym w środku podczas przejazdu nie jest ciemno. Całość wykonana jest ze stali. Budowa najnowszej atrakcji w Libero Katowice trwała dwa tygodnie.

Do tej pory jedynie trzy centra handlowe w Polsce mogły pochwalić się podobną zjeżdżalnią. Czwartą – najdłuższą jest jednak ta w Libero. Co ciekawe, na świecie prym wiedzie zjeżdżalnia w centrum handlowym w Szanghaju. Można się nią przedostać z 5 piętra na parter w zaledwie 16 sekund! W Europie największa zjeżdżalnia znajduje się w centrum handlowym w Berlinie. Ma 35 m długośM

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Libero Katowice to ponad 150 sklepów, punktów usługowych oraz unikatowa przestrzeń restauracyjna na Śląsku. W 2022 roku centrum poszerzyło swoją ofertę między innymi o takie znane sklepy jak: interaktywny salon Modivo, luxury brands w Half Price, Kodano Optyk, Dealz, Crazy Bubble czy Sofi Flora. W Libero w ubiegłym roku zadebiutowały także restauracje Zdrowa Krowa i Olimp. Ponadto w nowej odsłonie uruchomiono klinikę medycyny estetycznej Say WoW.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA