W Gdańsku powstaje nowy biurowiec w kampusie Intel Technology PolandMateriały inwestora

W Gdańsku powstaje nowy biurowiec w kampusie Intel Technology Poland

Orzech
Orzech
REKLAMA

Na początku 2021 roku amerykański Intel ogłosił kolejną rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku. Minął rok i budynek osiągnął już docelową wysokość. Biurowiec IGK6 to pierwsza w historii Intela w Polsce inwestycja, która realizowana jest z udziałem środków z Unii Europejskiej.

Na budowę i wyposażenie obiektu ten amerykański gigant IT otrzyma 50 mln zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Inteligentny Rozwój. Biurowiec IGK6 powstaje w Gdańsku przy ul. Słowackiego 176 w dzielnicy Matarnia, na terenie kampusu Intel Technology Poland.

Centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku to drugi po USA, największy tego typu ośrodek firmy Intel na świecie. Całkowita powierzchnia obiektu wynosić będzie 27,4 tys. mkw., powierzchnia użytkowa 23 tysiące metrów kwadratowych a biurowiec będzie składał się z pięciu pięter. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Oddanie obiektu do użytku planowane jest przez inwestora na połowę 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma HOCHTIEF Polska S.A. z Warszawy.

REKLAMA

Gdańskie zespoły Intela, które aktualnie pracują w kompleksie biurowym Tryton Business House przy ul. Jana z Kolna 11 przeprowadzą się do nowego kampusu firmy po zakończeniu jego budowy.

Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA