W Gdańsku zamiast planowanego biurowca, powstanie kameralny akademik premium. Niedawno przy ul. Konarskiego 1 ruszyła budowa prywatnego domu studenckiego, w którym powstanie 35 pokoi dla studentów. Budynek będzie stylizowany na kamienicę, by wpasować się w okoliczną zabudowę.
• Pierwotnie właściciel działki przy ul. Konarskiego 1, firma Torus, planowała realizację w tym miejscu małego biurowca.
• Z myślą o realizacji tego typu inwestycji złożyła nawet wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który został w Gdańsku uchwalony w listopadzie 2017 roku.
• Obecnie powierzchnie biurowe nie są już tak pożądane na rynku, dlatego inwestor zdecydował się na zmianę funkcji zabudowy.
W Gdańsku powstaje all.inn, przeznaczony dla studentów projekt mieszkaniowy autorstwa firmy Torus. W czteropiętrowym budynku przy ul. Konarskiego 1 znajdzie się 35 wyposażonych pokoi jedno- i dwuosobowych, każdy z aneksem kuchennym i łazienką.
Jeden lokal zostanie przystosowany do potrzeb osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. All.inn będzie obiektem bezobsługowym, a jego łączna powierzchnia wyniesie ponad 880 metrów kwadratowych.
W budynku all.inn zamieszkać będzie mogło 40 osób. Pod budynkiem powstanie także podziemna hala garażowa.

Projektanci przewidzieli też strefy wspólne, które mają służyć nauce i integracji
Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dużą kuchnię, salę wypoczynku i rekreacji oraz pralnio-suszarnię. W budynku znajdzie się również strefa fitness wyposażona w sprzęt sportowy oraz dwa pokoje do cichej pracy.
Na terenie działki powstanie też zielona strefa rekreacyjna, dostępna wyłącznie dla studentów, o łącznej powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych.
– To dla nas pierwsza inwestycja w tym segmencie rynku i kolejny etap dywersyfikowania działalności jako inwestora nieruchomościowego. W tej inwestycji zamierzamy wykorzystać nie tylko nasze doświadczenia w obszarze budownictwa i implementacji nowoczesnych technologii, ale także bycia operatorem. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku collabu, czyli naszego konceptu elastycznych powierzchni biurowych czy hoteli, także all.inn stanie się wkrótce sieciowym rozwiązaniem – mówi Przemysław Ryś, Prezes Zarządu spółki Torus.
– Projekt architektoniczny jest w dużej mierze wynikową miejscowego planu. Prostota bryły, kolory, nachylenie dachu, stolarka okienna - mieliśmy tutaj ścisłe wytyczne. Detalem nawiązujemy do otoczenia i zabytkowych willi, jak budynek ambasady, ale nie tracimy też z oczu młodych ludzi, którym ten obiekt ma służyć. Staraliśmy się więc połączyć zewnętrzną klasykę, którą dostrzec można chociażby w gzymsach i boniowaniach, z nowoczesnością, która skumulowana jest w środku budynku – podkreśla Beata Radulska, architekt w firmie Torus.

Akademik klasy premium
– All.inn nie będzie typowym, wielkoskalowym akademikiem, jakich wiele na rynku. To nowa formuła miejsca zamieszkania i życia studenckiego, z kompleksową, całoroczną ofertą. Do tego bezobsługowość oraz różne strefy wspólne, które zajmą powierzchnię aż kilkunastu procent całego budynku – mówi Małgorzata Dąbrowska, Head of Marketing w Grupie Torus.
Projekt architektoniczny budynku i aranżacji wnętrz przygotował dział projektowy firmy Torus, która jest też generalnym wykonawcą inwestycji i będzie pełniła rolę operatora oraz zarządcy obiektu.
Inwestorem jest spółka MiMiD Group, również powiązana właścicielsko z grupą Torus.
Planowany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu to II kwartał 2026 roku.
