W Krakowie został otwarty nowy, pięciogwiazdkowy Hotel Stradom House Materiały prasowe

W Krakowie został otwarty nowy, pięciogwiazdkowy Hotel Stradom House

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Małopolski został otwarty kolejny nowy hotel. 18 kwietnia br. nastąpiło otwarcie nowego pięciogwiazdkowego 12-14 Stradom House. Obiekt łączy wyrafinowany design, wielowiekową historię i światowe trendy w postrzeganiu gościnności. Za realizację hotelu marki Autograph Collection należącej do Marriott International, odpowiada Angel Poland Group.

Hotel oferuje 125 luksusowych pokoi, których design odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa i epoki modernizmu z początku XX wieku. Perłą obiektu jest Chapel Loft, prestiżowy apartament o powierzchni 155 mkw., z własną kuchnią, fortepianem, kolekcją winyli i zachwycającym widokiem na Stare Miasto.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

O zaspokojenie najbardziej wyrafinowane gustów smakowych zadbają dwie restauracje serwujące kuchnię śródziemnomorską oraz owoce morza – Gaia i John Dory. Nie zapomniano również o miłośnikach klubowych wnętrz. Ci bowiem zakochają się w monumentalnych, pamiętających czasy baroku wnętrzach klubu Hedwig’s, którego sklepienie rozpościera się 9 metrów ponad posadzką w przestrzeni dawnej, zdesakralizowanej kaplicy.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Spektakularny, zabytkowy budynek, którego dzieje sięgają Średniowiecza, odkrywa przed gośćmi oraz mieszkańcami Krakowa unikalne przestrzenie. Miejsce zostało poddane starannej renowacji, wydobywając przepiękne, nadające mu niepowtarzalny charakter freski i liczne elementy historyczne.

Materiały prasowe
REKLAMA

Stradom House został zaprojektowany przez światowej klasy architektów i artystów. Jego wnętrza urzekają olśniewającym designem i bezkompromisową dbałością o detale. Ściany pomieszczeń zdobi zachwycająca, oryginalna kolekcja polskiej sztuki współczesnej, w tym prace tak uznanych artystów, jak Wilhelm Sasnal, Honza Zamojski czy Tomasz Kowalski.

– Zakończenie budowy i otwarcie hotelu 12-14 Stradom House to najwspanialszy sposób na uczczenie jubileuszu 20-leca Grupy Angel Poland, który obchodzimy w tym roku. Renowacja zabytkowego budynku jest ogromnym wyzwaniem. Dzięki inspiracji bogatym dziedzictwem kamienicy i otaczającej ją historii, udało nam się zachować niepowtarzalny i unikalny charakter tego miejsca. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła, bowiem Kraków zyskał nowe, niepowtarzalne miejsce, które z jednej strony wpisuje się w jego architekturę, z drugiej na nowo kształtuje jego wizerunek. Stradom House zapewnia swoim gościom nie tylko luksus, ale i swobodę, o którą trudno w innych miejscach – mówi Shachar Samuel, Co-owner Angel Poland Group.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Jeśli ktoś szuka wytchnienia, znajdzie je w sanktuarium odnowy biologicznej SÓL. Dwudziestometrowy basen wraz ze strefą saun, miejscem do krioterapii, przestrzenią do terapii dźwiękiem oraz pokojem do masażu pomogą rozgrzać zmysły i odprężyć ciało. Goście mogą skorzystać z gamy naturalnych kosmetyków oraz unikalnych rytuałów na twarz i ciało inspirowanych tradycjami związanymi z bogactwem regionu - solą. Cząstkę eterycznej atmosfery będzie można zabrać ze sobą za pomocą indywidualnie dobranego olejku z palety przygotowanej przez londyńską senselierkę Alexandrę Soveral. Nowa definicja lifestyle’u Stradom House to niepowtarzalne miejsce na mapie Krakowa, doskonałe do wymiany doświadczeń, emocji i myśli, dające gościom możliwość swobodnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, korzystania z pięciogwiazdkowego hotelu, restauracji, klubu czy centrum spa i przestrzeni eventowych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

– Chcemy przede wszystkim łączyć ludzi – pokazywać ich pasje, energie, talenty. Ideą, która nam przyświeca, jest inspirowanie naszych gości oraz mieszkańców Krakowa. Będziemy to realizować poprzez liczne wydarzenia związane z kuchnią, kulturą, modą, podróżami czy biznesem. Stradom House to destynacja lifestyle, którą trzeba regularnie odwiedzać – podkreśla Lionel Valla, General Manager Stradom House.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialne było DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA