W przedwojennej kamienicy przy ulicy Żeromskiego 88 powstanie siedziba Izby Administracji Sądowej w Łodzi Boom Architekci

W przedwojennej kamienicy przy ulicy Żeromskiego 88 powstanie siedziba Izby Administracji Sądowej w Łodzi

WIZUALIZACJE
REKLAMA

Izba Administracji Skarbowej rozpoczyna generalny remont i przebudowę swojej nowej siedziby czyli zabytkowego, pochodzącego z 1891 roku budynku przy ul. Żeromskiego 88 w Łodzi. W kamienicy mieścił się do stycznia 2015 r. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Po wyprowadzeniu się policjantów do nowej siedziby przy ulicy Stokowskiej, ten położony w dzielnicy Polesie budynek przy ul. Żeromskiego przejęła Krajowa Administracja Skarbowa. Do wyłonienia wykonawcy remontu i przebudowy tego gmachu potrzeba było aż czterech przetargów.

Boom Architekci
Boom Architekci

Projekt przebudowy historycznych budynków z 1891 r. wyłoniono w konkursie, w którym zwyciężyło łódzkie studio Boom Architekci. Zakłada on zachowanie fasady frontowej obiektu oraz całkowitą przebudowę pozostałej części wraz z zagospodarowaniem terenu działki na wewnętrzny dziedziniec z zielenią i parkingiem. Frontowy budynek ma zostać zamknięty szklanymi ścianami, tworząc hol. Aby powstało w nim miejsce na recepcję, część parteru zostanie obniżona do poziomu terenu. Drugie miejsce obsługi interesantów powstanie w oficynie na parterze.

Boom Architekci
REKLAMA
Boom Architekci
Boom Architekci

Z dziedzińca będzie można wejść do kantyny, która ma dysponować również zadaszoną częścią zewnętrzną. W piwnicy budynku frontowego ma się znaleźć sala do ćwiczeń z prysznicami i szatnią, a dwa istniejące na posesji garaże zostaną wyremontowane

Wewnętrzny dziedziniec kamienicy przy ul. Żeromskiego 88 pełnił będzie służył zarówno jako parking na 47 stanowisk, jak i zielony skwer z drzewami.

Kamienica została zaprojektowana przez Stefana Lemene i wpisana jest do ewidencji zabytków.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
my(gość)
Weźcie sobie może przeczytajcie ten kompromitujący Was tytuł artykułu.
REKLAMA