W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy w Polsce hotel voco Resort międzynarodowej sieci IHGMateriały inwestora

W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy w Polsce hotel voco Resort międzynarodowej sieci IHG

REKLAMA

Dolny Śląsk został wybrany przez znaną międzynarodową grupę hotelarską IHG Hotels & Resorts na debiut w Polsce marki voco Resort. Obiekt powstanie w Szklarskiej Porębie. Sieć podpisała umowę na otwarcie w 2024 r. hotelu voco Resort w Szklarskiej Porębie ze 100 pokojami z Grupą AKME, która realizuje kompleks Horizon Hotel & Resort.

Hotel voco Resort powstanie w ramach drugiego etapu tej bardzo dużej inwestycji na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy, w lipcu 2021 r. obydwie strony podpisały umowę na otwarcie w tym samym kompleksie hotelu Holiday Inn Resort z 155 pokojami, który otwarty ma być w drugiej połowie tego roku. Będzie to pierwszy etap tego przedsięwzięcia na Dolnym Śląsku.

W całym kompleksie składającym się z czterech budynków znajdą się m.in. własny browar, restauracje i strefa wellness z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, a 0,6 ha z 1,5-ha działki przeznaczona będzie na funkcje rekreacyjne.

Znana wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio odpowiada za projekt hotelu, a pracownia Tremend, będąca inwestorem zastępczym, przygotuje projekt wnętrz. PORR został wybrany na generalnego wykonawcę, tak jak i w przypadku hotelu Holiday Inn Resort.

Materiały inwestora

Szybki rozwój i zainteresowanie marką voco trwa, co potwierdza podpisanie umowy na hotel pod marką voco Resort w Szklarskiej Porębie. IHG Hotels & Resorts oraz Grupa AKME wzmacniają swoją współpracę poprzez już drugą umowę franczyzową.

REKLAMA

voco Resort Szklarska Poręba z widokiem na piękną Dolinę Szczęścia, wprowadzi do Karkonoszy tętniące życiem i pełne radości podejście do hoteli. Każdy ze 100 pokoi wraz z własnym browarem hotelowym, ofertą gastronomiczną i strefą wellness pozwoli gościom na korzystanie z ekskluzywnych doświadczeń i pobyt w bardzo atrakcyjnej części Polski. Otwarcie obiektu planowane jest na 2024 rok.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą obecność w górskich kurortach w Polsce z drugim, wyjątkowym hotelem. To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych – mówi Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts.

– Cała Grupa AKME jest podekscytowana podpisaniem umowy na nasz drugi hotel z IHG Hotels & Resorts, obok hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poręba oraz tym, że możemy dodać markę voco Resort do naszego portfolio. Jest to wynik świetnej relacji, jaką mamy z IHG, naszego pionierskiego myślenia i chęci oferowania unikalnych usług dla naszych gości. Lokalizacja hotelu voco Resort Szklarska Poręba nie mogła być lepsza dla gości udających się na wypoczynek. Siła systemów dystrybucji i programu lojalnościowego IHG połączona z ciekawymi i pasjonującymi markami hotelowymi sprawiają, że jesteśmy pewni, że nasi gości będą zadowoleni ze wszystkich usług, które hotele będą oferować – mówi Wiktor Grzechociński, Partner, Grupa AKME.

Materiały inwestora

Jako najszybciej rozwijająca się marka w historii IHG Hotels & Resorts, voco jest obecne w ponad 20 lokalizacjach na świecie, a następne ponad 30 hoteli jest na etapie przygotowania. Marka voco oferuje możliwość dopasowania koncepcji architektonicznej, co pozwala na korzystanie z niej w szerokiej gamie nieruchomości, zarówno nowo budowanych jak i istniejących. Elastyczność podejścia oraz wyjątkowość stylu pomagają w pozyskiwaniu zainteresowania właścicieli, którzy poszukują rozwiązania na konwersję obiektu, maksymalizację zwrotów z inwestycji i szybkie rezultaty dzięki globalnej skali działania IHG, platformie technologicznej i jednemu z największych hotelowych programów lojalnościowych – IHG Rewards.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
brambor(gość)
Taki obiekcik wymaga: prądu, gazu i wody a z tym w mieście jest problem od dawna, bo jest jedna rurka z gazem, jedna linia wys. nap. (no niby dwie ale ta druga :)))  ) .  Potem treści życiowe albo odrzyciowe trzeba wypuścić z obiektu.  Ciekawe gdzie? Czy w ogóle ktoś bilansuje te potrzeby czy wszystko na żywioł?  Jakość to będzie.
Bartolini(gość)
Ale my was nie chcemy w Szklarskiej Porębie.
REKLAMA