W szpitalu przy ulicy Herberta 21 w Lublinie powstanie nowy Oddział Pulmonologiczny Materiały inwestora

W szpitalu przy ulicy Herberta 21 w Lublinie powstanie nowy Oddział Pulmonologiczny

WIZUALIZACJA
REKLAMA

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie, w lokalizacji przy ul. Herberta 21 powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentów postcovidowych. Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie Piotr Matej podpisał w środę, 7 września, umowę na realizację inwestycji z Dyrektorem Handlowym Climatic System Jarosławem Adamkiem. W konferencji prasowej poświęconej powstaniu nowego oddziału uczestniczył również Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Inwestycja o wartości blisko 10 mln zł obejmuje budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku. Zostanie on połączony z istniejącym już budynkiem wchodzącym w skład kompleksu szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie. Budynek będzie realizowany w systemie modułowym, a sam proces będzie wykonany w systemie "Zaprojektuj i Wybuduj".

– Koszty Oddziału Pulmonologii, wybudowanego w nowym systemie modułowym, to 10 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na profilaktykę covidową i leczenie postcovidowe wynosi 8 mln 400 tys. zł, a z budżetu województwa – 1 mln 600 tys. zł – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Materiały inwestora

Nowy oddział będzie dysponował 40 łóżkami. Powstająca pulmonologia powstaje z myślą o chorych zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentach postcovidowych, co odpowiada na aktualną sytuację epidemiczną i potrzeby badanych. Zwiększony reżim sanitarny polepszy bezpieczeństwo wszystkich przebywających na oddziale osób, w tym personelu. Oddział został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wymogami stawianymi oddziałom zakaźnym.

REKLAMA

– W okresach wzmożonego zachorowania w nowym Oddziale Pulmonologii będziemy przyjmować pacjentów covidowych, a po tym okresie będzie ogromna potrzeba leczenia pacjentów postcovidowych. Teraz mamy dwa oddziały pulmonologii: jeden zlokalizowany przy ul. Biernackiego, drugi – przy ul. Herberta. Te dwa oddziały już niedługo będą mieściły się w jednej lokalizacji przy ul. Herberta – mówi Piotr Matej, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

– Myślę, że w połowie tego miesiąca rozpoczną się prace związane z wykonywaniem fundamentów, natomiast same moduły powinniśmy dostarczyć w październiku. Termin jest ambitny, ale to nie jest pierwsza realizacja, którą robimy w krótkim terminie – zapowiada Dyrektor Handlowy firmy Climatic System Jarosław Adamek.

Zadanie wynoszące blisko 10 mln zł jest finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i budżetu województwa lubelskiego.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA