W Warszawie powstaje kompleks Bliska Wola Tower fot. Jakub Zazula

W Warszawie powstaje kompleks Bliska Wola Tower

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Na warszawskiej Woli, przy skrzyżowaniu ulicy Kasprzaka i alei Prymasa Tysiąclecia powstaje kompleks Bliska Wola Tower, na który składają się trzy wieże. Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu i zdjęć z budowy.
W trzech wieżach o wysokościach 92, 80 i 70 metrów o nowoczesnych kształtach powstanie wielofunkcyjny obiekt spełniający kompleksowo potrzeby użytkowników – zarówno mieszkańców, pracowników biur, jak i osób prowadzących w nim swój biznes. W kompleksie Bliska Wola Tower znajdą się w łącznie 892 apartamentów mieszkalnych, 170 apartamentów hotelowych, 380 biur (prawie 10 tys. mkw. powierzchni biurowej), 33 lokale usługowe, 1096 miejsc garażowych i 18 wind. Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,86 metra, a panoramiczne okna będą miały 2,40 m wysokości.
Bliska Wola Tower wchodzi w skład osiedla Bliska Wola. Znajduje się na nim kompleks budynków, w którym oprócz mieszkań i przestrzeni rekreacyjnej znajdą się również apartamenty na wynajem, powierzchnie biurowe i usługowo-handlowe. Na terenie osiedla znajdować się będzie Central Park z boiskami do gry w piłkę, samoobsługowa pralnia oraz klub fitness.
fot. Jakub Zazula
Budowa wysokościowca rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Bliska Wola Tower to jeden z najwyższych i najbardziej spektakularnych obiektów powstających obecnie na warszawskiej Woli
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
Inwestorem jest J.W. Construction Holding S.A. z Warszawy. Bliska Wola Tower została zaprojektowana przez renomowane studio architektoniczne B.A.U. Sp. z o.o. z Warszawy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Fabet - Konstrukcje Sp. z o.o. z Kielc.
fot. Jakub Zazula
Budowa Bliska Wola Tower zwieńczy budowę Osiedla Bliska Wola, a właściwie małego miasteczka w Warszawie, z czternastotysięczną społecznością. Kompleks wysokościowy zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2021 roku.
Wola przez ostatnie lata ugruntowała już sobie status "Manhattanu" Warszawy, przede wszystkim ze względu na doskonałą infrastrukturę tej części stolicy, dostęp do wszystkich środków transportu miejskiego i bliskość metra. Według obliczeń ekspertów z CBRE w tej dzielnicy do 2021 roku, będzie się znajdowała jedna szósta łącznej powierzchni biurowej Warszawy (ponad milion metrów kwadratowych), m. in. dzięki oddaniu do użytku takich budynków jak Spark, Generation Park, Proximo i Warsaw Spire oraz właśnie Bliskiej Woli Tower.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (6)

Napisz komentarz
esu(gość)
Kolejni mieszkańcy Bangladeszu już spakowani czekają na przesłanie kluczy. Będą budować nową Polskę. Statystyki są nieubłagane. Przyjeżdża ich coraz więcej a też muszą gdzieś mieszkać.
Paweł(gość)
Ludzie mówią na te osiedle Getto warszawskie
Puku(gość)
Zero szacunku dla okolicznej zabudowy  ...to jest za wysokie i za ciasne! Współczesne "kamienice studnie"! Mrówkowiec.
Wilga(gość)
To nie jest Pekin ani Manhattan To nowa wersja getta.
Wilga(gość)
To nie jest Pekin ani Manhattan To nowa wersja getta.
test(gość)
Raczej pekin niż manhatan
REKLAMA