Panattoni rozpoczyna w Warszawie realizację centrum logistycznego dla Toyota Logistics Services Poland. Inwestycja powstanie w formule BTS w ramach kompleksu City Logistics Warsaw Airport IV i obejmie blisko 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-logistycznej z zapleczem biurowo-socjalnym. Start prac budowlanych zaplanowano na maj br., a rozpoczęcie operacji w nowej lokalizacji na czerwiec 2027 roku.
Toyota Logistics Services Poland przeniesie do większego i nowocześniejszego obiektu działalność z dotychczasowej lokalizacji, zachowując ciągłość operacyjną oraz zespół pracowników. Nowe centrum logistyczne będzie obsługiwać przede wszystkim rynek polski, odpowiadając na rozwój firmy i rosnące potrzeby w zakresie sprawnych łańcuchów dostaw.
– „Realizacja centrum logistycznego dla Toyota Logistics Services Poland to kolejny przykład rosnącej roli projektów BTS na dojrzałym rynku nieruchomości przemysłowych. Firmy o ugruntowanej pozycji coraz częściej wybierają rozwiązania szyte na miarę, które pozwalają precyzyjnie dopasować obiekt do procesów operacyjnych, zabezpieczyć długoterminowe potrzeby biznesowe i zwiększyć efektywność całego łańcucha dostaw. Współpraca z Toyotą – światowym liderem rynku motoryzacyjnego i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek – to dla nas wyraz ogromnego zaufania. Cieszymy się, że możemy wspierać naszego partnera w dalszym rozwoju jego działalności w Polsce” – mówi Michał Samborski, Regional Managing Director & Head of Development w Panattoni.
Centrum logistyczne zostało zaprojektowane z myślą o wymaganiach operacyjnych najemcy. Kluczowe znaczenie miały parametry techniczne budynku, w tym odpowiedni układ i proporcje hali umożliwiające optymalną organizację procesów logistycznych oraz budowę antresoli o powierzchni około 4 000 m kw. Ze względu na charakter operacji w budynku powstanie również wydzielona strefa do bezpiecznego przechowywania produktów wrażliwych, takich jak oleje czy poduszki powietrzne. Obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną, w tym pompy ciepła typu powietrze–powietrze oraz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Warszawski rynek magazynowy pozostaje największym i najbardziej płynnym w Polsce, generując w 2025 roku ponad 1,4 miliona mkw. popytu brutto – niemal 21% całkowitego zapotrzebowania w kraju. W warunkach, gdy zaledwie niecałe 700 000 mkw. powierzchni w budowie realizowane jest spekulacyjnie, projekty typu build‑to‑suit oraz umowy pre-let (zawierane jeszcze na etapie realizacji inwestycji) zyskują na znaczeniu jako rozwiązanie dla firm o precyzyjnie określonych wymaganiach operacyjnych i technicznych.
O wyborze City Logistics Warsaw Airport IV – nowoczesnego miejskiego parku przemysłowego zlokalizowanego w południowej części Warszawy zdecydowała bliskość obecnej siedziby firmy, a także dogodny dostęp do infrastruktury transportowej – głównych tras komunikacyjnych oraz lotniska. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji warunków najmu Toyota Logistics Services Poland doradzała firma JLL.
– „Kluczem do sukcesu tego projektu było zrozumienie, że Toyota potrzebowała czegoś więcej niż tylko większej powierzchni – potrzebowała odpowiedniej lokalizacji oraz obiektu precyzyjnie dopasowanego do specyfiki operacji w branży motoryzacyjnej. Proces doradczy obejmował szczegółową analizę warszawskiego rynku pod kątem dostępności i parametrów lokalizacyjnych, a następnie pracę nad wymaganiami technicznymi. Formuła built-to-suit pozwoliła połączyć strategiczne położenie z infrastrukturą zaprojektowaną dokładnie pod procesy operacyjne klienta” – mówi Karol Gajewski, Senior Consultant, Industrial Agency, JLL.
Warszawska inwestycja wpisuje się w międzynarodowe doświadczenie Panattoni w realizacji projektów dla marki Toyota w regionie CEE. Wcześniej deweloper dostarczył centrum dla Toyota Material Handling CZ o powierzchni blisko 14 000 mkw. w Panattoni Business Park Zdice. Obiekt – również zrealizowany w formule BTS – łączy funkcje magazynowe, serwisowe, demonstracyjne i biurowe, a jego projekt powstał zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa, zapewniając jednocześnie maksymalną funkcjonalność i efektywność operacyjną.




![Wałbrzych kończy budowę nowego stadionu. Inwestycja znów się opóźnia, ale prace są już na finiszu [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/17/17/81937_100x70.jpg)







![[Dolny Śląsk] Japończycy ponownie inwestują w Polkowicach](https://investmap.pl/_i/image/123/123/24955_100x70.jpg)


![[wielkopolskie] Volkswagen Group Polska inwestuje w nowe centrum logistyczne na terenie SEGRO Logistics Park Poznań](https://investmap.pl/_i/image/53/53/2101_100x70.jpg)
![[Dolny Śląsk] Będą nowe inwestycje w regionie](https://investmap.pl/_i/image/117/117/28277_100x70.jpg)

![[Dolny Śląsk] Skrzynie biegów do hybryd i silniki benzynowe. Toyota inwestuje w dolnośląskie fabryki](https://investmap.pl/_i/image/16/16/26128_100x70.jpg)


![[śląskie] Producent opakowań wprowadzi się do MLP Czeladź](https://investmap.pl/_i/image/195/67/47811_100x70.jpg)