W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka

FILM
REKLAMA

W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym.

Prace rozbiórkowe wyglądają bardzo widowiskowo. Służące do tej pory wiadukty zostały wybudowane wraz z pozostałą częścią Trasy Łazienkowskiej i oddane do użytku w 1974 roku. Konstrukcje mają po 400 metrów długości. Korzysta z nich ponad 100 tysięcy pojazdów dziennie. – Na nowych, trwalszych, ładniejszych i bardziej wytrzymałych wiaduktach przy parku Agrykola zostaną wytyczone obustronne ciągi pieszo-rowerowe, powstaną też pochylnie, które poprawią dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi – informowało miasto.

Podczas tych robót naprzemiennie będą zajmowane kolejne pasy al. Armii Ludowej na odcinku od al. Niepodległości do Wisłostrady. Utrudnienia będą także występowały na rondzie Jazdy Polskiej, dla skręcających z al. Armii Ludowej w ul. L. Waryńskiego.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
REKLAMA

Ten etap prac potrwa ok. roku. W drugim etapie ruch pojazdów zostanie skierowany na nowy wiadukt północny, a zamknięty zostanie obiekt południowy.

Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej potrwa do marca 2024 r.

Nowe obiekty będą miały większą wytrzymałość i wyższą klasę nośności. Powstaną przy nich obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA