W Ząbkowicach Śląskich rusza budowa Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sylwia Jagódka - magazyny123.pl

W Ząbkowicach Śląskich rusza budowa Lokalnego Centrum Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

REKLAMA

Rusza budowa kolejnej inwestycji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" na Dolnym Śląsku. Tym razem w Ząbkowicach Śląskich. Dzisiaj symbolicznie wbito pierwszą łopatę pod budowę nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu, 4-modułowej hali, kosztować będzie ok. 23 mln zł.

Dzięki nowej inwestycji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE) w Ząbkowicach Śląskich jest szansa na powstanie wielu nowych miejsc pracy. Strefa konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach i inwestorach.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (jako lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (jako członek konsorcjum). Wykonawcy zapewniają, że rozpoczęte dzisiaj prace zamkną się w ustalonym w umowie terminie, czyli do końca czerwca 2023 roku.

– Po miesiącach planowania i przygotowań przechodzimy do etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu – obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich rozwiną swoje skrzydła i stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Tych ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych, które – w co głęboko wierzę – napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług – powiedział prezes zarządu WSSE "Invest-Park" Piotr Wojtyczka.

– Dysproporcje pomiędzy poziomem rozwoju w aglomeracji wrocławskiej a południem Dolnego Śląska są znane, a budowa hali przemysłowej w Ząbkowicach Śląskich to kolejny krok, by te różnice niwelować – podkreślił wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko.

Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
REKLAMA
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
Sylwia Jagódka - magazyny123.pl
WSSE Invest-Park
WSSE Invest-Park

Inwestycja oznacza zagospodarowanie przeszło 5000 mkw. i budowę nowoczesnego obiektu zlokalizowanego przy ul. Biznesowej (boczna od ul. Cukrowniczej). Cała przestrzeń wraz z częścią socjalno-biurową zostanie przeznaczona na potrzeby przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy stworzą w Ząbkowicach Śląskich nowe miejsca pracy.

Dzięki budowie kompleksu hal magazynowo-produkcyjnych przez WSSE "Invest-Park" i zagospodarowaniu 120-hektarowego terenów w Euro-Parku przez Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (ARP S.A.) w Ząbkowicach Śląskich i okolicy powinno powstać w przeciągu kilku najbliższych kilku lat wiele nowych miejsc pracy, co powinno też przyczynić się do większego rozwoju gospodarczego tej części Dolnego Śląska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA