Budowa osiedla Stalowa 39 w Warszawie rozpoczętafot. Jakub Zazula

Budowa osiedla Stalowa 39 w Warszawie rozpoczęta

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na Nowej Pradze, przy skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej, powstanie osiedle Stalowa 39, które swoim charakterem nawiązuje do unikatowej zabudowy praskich kamienic. W dwóch 7-kondygnacyjnych budynkach znajdą się 202 funkcjonalne mieszkania. Obecnie trwają pierwsze prace budowlane, realizowane przez generalnego wykonawcę, firmę Kalter. Przeważająca większość mieszkań została już sprzedana. Planowany termin oddania budynku do użytku przypada na czerwiec 2020 roku.
Inwestycja wpisuje się w nurt rewitalizacji prawobrzeżnej części Warszawy, a jej projekt konsultowany był ze społecznością lokalną. Stalowa 39 powstaje w odległości ok. 150 m od stacji metra "Szwedzka", w dobrze skomunikowanej z centrum miasta okolicy. W pobliżu znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacje Warszawskiego Roweru Publicznego. 
W ramach pierwszych prac budowlanych firma Kalter, wybrana na generalnego wykonawcę inwestycji, wykonała już prace związane z zabezpieczeniem i zagospodarowaniem terenu budowy, większość robót ziemnych oraz specjalistyczne roboty fundamentowe w zakresie ścian szczelinowych. Inwestycja obejmuje łącznie 202 mieszkania o powierzchni od 24 do 112 mkw. Projekt wyróżnia się nowoczesną architekturą, ciekawymi wykończeniami fasad, a także szatą roślinną zaprojektowaną w systemie dachów odwróconych. Powstanie tu również otwarta przestrzeń z zielenią i placem zabaw, które sprzyjać będą integracji mieszkańców. Na parterze inwestycji znajdzie się łącznie 16 lokali usługowych, w tym liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, otwarte zarówno od strony ulicy, jak i podwórka. Ponadto firma Bouygues Immobilier Polska sfinansuje także budowę będącego w planach miasta od ponad 150 lat, ogólnodostępnego odcinka ulicy Czynszowej pomiędzy Stalową i Strzelecką, który stanowić będzie ważny ciąg pieszy dla okolicznych mieszkańców. 
Stalowa 39 to wymagający projekt, który łączy w sobie kilka kluczowych elementów. Są to m.in. potrzeby społeczności lokalnej oraz chęć przywrócenia ulicy Stalowej jej dawnego blasku. Inwestycja ma otwarty charakter, harmonijnie wpisuje się w zabudowę Nowej Pragi i odwołuje do tradycji praskich podwórek, sprzyjając integracji mieszkańców – powiedział Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor warszawskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.
REKLAMA
Firma Kalter posiada wieloletnie doświadczenie jako generalny wykonawca w zakresie budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Oferuje m.in. kompleksową obsługę realizowanych inwestycji – od etapu projektowania po wykonawstwo.
Budowa Stalowej 39 stanowi dla nas ciekawe wyzwanie, zarówno z punktu widzenia inżynierskiego, jak i prestiżu tej inwestycji. Z tego tytułu jesteśmy pozytywnie zmotywowani do owocnej współpracy z Inwestorem, naszymi sąsiadami oraz przyszłymi właścicielami mieszkań. Natomiast historyczny charakter budowy zobowiązuje nas do wyjątkowej dbałości o każdy detal, by w efekcie końcowym móc pozostawić na Pradze to, co najlepsze. Budowę rozpoczęliśmy sprawnie i trzymamy kciuki, by pozostało tak do końca – powiedział Maciej Dirbach, kierownik kontraktu.
Lokalizacja inwestycji jest pod wieloma względami atrakcyjna dla mieszkańców. Nowa Praga to dynamicznie rozwijająca się dzielnica, w której oprócz miejsc związanych z kulturą, takich jak kina, teatry czy galerie sztuki, nie brakuje punktów usługowych, które ułatwiają codzienne życie. W okolicy Stalowej 39 znajdują się liczne sklepy, szkoły, przedszkola, urzędy pocztowe i banki, a także pływalnie, hale sportowe czy siłownie. Fani aktywnego wypoczynku z pewnością docenią bliskość Parku Praskiego i terenów nadwiślańskich.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA