Dantex po pierwszym kwartale: 15 proc. wzrostu sprzedaży r/r

Dantex po pierwszym kwartale: 15 proc. wzrostu sprzedaży r/r

Warszawa
wielki89
REKLAMA
Dynamika sprzedaży mieszkań Dantex w I kw. br. (233 lokale, +15 proc. r/r) zapowiada kolejny dobry rok dla spółki. Wysoka sprzedaż w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku to efekt m.in. bogatej oferty deweloperskiej zróżnicowanej pod względem lokalizacji inwestycji oraz metraży dostępnych mieszkań. Spółka realizuje takie inwestycje, jak Osiedle przy Arkadii, Rondo Wiatraczna, Dobra Wola, Miasto Wola czy Osiedle Muszlove. 
Odnotowane wysokie wyniki w I kw. br. oraz rekordowe rezultaty osiągnięte w całym 2016 roku (879 sprzedanych lokali) pokazują, że na rynku panuje duży popyt na mieszkania usytuowane w kluczowych lokalizacjach Warszawy jak np. Wola, Żoliborz i coraz bardziej popularna Praga Południe. Dla porównania, w 2015 roku Dantex sprzedał 431 lokali, co oznacza, że w ubiegłym roku spółka podwoiła wynik.
Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest dla Dantex korzystna i pozwala z optymizmem patrzeć na nadchodzące kwartały. Wyniki sprzedaży za 2016 rok przejdą do historii firmy. W pierwszym kwartale tego roku osiągnęliśmy o 15 proc. wyższy wynik niż w analogicznym okresie poprzedniego roku dlatego zakładamy, że tendencja wzrostowa utrzyma się przez cały rok. W naszej strategii inwestycyjnej kładziemy nacisk na dobór lokalizacji, zróżnicowaną ofertę mieszkań pod względem metrażu oraz atrakcyjność infrastruktury całego obiektu. Wyniki firmy za pierwszy kwartał potwierdzają słuszności konsekwentnie realizowanego planu – powiedział Marek Roefler, prezes zarządu spółki Dantex. 
Deweloper realizuje obecnie 5 inwestycji: Osiedle Muszlove na warszawskim Bemowie; Miasto Wola, gdzie w marcu ruszyła przedsprzedaż szóstej, najbardziej kameralnej części inwestycji; Rondo Wiatraczna, projekt pełniący jednocześnie funkcję handlową, biurową i mieszkaniową; świetnie usytuowane Osiedle przy Arkadii; nowoczesny aparthotel WolskaKwadrat.  
REKLAMA
Dbamy o to, aby portfolio naszych inwestycji było zróżnicowane. Poszukujemy lokalizacji,które charakteryzują się dobrą infrastrukturą i mają szybkie połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Zróżnicowane metraże oraz funkcjonalnie rozplanowane pomieszczenia dodatkowo podkreślają wyjątkowość naszych ofert. To właśnie lokalizacja oraz bogata oferta metraży jest wspólnym mianownikiem wszystkich inwestycji Dantex. Atrakcyjny stosunek ceny za metr kwadratowy mieszkania do jakości wykończenia i dogodna lokalizacja korzystnie wpływa na wysokie zainteresowanie naszymi projektami – powiedział Marek Roefler.
W całym 2017 roku Dantex planuje wprowadzić do sprzedaży nowe projekty, jak i kolejne etapy dotychczasowych inwestycji, w 4 lokalizacjach Warszawy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA