Warszawa: Echo Investment startuje z nowym projektem na Kabatach źródło: materiały inwestora

Warszawa: Echo Investment startuje z nowym projektem na Kabatach

WIZUALIZACJE
Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Deweloper, zgodnie ze swoją ideą, realizuje kolejny „miastotwórczy” projekt w Warszawie. Nowy kompleks powstanie na Kabatach u zbiegu al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Wąwozowej.
Za projekt architektoniczny nowej inwestycji odpowiedzialne są pracownie WWAA i MOFO Architekci. Pierwsi zaprojektują część mieszkaniową, natomiast drudzy – przestrzeń wspólną.
Inwestycja ogólnopolskiego dewelopera Echo Investment zaplanowana jest w sąsiedztwie Lasu Kabackiego, tuż obok węzła komunikacyjnego z końcową stacją metra oraz pętlą autobusową. W miejscu ogrodzonego parkingu i obiektu handlowego, powstanie otwarta przestrzeń, która będzie łączyć część mieszkalną, biznesową, rozrywkową, kulturalną, edukacyjną, sportową, oraz handlową i usługową.
Projekt zakłada stworzenie nowego, ogólnodostępnego parku – ogrodu na skarpie. Dzięki podniesieniu budynków mieszkalnych na filarach, ogród połączy się z istniejącym skwerem przy ul. Sępa Sarzyńskiego. W narożniku al. KEN i ulicy Wąwozowej, przy samym wyjściu z metra, projektanci chcą utworzyć – miejski i otwarty dla wszystkich – Plac Kabacki, który w założeniu stanie się miejscem spotkań. Na jego terenie powstaną kawiarnie, ogródki restauracyjne, zieleń, fontanny i mała architektura.
REKLAMA
Głównym punktem nowej inwestycji ma być Oranżeria – będzie to przeszklony, jasny, nowoczesny i wypełniony zielenią budynek, zaadaptowany na halę restauracyjną. Część kompleksu od strony ulic Sępa-Sarzyńskiego i Zaruby zajmie zabudowa mieszkaniowa. Budynki mieszkaniowe zostaną osadzone na filarach ponad poziomem gruntu.
Na całym terenie nowego osiedla Echo Investment stawia na uspokojenie ruchu. Kwartał zostanie przystosowany do pieszych oraz rowerzystów, a ruch samochodowy zostanie przeniesiony do podziemi.
Wizualizacje dostępne są tutaj [klik]

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA