Stołeczna spółka Sawa Apartments rozpoczyna budowę nowego luksusowego apartamentowca. Stanie na warszawskiej Starej Ochocie przy ulicy Siewierskiej 18 na działce o pow. 1086 mkw. Kameralny budynek zaoferuje 21 apartamentów, podziemny parking i część handlowo-usługową na parterze. Powierzchnia użytkowa netto wyniesie 2942 mkw.
Budynek stanie wzdłuż ul. Rokosowskiej. Będzie uzupełniał jej pierzeję zgodnie z geometrią otoczenia i zaleceniami Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla rejonu Ochota Centrum. Apartamentowiec zaprojektowała pracownia architektoniczna Hys Architekci. Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Zawisza.
– Olbrzymi sukces naszego wielofunkcyjnego kompleksu apartamentowego Solec Residence w Warszawie skłonił nas do przemyślenia projektu niemal identycznego, ale dużo mniejszego, jeszcze bardziej kameralnego – mówi prezes Sawy Apartments Marian Okręglicki. I dodaje – W inwestycji przy Siewierskiej 18 przyświecały nam te same idee, co w przypadku Solca Residence. Jest ich oczywiście wiele, ale te główne to idealna lokalizacja w historycznym, cichym i spokojnym miejscu niezmiernie dziś prestiżowym i poszukiwanym przez klientów premium. Identycznie, jak w przypadku Solca, także przy Siewierskiej zastosowane zostaną najdoskonalsze i najbardziej eleganckie światowe materiały budowlane oraz wykończeniowe. W toku sprzedaży apartamentów na Starej Ochocie wdrożymy również naszą żelazną zasadę, za którą nasza firma jest ceniona na rynku. Każdy nabywca lokalu będzie mógł być jego współtwórcą, współarchitektem. Do pewnego stadium budowy obiektu będzie można zgłaszać nam chęć zmiany układu funkcjonalnego zakupionego apartamentu lub apartamentów, łączenia ich w pionie lub poziomie. Miało to miejsce we wspomnianym Solcu Residence i sprawdziło się znakomicie. Siewierska 18 będzie idealną ofertą zarówno dla klienta docelowego, jak i do zakupów inwestycyjnych.
Apartamentowiec – o powierzchni zabudowy 388 mkw. – będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną parkingową na 30 miejsc postojowych. Każdy apartament zaprojektowano w sposób indywidualny z dbałością o uzyskanie atrakcyjnego podziału przestrzeni. W obiekcie podstawowo przewidziano mieszkania 2, 3, 4 i 5-pokojowe o wysokości trzech metrów. Wszystkie mają loggie, tarasy lub ogródki na parterze, bądź też otwory balkonowe typu porte-fenêtre.
Prestiżu inwestycji doda fakt, iż jest ona realizowana w układzie urbanistycznym Starej Ochoty o zwartych kwartałach i wysokiej monumentalnej zabudowie. Apartamentowiec powstanie na terenie stanowiącym fragment strefy ochrony wybranych parametrów układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków jako historyczny układ urbanistyczny KZ-C.
REKLAMA
W istniejących budynkach tej części Starej Ochoty wejścia do nich znajdują się od strony podwórek (ogródków). Analogiczne rozwiązanie funkcjonalne znajdzie się przy Siewierskiej 18. Wejście do lokali mieszkalnych znajdzie się od strony południowo-wschodniej, bardziej kameralnej, tzn. od ulicy Siewierskiej. Od strony ulicy Rokosowskiej przewiduje się lokale handlowo-usługowe z niezależnymi wejściami.
Uzupełnieniem zabudowy będzie zieleń. Zapewni ona mieszkańcom właściwy komfort użytkowania apartamentów. Dziedziniec zaplanowano o charakterze ogrodowym i spójnym z zagospodarowaniem podwórek istniejącej zabudowy. Na dziedzińcu zaplanowano strefę prywatną, tarasy lokali mieszkalnych wydzielone wyższymi żywopłotami oraz część wspólną dla mieszkańców. Wydzielenie tych stref będzie w postaci zwartej zieleni.
Projekt najnowszej inwestycji Sawy Apartments komentuje jej główny architekt Marek Hys – Walorem lokalizacji jest bliskość centrum z usługami, dobra komunikacja, a jednocześnie zapewniająca spokój, ciszę i prywatność zabudowa kwartałowa z duża ilością zieleni. Z uwagi na lokalizację zamierzeniem projektowym było połączenie układu kamienicy miejskiej uzupełniającej pierzeję ulicy Rokosowskiej z cechami willi miejskiej w otoczeniu ogrodu o wysokim standardzie i komforcie użytkowania.
Mając do dyspozycji stosunkowo niewielką działkę staraliśmy się maksymalnie wykorzystać jej potencjał. Części obsługujące zostały zaprojektowane ekonomicznie, tak aby jak najwięcej powierzchni przeznaczyć na lokale użytkowe. Komunikacja wewnętrzna opiera się na jednym pionie z klatką schodową i windą zaprojektowanymi w sposób zapewniający maksymalną prywatność charakterystyczną dla willi miejskich i kameralnych kamienic.W strukturze budynku znalazły się mieszkania o metrażach od 45 do 165 mkw. o otwartym planie. Są to lokale uwolnione od wewnętrznych ścian konstrukcyjnych, dające możliwości dowolnej aranżacji, jak również łączenia i dzielenia lokali. Całość zaprojektowana jest tak, że dwa mieszkania dostępne są z holi na niższych piętrach, natomiast na wyższych kondygnacjach – jedno.
Przejęcie placu budowy przez PR-B Zawisza nastąpiło w pierwszych dniach kwietnia. Po majowym długim weekendzie nastąpi zabezpieczenie wykopu oraz fundamentów sąsiednich kamienic. Pierwsze roboty relacjonuje kierownik budowy Maciej Rusiłowicz – Będzie to obiekt o bardzo wysokiej kulturze technicznej i architektonicznej. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy dobrze pracuje się na budowie, w której przewidziano bardzo dobre materiały i technologie. Jest to swego rodzaju przyjemność dla pracowników budowlanych, ale przede wszystkim przyszła korzyść dla nabywców apartamentów. Niebawem rozpoczynamy roboty nad fundamentem w technologii "białej wanny". W połowie czerwca będzie gotowa płyta fundamentowa, natomiast poziom zero osiągniemy pod koniec sierpnia. Na przełomie listopada i grudnia gotowy będzie już szkielet konstrukcji.
Źródło: materiały prasowe