Mieszkanie dwa kroki od pracy

Mieszkanie dwa kroki od pracy

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Mieszkańcy Warszawy przy wyborze mieszkania coraz częściej decydują się bliskością miejsca pracy. Dotyczy to zwłaszcza pracowników zagłębia biurowego na warszawskim Służewcu, którzy codziennie muszą zmagać się z utrudnieniami komunikacyjnymi w dojeździe do miejsca zatrudnienia.
Zagłębie biurowe na Mokotowie powstało na terenach Służewca Przemysłowego. Obecnie jest to drugie, zaraz po centrum Warszawy, największe skupisko biur w Polsce. Aż trudno uwierzyć, że w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w miejscu biurowców z betonu i szkła znajdowały się magazyny i zakłady przemysłowe, a przejazd w godzinach szczytu nie spędzał nikomu snu z powiek. Upadek komunizmu zaowocował jednak masowym zamykaniem zakładów przemysłowych i powstawaniem pustostanów. Opuszczone budynki rozbudowana infrastruktura drogowa oraz dostępność łatwych do zagospodarowania gruntów zwróciły uwagę deweloperów skutkiem tego na poprzemysłowym terenie wyrosło jedno z największych centrów biurowych w kraju oferujące około 1 miliona mkw. powierzchni biurowej. I tu pojawia się ciemna strona zagłębia biurowego, popularnie zwanego "Mordorem". Powstawanie i rozbudowa biurowców odbywały się chaotycznie. Nagle na terenie, gdzie wcześniej znajdowały się magazyny, zaczęły rosnąć obok siebie kilkunastopiętrowe wieżowce, w których miały pracować dziesiątki tysięcy pracowników. Nie towarzyszyła temu rozbudowa dróg, chodników czy zieleni miejskiej. Doprowadziło to do tego, że obecnie największym problemem osób pracujących w tym rejonie są korki, zatłoczona komunikacja miejska i brak miejsc parkingowych.
Służewiec jest obecnie miejscem, do którego codziennie dojeżdża około 100 tysięcy pracowników. Codzienne stanie w korkach oraz wieczne problemy z miejscami parkingowymi skłaniają wielu pracowników do szukania dla siebie mieszkań jak najbliżej swojej pracy. Mieszkanie w bezpośredniej bliskości biurowców, pozwoli zaoszczędzić nawet do kilku godzin dziennie na dojazdach. W skali całego miesiąca stanowi to niebagatelną liczbę. Na rosnących problemach komunikacyjnych zyskać mogą przede wszystkim właściciele mieszkań w okolicy "Mordoru", którzy z różnorodną ofertą trafiają zarówno do szeregowych pracowników korporacji, jak i do menedżerów i dyrektorów, którzy mogą sobie pozwolić na wyższy standard mieszkalny. Właśnie ci ostatni stanowią najbardziej wymagającą grupę klientów biur nieruchomości.
REKLAMA
Najczęściej są to osoby dysponujące ograniczonym zasobem wolnego czasu, z tego względu też szukają mieszkań, które są już urządzone i gotowe do wprowadzenia. Pracownicy wyższego szczebla, oprócz stosunkowo większego metrażu, bardzo często oczekują niestandardowych funkcji w danym mieszkaniu, ciekawego designu czy sprzętów najwyższej klasy – twierdzi Katarzyna Sabat z Emmerson Realty, dodając też – ze względu na brak wolnych miejsc parkingowych w okolicy, standardem i absolutnym wymogiem jest miejsce parkingowe w garażu podziemnym.
Podsumowując, mieszkanie musi stanowić o wyższym statusie społecznym pracownika. Zdaniem Katarzyny Sabat, znalezienie takiego lokalu wcale nie jest takie trudne. Szybko przywołuje ofertę mieszkania, które idealnie spełnia wszystkie kryteria. 
Polecam niestandardowe, luksusowe 3-pokojowe mieszkanie samym sercu biznesowego centrum na warszawskim Służewcu. Dwustronny lokal o powierzchni 78 m. kw. jest wykończony materiałami i sprzętami najwyższej jakości. Wystarczy wymienić pięciopunktowy system dźwiękowy Bose oraz system inteligentnego oświetlenia Philips HUE. Na parkiecie jesion bielony, a w łazienkach ceramika Villeroy&Boch, glazura zaprojektowana przez Macieja Zienia oraz blaty z marmuru. Warto także podkreślić, że mimo bezpośredniej bliskości centrum biznesowego, mieszkanie jest bardzo ciche – wymienia Katarzyna Sabat z Emmerson Realty.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA