Mokotów na celowniku deweloperów

Mokotów na celowniku deweloperów

Warszawa
REKLAMA

Mokotów za sprawą swojego położenia w niedalekiej odległości od ścisłego centrum oraz dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej (metro) uznawany jest za bardzo atrakcyjną i prestiżową lokalizację inwestycji mieszkaniowych. Powstają tu zarówno duże osiedla mieszkaniowe w standardzie popularnym, jak również bardziej kameralne inwestycje o charakterze apartamentowym.

 

Jak wynika z raportu „Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy – I kw. 2015 r.” publikowanego cykliczne przez Dział Badań i Analiz należący do Grupy Emmerson, to właśnie Mokotów w minionym kwartale okazał się dzielnicą dysponującą największą ofertą deweloperskich mieszkań. Tak dobry rezultat jest w dużej mierze zasługą nowych inwestycji. Na rynek Mokotowa w samych pierwszych trzech miesiącach 2015 r. trafiło bowiem sześć nowych inwestycji, a wraz z nimi łącznie 569 mieszkań. W pozostałych warszawskich dzielnicach podaż w tym samym czasie została wzbogacona o dużo mniejszą liczbę nowych mieszkań.

 

Oferta mieszkań na rynku pierwotnym Mokotowa jest bardzo różnorodna – od mieszkań w typowym standardzie popularnym po luksusowe apartamenty w kameralnych budynkach. Różnorodność propozycji sprawia, że rozpiętość cenowa mieszkań na Mokotowie jest bardzo szeroka. Najtańsze lokale w cenie około 6 tys. zł/mkw. można było znaleźć w inwestycjach Mokotów Zen Garden (Prestige Inwestycje) oraz Bokserska 36 (Satoria, rewitalizacja bloku z wielkiej płyty). Ceny najdroższych mieszkań przekraczały próg 20 tys. zł/mkw. – inwestycja Grazioso Apartamenty (EKO PARK) oraz Klimt House (Echo Investment). Mieszkania w inwestycjach apartamentowych stanowiły nieco ponad 20% całej oferty dzielnicy.

 

Największe inwestycje mieszkaniowe na Mokotowie, rynek pierwotny, I kw. 2015 r.

REKLAMA

DeweloperNazwa inwestycjiZakres cenowy (zł/mkw.)Dom DevelopmentDom Pod Zegarem8 200 – 10 800Budimex NieruchomościWiślany Mokotów etap II6 800 – 8 100RonsonOsiedle Moko bud. C, D8 100 – 9 000


Opracowanie: Grupa Emmerson, Dział Badań i Analiz na podstawie raportu "Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy, I kw. 2015 r."

 

Krzysztof Kołakowski z firmy Emmerson dodaje, iż w II kw. 2015 r. również możemy oczekiwać kolejnych nowych inwestycji w dzielnicy. Wartym odnotowania jest chociażby niedawne rozpoczęcie sprzedaży inwestycji firmy Alnus Development na ul. Bobrowieckiej (123 mieszkania). Jest to niebanalny projekt, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Wymieniona inwestycja wypełnia lukę w tej części Dolnego Mokotowa, gdyż w jej bezpośrednim sąsiedztwie wyprzedały się już wszystkie oferowane tu wcześniej deweloperskie mieszkania. Ponadto projekt oprócz nieszablonowej architektury wyróżnia się na tle pozostałych zachowaniem pomnika przyrody – drzewa „Czarnej Olszy”, które będzie stanowiło centralną część jednego z dwóch wewnętrznych placów. Cena metra kwadratowego inwestycji przy ulicy Bobrowieckiej 10 kształtuje się od 7 800 do 10 500 zł.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA