[Warszawa] Pierwszy nowy najemca Ochota Office Park po zmianie właściciela

[Warszawa] Pierwszy nowy najemca Ochota Office Park po zmianie właściciela

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Duża instytucja państwowa to pierwszy nowy najemca Ochota Office Park przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie od zakupu kompleksu przez Grupę Adgar w czerwcu 2013 roku. Nowy właściciel i zarządca jest w trakcie opracowywania planów co do przyszłości tego funkcjonalnego i przyjaznego dla pracowników kompleksu biurowego położonego w zachodniej części biznesowego centrum stolicy. Zakładają one modernizację i unowocześnienie istniejących systemów w celu zwiększenia wartości i atrakcyjności Ochota Office Park. W momencie, gdy nowy właściciel rozpoczynał proces wynajmu, kompleks był skomercjalizowany w mniej niż 20%, co wynikało z niedawnej przeprowadzki wieloletniego największego najemcy, T-Mobile. Po podpisaniu umowy z nowym najemcą pozostaje w nim jeszcze 75% wolnej powierzchni.

 

Instytucja wynajmie powierzchnię 3 640 m2 w budynku A, znajdującym się najbliżej Alei Jerozolimskich. Biura urzędu zajmą w całości 4. i 5. piętro oraz częściowo parter i 2. piętro budynku, natomiast archiwa zostaną ulokowane na poziomie -1. Najemca przeprowadzi się do swojego nowego biura na początku września 2013 r. Za aranżację wnętrz odpowiada Grupa Adgar. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

 

„Bardzo się cieszę, że instytucja państwowa wybrała Ochota Office Park na swoją nową siedzibę. Jako właściciel i zarządca obiektu dołożymy wszelkich starań, by budynek w 100% spełnił oczekiwania tego najemcy. Pracujemy obecnie nad planami zmian w kompleksie. Podjęliśmy współpracę ze znanym biurem projektowym Hermanowicz Rewski Architekci. W wyniku modernizacji rozwiązania informatyczne, które już teraz mają wysoki standard, osiągną najwyższy poziom zaawansowania. A sam kompleks będzie zapewniał jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy” – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.

 

Kompleks biurowy Ochota Office Park usytuowany w zachodniej części biznesowego centrum stolicy, składa się z trzech połączonych ze sobą budynków: budynku A o powierzchni najmu 11 740 m2, budynku B o powierzchni 17 160 m2 oraz budynku C o powierzchni 14 260 m2. Wszystkie trzy budynki tworzą dobrze wyposażony i funkcjonalny kompleks biurowy o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 43 000 m2, którego poszczególne części mają od 5 do 7 kondygnacji nadziemnych. W sumie kompleks oferuje ponad 1 100 miejsc postojowych w trzech garażach podziemnych oraz na parkingu przylegającym do budynków.

 

Wśród firm, które mają swoje siedziby w kompleksie biurowym Ochota Office Park znajdują się m.in. Anwim, Covidien Polska, Garmin Polska, Geodis Logistics Polska, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, bank Pekao S.A. oraz UPS.

 

Ze względu na ludzką skalę założenia oraz liczne udogodnienia, Ochota Office Park to jeden z najbardziej przyjaznych dla pracowników kompleksów biurowych w stolicy. Kompleks jest zlokalizowany w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Warszawy, zapewnia przy tym łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i dobre połączenia z innymi dzielnicami miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się centra handlowe, Blue City i CH Reduta, które oferują bogaty wybór restauracji i kawiarni. Umożliwiają dokonanie zakupów w pobliżu biura bezpośrednio po wyjściu z pracy, co pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach. W pobliżu Ochota Office Park znajduje się także Park Szczęśliwicki z bogatą bazą dla rekreacji oraz uprawiania różnego rodzaju sportów, m.in. biegania, jazdy na rolkach, narciarstwa, pływania czy gry w koszykówkę.

 

Ochota Office Park jako wieloletnia siedziba T-Mobile już obecnie spełnia wysokie wymagania w zakresie standardu dostępnej w budynkach infrastruktury technologicznej, w tym okablowania, podłączenia do niezależnych źródeł zasilania, dwóch agregatów prądotwórczych, UPSów czy dostępu do sieci bezprzewodowej. Po wprowadzeniu zmian przez Grupę Adgar w budynkach zostaną dodatkowo zastosowane najwyższej klasy rozwiązania informatyczne. Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce, uczynił zaawansowane technologie cechą wyróżniającą wszystkie projekty grupy. W Polsce zrealizowała ona m. in. kompleks Adgar w Centrum Biznesowym na Mokotowie w Warszawie, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepiej wyposażonych kompleksów biurowych w stolicy. Grupa Adgar ma również na swoim koncie przykłady zakończonych sukcesem rewitalizacji istniejących obiektów biurowych (budynek 360o w Izraelu oraz Adgar Business Centre w Warszawie).
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...