[Warszawa] Współpraca kluczem do sukcesu inwestycji

Kajtman
O tym, dlaczego współpraca w branży nieruchomości jest tak ważna, opowiadają – na przykładzie inwestycji Neopark – Katarzyna Oleksińska (Yareal) i Marcin Sadowski (JEMS Architekci).
Inwestycja realizowana na bazie doświadczenia i we współpracy dewelopera, agencji nieruchomości i biura architektonicznego jest gwarancją sukcesu na każdej z tych płaszczyzn. Doskonałymi przykładami biurowców, które powstały w ramach współpracy Yareal i JEMS Architekci są Cristal Park, Oxygen Park oraz, obecnie powstający, Neopark. 
Dowodem sukcesu inwestycji są najemcy, którzy doceniają przyjazną skalę budynku, nowoczesną architekturę, ale również łatwą do zaadoptowania powierzchnię biurową i atrakcyjny poziom opłat serwisowych. Przykładowo, Fujitsu po zakończeniu umowy najmu w budynku Cristal Park, zdecydowało się ponownie wybrać biuro w obiekcie z wachlarza inwestycji Yareal – tym razem w Oxygen Park – mówi Dawid Wątorski z Colliers International.
Oxygen Park to wyjątkowo przemyślany i spójny architektonicznie biurowiec, którego charakterystycznym elementem jest zielony dziedziniec, stanowiący miejsce odpoczynku i spotkań. Mała architektura oraz naturalna roślinność, pnąca się po ścianach od strony atrium, dopełniają klimatu miejsca. 
Gdy przenieśliśmy się do tego biura, komfort pracy zespołu znacząco wzrósł. Przykładowo, na terenie biurowca znajduje się duża kantyna, w której serwowane są obiady jak z domowej kuchni. Takie udogodnienia przekładają się bez wątpienia na efektywność pracy naszego zespołu – podkreśla Jacek Stryczyński, prezes Lionbridge Poland, firmy świadczącej m.in. usługi globalnego marketingu.
Najnowszą inwestycją, która powstaje przy współpracy z biurem architektonicznym JEMS, jest Neopark. – Praca w tym samym zespole jest szybsza i bardziej efektywna, unikamy wielu błędów i nieporozumień. Mamy wspólny cel – chcemy zapewnić przyszłym najemcom najwyższą jakość i najbardziej komfortową przestrzeń biurową, co jest możliwe dzięki wyjątkowym projektom architektonicznym – wyjaśnia Marcin Sadowski, architekt z biura JEMS Architekci. 
Biurowiec o charakterze kampusowym powstaje na warszawskim Mokotowie. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji, w którego skład wchodzi budynek przy ul. Cybernetyki z garażem podziemnym, zaplanowano na I kwartał 2017 roku. Obecnie zostały zakończone prace nad kondygnacją podziemną budynku i kontynuowane jest wykonywanie elementów konstrukcji nośnej w poziomie parteru. – Koordynacja działań przy tak dużym zespole niesie oczywiście ze sobą pewne wyzwania, ale dzięki doświadczeniu zdobytemu w czasie wspólnej pracy nad wcześniejszymi projektami ten proces przebiega bardzo sprawnie – mówi Katarzyna Oleksińska, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami Biurowymi Yareal. – Zespół projektowy ma wypracowaną strategię działania, co znacznie ułatwia proces realizacji inwestycji – dodaje Oleksińska.
Nowa inwestycja obejmie dwa budynki z tarasową zabudową, scalone wewnętrznym zielonym dziedzińcem. Inwestycja charakteryzuje się dużym udziałem terenów zielonych w stosunku do powierzchni zabudowy. W poziomie parteru znajdować się będą punkty usługowo-handlowe, restauracja z przyległym tarasem wychodzącym na dziedziniec oraz zewnętrzna przestrzeń spotkań i odpoczynku, gdzie wśród zieleni będą mogli relaksować się najemcy. Neopark będzie wychodził na przeciw oczekiwaniom pracowników preferujących aktywny tryb życia – przy kampusie znajdą się m.in. ścieżki dla biegaczy i rowerzystów, wraz z parkingiem dla rowerów. Inwestycja posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 
Za komercjalizację Neopark odpowiadają dwie międzynarodowe agencje – Jones Lang LaSalle i Colliers International.
Neopark jest wyjątkowym przykładem, w którym dobra współpraca i zrozumienie pomiędzy architektem a deweloperem przekłada się bezpośrednio na sukces komercyjny projektu. Projekt łączy dwa, czasem niemożliwe do spełnienia, elementy: autorską, ciekawą wizję architektoniczną z efektywnością aranżacji powierzchni potencjalnych najemców – mówi Tomasz Czuba, National Director, Office Leasing. – W Neoparku znajdziemy zarówno wyróżniającą się bryłę budynku, przestronne powierzchnie wspólne, ciekawie zaprojektowaną przestrzeń wokół budynków, jak i doskonale doświetlone, efektywne powierzchnie biurowe z dostępem do wygodnych tarasów i udogodnień usługowych na parterze budynku – dodaje Czuba.