We Wrocławiu powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych ZZM we Wrocławiu

We Wrocławiu powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska powstaje nowa, duża atrakcja dla najmłodszych mieszkańców miasta. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) w Parku Tysiąclecia trwa budowa dużego placu zabaw "Średniowieczny Wrocław".

To jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – edycji 2019 (projekt nr 250), który został wybrany w głosowaniu przez mieszkańców i doczekaŁ się realizacji.

Obiekt powstaje w rekreacyjnej części parku – za rzeką Ślęzą. Inwestorem jest miejska spółka - Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) we Wrocławiu. Jak informują przedstawiciele ZZM, do wybudowania zostały jeszcze palisady warowni oraz urządzenie terenu wokół, w tym wybudowanie ścieżki. Na nowym placu zabaw wykonano także nasadzenia szpaleru drzew.

ZZM we Wrocławiu
ZZM we Wrocławiu

Pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się do października bieżącego roku. Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 3 mln zł.

W drugim etapie inwestycji przewidziana jest budowa średniowiecznej zagrody, piaskownicy z zadaszeniem w kształcie średniowiecznej chaty wiejskiej oraz bujaki w kształcie zwierząt gospodarczych. W trzecim i ostatnim etapie placu zabaw "Średniowieczny Wrocław" zaplanowano wykonanie następujących obiektów: Rynku z parkiem linowym, zjeżdżalniami i tyrolką oraz smokiem.

ZZM we Wrocławiu
ZZM we Wrocławiu
ZZM we Wrocławiu
ZZM we Wrocławiu

Lokalizacja parku zapewnia dobry dostęp dla mieszkańców osiedli Nowy Dwór, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Kuźniki oraz Żerniki, a dzięki lokalizacji w pobliżu węzła "Lotnisko" i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, także dla wszystkich odwiedzających Park Tysiąclecia we Wrocławiu. W pobliżu znajdują się linie autobusowe komunikacji zbiorowej, a w przyszłości także budowana nowa trasa tramwajowa na Nowy Dwór.

Placu zabaw "Średniowieczny Wrocław" podzielony będzie na trzy części dla dzieci w różnych grupach wiekowych:

REKLAMA

1. Część dla najmłodszych – średniowieczna zagroda

- piaskownica z zadaszeniem w kształcie średniowiecznej chaty wiejskiej,

- bujaki w kształcie zwierząt gospodarczych.

2. Część dla dzieci w wieku średnim – warowny gród na naturalnym wzniesieniu

- baszta,

- wieża,

- kładka,

- palisada (z możliwością obejścia całego grodu),

- trampolina.

3. Część dla dzieci najstarszych – rynek z parkiem linowym

- zjeżdżalnie stalowe,

- park linowy,

- tyrolka

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Joanna(gość)
@
Pieniądze wywalone w błoto. Będzie stanica dla narkomanów i prostytutek jak na Oporowie tzw mamut. Wogole park ten zamieniają w grillowanie i smietnik
(gość)
Park śmietniska zwany sutrykowo
Mamut jest genialny, a w weekendy zawsze pełen rodzin z dziećmi. Tu pewnie będzie tak samo ;) wspaniała inicjatywa!
Mycha(gość)
@
Pieniądze wywalone w błoto. Będzie stanica dla narkomanów i prostytutek jak na Oporowie tzw mamut. Wogole park ten zamieniają w grillowanie i smietnik
(gość)
Park śmietniska zwany sutrykowo
Człowiek hejtu niech idzie na śmietnisko... tam mu najlepiej -nikt nic nie robi tylko powolutku go śmieci zasypią. Super, oby gmina dołożyła jeszcze dobry budżet, żeby na tą tyrolkę jeszcze starczyło ? po inflacji.
PikNick(gość)
To z Inicjatywy mieszkańców a nie urzędu.
Pieniądze wywalone w błoto. Będzie stanica dla narkomanów i prostytutek jak na Oporowie tzw mamut. Wogole park ten zamieniają w grillowanie i smietnik(gość)
Park śmietniska zwany sutrykowo
REKLAMA