We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkamiMateriały prasowe

We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkami

REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska został otwarty nowy, wielki, prywatny akademik. Spółka joint venture Eagle, platforma inwestycyjna utworzona w 2019 roku jako efekt współpracy między Nuveen Real Estate a wiedeńską firmą Value One, otworzyła we Wrocławiu nowy prywatny akademik na 512 łóżek. Inwestycją o nazwie Fabryczna 22 zarządzać będzie operator akademików MILESTONE.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod adresem Fabryczna 22 odbyło się w maju 2022 roku, po czym nastąpił intensywny okres budowy, który trwał zaledwie 17 miesięcy. Oficjalne otwarcie nowego domu studenckiego nastąpiło w dniu 25 października.

Budynek mieści 512 łóżek i szereg udogodnień dla studentów, w tym siłownię, salon, sale do nauki, salę muzyczną, pralnię i tarasy na dachu. Projekt został opracowany przez wielokrotnie nagradzaną polską pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

Limor Shklaz, dyrektor ds. nieruchomości mieszkaniowych, inwestycji alternatywnych i transakcji strategicznych w Nuveen Real Estate, podkreślił: – Inwestycja Fabryczna 22 dobrze wpisuje się w cel Nuveen, jakim jest tworzenie i ochrona aktywów dla przyszłych pokoleń. Budynek został zaprojektowany i zbudowany w optymalny sposób zgodnie ze standardami efektywności energetycznej i wodnej oraz uzyskał certyfikat BREEAM Excellent. Ponadto spółka joint venture Eagle otrzymała niedawno 5 gwiazdek w ocenie GRESB za rok 2023, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie branżowej, co stanowi kolejny dowód naszego zaangażowania w tworzenie najlepszych w swojej klasie i przyszłościowych produktów mieszkaniowych.

Christof Flöckner, dyrektor zarządzający ds. rozwoju biznesu w MILESTONE Living, oświadczył: – Cieszymy się, że po raz kolejny poszerzamy ofertę zakwaterowania premium dla studentów we Wrocławiu. Ten krok przybliża nas w znaczącym stopniu do celu, jakim jest 5000 łóżek w Polsce. Potencjał wzrostu na polskim rynku akademików prywatnych pozostanie wysoki w przyszłości, ponieważ istnieje popyt na zakwaterowanie budowane specjalnie dla rosnącej grupy studentów zagranicznych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

Zlokalizowany we Wrocławiu, trzecim co do wielkości mieście Polski, projekt MILESTONE Fabryczna jest drugą inwestycją w zakresie zakwaterowania studenckiego realizowaną przez Value One i Nuveen Real Estate.

Akademik MILESTONE Wrocław Ołbin, znany również jako Prusa 9, został zakupiony w lipcu 2021 roku, następnie przebudowany i rozbudowany, aby pomieścić 286 łóżek. W przypadku obydwu inwestycji wykonawcą była firma DORACO, natomiast odpowiedzialność za zarządzanie projektem wzięła na siebie AKRON Group.

O firmie MILESTONE, marce z grupy Value One:

Firma Value One z siedzibą w Wiedniu rozwija i obsługuje wyjątkowe nieruchomości oraz dzielnice miejskie, które przynoszą radość. Nad realizacją naszych wizji pracuje ponad 200 pracowników w trzech jednostkach biznesowych – Rozwój, Działalność operacyjna i, Rozwiązania cyfrowe. W ciągu ostatnich 20 lat Value One zrealizowała wspaniałe nieruchomości o wartości około dwóch miliardów euro. Do 2024 roku w naszych nieruchomościach będzie mieszkać i pracować ponad 15 000 osób. Obszar urbanistyczny Viertel Zwei w Wiedniu i nasza marka MILESTONE Student Living w Europie to tylko dwa przykłady nowych standardów, które wyznaczamy.

MILESTONE Student Living realizuje koncepcję ALL-IN. Obiekty łączą w sobie w pełni wyposażone apartamenty o najwyższych standardach projektowania i jakości, różnorodne obszary społeczne, a także społeczność międzynarodową. Dzięki MILESTONE Passport mieszkańcy mają możliwość spędzenia wakacji w innym akademiku MILESTONE przez maksymalnie dwa tygodnie w roku. Od inauguracji w 2013 roku pierwszego akademika, MILESTONE Vienna Prater, otwarto kolejnych dziesięć akademików w Austrii, Polsce, Portugalii, Niemczech i Holandii. MILESTONE oferuje już ponad 4730 łóżek. W chwili obecnej jest operatorem domów studenckich w całej Europie, będąc na dobrej drodze do ekspansji.

O firmie Nuveen Real Estate:

Nuveen Real Estate to jedna z największych firm zarządzających inwestycjami w nieruchomości na świecie, zarządzająca aktywami o wartości 144 miliardów dolarów. Nuveen Real Estate zarządza szeregiem funduszy i mandatów, zarówno w zakresie inwestycji publicznych, jak i prywatnych. Działalność firmy obejmuje finansowanie dłużne, jak i zaangażowanie kapitałowe w wielu regionach. Firma stosuje różne strategie inwestowania, zapewniając tym samym dostęp do wszystkich aspektów inwestowania w nieruchomości. Dzięki ponad 85-letniemu doświadczeniu w inwestowaniu w nieruchomości i ponad 660 pracownikom* w ponad 30 miastach w USA, Europie i regionie Azji i Pacyfiku platforma oferuje niezrównany zasięg geograficzny w połączeniu z solidną wiedzą branżową.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA