We Wrocławiu zostanie otwarty jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów ALDI w nowym formacie UrbanALDI

We Wrocławiu zostanie otwarty jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów ALDI w nowym formacie Urban

Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska powstaje jeden z dwóch pierwszych w Polsce sklepów niemieckiej sieci ALDI w nowym formacie Urban. Drugi tego typu obiekt budowany jest w podwarszawskich Markach.

Nowy format ALDI Urban, zakłada budowę sklepu dwupoziomowego. Tego typu obiekty będą powstawać na małych działkach w atrakcyjnych lokalizacjach. Sala sprzedaży będzie znajdować się na poziomie +1, a na poziomie 0 umiejscowiony zostanie parking dla klientów. W przypadku sklepu we Wrocławiu będzie nieco inaczej, odwrotnie - to na parterze znajdzie się sklep ALDI, a nad nim parking.

Podobny obiekt we Wrocławiu ALDI posiada już na Gądowie, przy ul. Szybowcowej 7. Jednak według przedstawicieli tej znanej, niemieckiej sieci, ten nowy sklep w stolicy Dolnego Śląska będzie już funkcjonował w koncepcie Urban.

Nowy sklep ALDI we Wrocławiu zostanie otwarty przy ul. Strzegomskiej 214, (w miejscu dawnego parkingu, obok Hali Strzegomskiej). Budowa rozpoczęła się 7 marca, a prace powinny według harmonogramu zakończyć się 31 sierpnia. Powierzchnia zabudowy wynosi 1714,23 mkw., kubatura: 18022,44 m3.

Inwestorem jest Aldi Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma SPS Budownictwo Sp. z o.o. z Wrocławia. Projekt nowego sklepu przygotowała Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k. z Wrocławia.

REKLAMA

Nowy sklep przy ul. Strzegomskiej 214 będzie dwunastym obiektem handlowym ALDI w stolicy Dolnego Śląska.

ALDI

ALDI w Polsce posiada 262 sklepy i zatrudnia ponad 4000 pracowników. W porównaniu do liczby placówek, jakie posiada w naszym kraju np. Lidl czy Biedronka, to niedużo, jednak w przyszłości będzie się to zmieniać. Sieć planuje dużą ekspansję na polskim rynku. W 2023 roku powstanie kilkadziesiąt nowych sklepów ALDI w różnych miejscach naszego kraju. W perspektywie kilku lat ma być ich około 600, natomiast celem finalnym jest 1000.

ALDI Polska jest częścią grupy przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich wysokiej jakości produkty w najniższej możliwej cenie.

Komentarze (11)

Napisz komentarz
Wrocławski Polak(gość)
Niemieckie sieci w Polsce . Wstyd Kaczyński , że nie robicie konkurencje dla Niemiec . Niemcy w Aldii płacą 2800-2900 zł . Niewolnictwo w współczesnej Polsce.
Ka(gość)
@
Djbobo
(gość)
Co ty gadasz,najlepszy sklep a nie obsrane lidle i biedronki
Co do świeżości warzyw i owoców się nie zgodzę codziennie wszystko jest przebierane
Ona(gość)
@
Danuta
(gość)
A kiedy Kozanow doczeka się sklepu Aldi duże osiedle z dwoma  Biedronkami i tłumy ludzi.
Nie ma się co dziwić , że w biedronce i lidlu tłumy ludzi jak w Aldi jest drogo, wybór produktów taki sobie, jak są promocje to przeważnie z samego rana już wszystko znika szczególnie na dziale owoce/warzywa. Ogólnie nie da się tam odnaleźć jakiś dziwny ten sklep. Chodzę tam przy okazji jakiś naprawdę super promek i jeszcze nigdy nie wyszłam ze wszystkim co bym chciała
Djbobo(gość)
@
Józek
(gość)
U nas otworzyli aldi pół roku temu i muszę szczerze powiedzieć że ta sieć to porażka. Nie dość że drożej niż w innych sieciowych sklepach , to jeszcze towar np. warzywa nie są pierwszej świeżości.
Co ty gadasz,najlepszy sklep a nie obsrane lidle i biedronki
Józek(gość)
U nas otworzyli aldi pół roku temu i muszę szczerze powiedzieć że ta sieć to porażka. Nie dość że drożej niż w innych sieciowych sklepach , to jeszcze towar np. warzywa nie są pierwszej świeżości.
Danuta(gość)
A kiedy Kozanow doczeka się sklepu Aldi duże osiedle z dwoma  Biedronkami i tłumy ludzi.
Mm2(gość)
Jezeli jest to jeden z dwoch pierwszych sklepow budowanych w koncepcie Urban, bo drugi w Markach, a do tego autor podaje, ze podobny stoi juz na Gądowie, to w czym rozni sie ten gądowski Aldi od muchoborskiego, ze jednak to niby inny koncept. I po co w tej sytuacji pisac o tym gadowskim jesli jest to co innego? Jezeli na Gadowie nie ma parkingu, na którymkolwiek poziomie, to jego podobienstwo konczy sie na logo i stylizacji budynku, w tym czesci sprzedazowej. Ale czy to było warte pisania?
Mieszkanka MM(gość)
Nie nauczą się chyba nigdy, że po tej stronie to Muchobór Mały...wstyd autorzy - dziennikarze
Muchoborzanin(gość)
Super poziom researchu... "Na jednym z największych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu, Nowym Dworze" xD A to Muchobór Mały
Oburzony mieszkaniec Muchoboru Małego(gość)
Osiedle po tej stronie ulicy co budowany ALDI to Muchobór Mały, Nowy Dwór jest po stronie przeciwnej.
Marta(gość)
Muchobór mały to nie Nowy Dwór, nauczcie się wreszcie !
REKLAMA