We wrocławskiej Renomie powstała Rowerownia – innowacyjna przestrzeń dla rowerzystów Materiały prasowe

We wrocławskiej Renomie powstała Rowerownia – innowacyjna przestrzeń dla rowerzystów

REKLAMA

We wrocławskiej Renomie powstała profesjonalna i nowoczesna rowerownia o powierzchni ok. 240 mkw. na ponad 100 jednośladów. Projekt został zrealizowany przez dział Workplaces w Globalworth Poland i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie najemców na infrastrukturę rowerową.

Budynki przyszłości powinny zapewniać rowerzystom wszystko, czego potrzebują. Poruszanie się jednośladem to najbardziej ekologiczny sposób przemieszczania się. Nie tylko generuje śladowe ilości gazów cieplarnianych, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie, m.in. znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego. Rower zatem powinien być pierwszym wyborem jako środek transportu.

Otwarta 15 maja br. rowerownia w Renomie jest jedną z największych w stolicy Dolnego Śląska. Zlokalizowana na poziomie -1, podzielona jest na dwa moduły. Łącznie na terenie nieruchomości znajduje się blisko 330 stojaków rowerowych. Pierwszy to magazyn z ponad 100 miejscami dla jednośladów, nowoczesnymi stojakami na rowery: podnośniki typu BikeUP, do rowerów górskich Velopa Up i OutDoor, jak i tradycyjnych. Drugi moduł to profesjonalna szatnia w pełni dostosowana do potrzeb użytkowników.

ZDJĘCIA:

Komentarz do inwestycji Dom Towarowy Renoma (rozbudowa)
Orzech
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz

W trosce o ich komfort wydzielono tu strefę do naprawy rowerów z szatniami, prysznicami, czy suszarkami do włosów. Kolejnym atutem rowerowni, a zarazem niestandardowym rozwiązaniem dla tego typu powierzchni jest suszarnia do odzieży z wieszakami i akcesoriami do prasowania. Nowo powstała przestrzeń jest wyposażona w monitoring, a rowerzyści mogą dostać się do niej windą lub klatką schodową.

– Renoma łączy w sobie tradycję, nowoczesność i wyjątkowy design. Dzięki staraniom właściciela i zarządcy, firmy Globalworth, obiekt został dostosowany do współczesnych standardów użytkowych. W rezultacie został wyposażony w szereg usług, nowoczesnych rozwiązań technologicznych i operacyjnych. Warto wspomnieć m.in. o stacjach do ładowania samochodów elektrycznych, myjni samochodowej oraz wdrażanej obecnie aplikacji GW App, która umożliwia m.in. dostęp do budynku, zarządzanie systemem parkingowym oraz organizację pracy w biurze za pomocą telefonu. Teraz użytkownicy aplikacji mogą też z niej korzystać przy obsłudze rowerowni. Nasza niezwykła nieruchomość spełnia standardy biurowca klasy A+ z długą listą nowoczesnych udogodnień, którą dopełniła w pełni wyposażona rowerownia ze wszelkimi funkcjonalnościami – mówi Joanna Kaczanowska, Asset Management & Leasing Manager Globalworth Poland.

REKLAMA

– Wrocław to miasto pełne rowerzystów, a korzystanie z jednośladu jako środka transportu do pracy stało się jednym z najprostszych i często najszybszych sposobów poruszania się. Dzięki otwarciu kompleksowego zaplecza dla rowerzystów, możemy pochwalić się kolejnym udogodnieniem w biurowcu klasy A+, mieszczącym się w niemal 100-letnim budynku. Rowerownia wpisuje się w nasze uniwersalne wartości, takie jak ochrona środowiska, czy zdrowy styl życia. Dzięki takim projektom po raz kolejny udowadniamy, że nasze budynki, to nowoczesne i komfortowe miejsca pracy. Tym bardziej, że Renoma jest też przyjazna środowisku – ma rating WELL Health & Safety 2023 oraz certyfikat "Obiekt bez barier" przyznawany przez Fundację Integracja – komentuje Julie Archambault, Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. W 2023 roku zakończyła się kolejna metamorfoza, w wyniku której przywrócono przedwojenną architekturę dziedzińców, wzbogacono ofertę, a także nadano budynkowi nowe funkcje i udogodnienia. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Dom Towarowy Renoma (rozbudowa)

Renoma

Dostępna powierzchnia: 14089 m2
  • status budynku: gotowy
  • dostępność: Od zaraz
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 15.80
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
  • otwierane okna
  • podłoga techniczna
  • podwieszany sufit