Wielka inwestycja chińskiej firmy SHEIN pod Wrocławiem. Powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracyMateriały prasowe

Wielka inwestycja chińskiej firmy SHEIN pod Wrocławiem. Powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

GLP, wiodący, globalny, biznesowy zarządca inwestycyjny i budowniczy w zakresie logistyki, infrastruktury cyfrowej, energii odnawialnej i powiązanych technologii, wynajmie firmie SHEIN, globalnemu e-retailerowi, powierzchnię o wymiarach 40 tys. mkw. w GLP Wrocław V Logistics Centre. Nowy obiekt zostanie otwarty do końca roku i będzie służył jako hub dystrybucyjny firmy SHEIN na Europę Środkowo-Wschodnią. Pracę w nim znajdzie ponad 1000 osób.

SHEIN to globalny e-retailer z branży mody i szeroko pojętego lifestyle’u. Firma zatrudnia prawie 10 tys. pracowników, docierając do klientów w ponad 150 krajach. Marka wykorzystuje technologię „na żądanie”, aby połączyć swoich dostawców w łańcuchu dostaw, zmniejszając straty magazynowe i zachowując zasoby naturalne w procesie produkcji. Siedziba firmy znajduje się w chińskim mieście Nankin.

Nowy hub dystrybucyjny firmy SHEIN w GLP Wrocław V Logistics Centre będzie korzystał z doskonałych połączeń transportowych umożliwiających szybkie dostarczanie produktów do klientów. Pobliski węzeł S8 zapewnia bezproblemowe połączenie z autostradami A4 i A8 oraz drogami ekspresowymi S3 i S5, dzięki czemu hub będzie mógł sprawnie dystrybuować towary na terenie całej Polski, jak również do krajów sąsiadujących – Niemiec i Czech.

– Jesteśmy aktywnie zaangażowani w budowę hubu dystrybucyjnego i planujemy zatrudnić ponad 1 tys. operatorów do połowy 2023 roku. SHEIN nieustannie dąży do tego, aby moda była dostępna dla wszystkich. Planujemy rozszerzać naszą sieć dystrybucyjną na różne rynki na całym świecie, aby zapewnić lepsze usługi dla konsumentów i przyczynić się do wzrostu lokalnych gospodarek – komentuje marka SHEIN.

– Jesteśmy podekscytowani, że powitamy SHEIN we Wrocławiu. Cieszymy się, że możemy wspierać firmę w jej rozwoju i rozbudowie sieci dostaw w regionie. Ta znacząca transakcja dla rynku e-commerce w Polsce jest kolejnym udanym krokiem w długoterminowej współpracy GLP z SHEIN. Globalny producent wynajmuje już od GLP powierzchnię logistyczną w takich krajach jak USA i Chiny, a my jesteśmy podekscytowani, że jego współpraca z GLP dalej się rozszerza – mówi Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.

Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Oświetlenie wewnątrz 12-metrowych budynków będzie sterowane systemem DALI, przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na światło sztuczne, dzięki zastosowanej ilości świetlików. Ponadto, drogi dojazdowe i parkingi na terenie obiektu będą korzystać z dodatkowego oświetlenia LED. Na życzenie klienta dachy będą mogły zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne. Najemcy będą także mogli zminimalizować wydatki na media, dzięki monitorowaniu zużycia energii, gazu i wody w czasie rzeczywistym za pomocą inteligentnego systemu pomiarowego. Na terenie obiektu znajdują się również wiaty rowerowe oraz stacje ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i e-rowerów.

GLP Wrocław V Logistics Centre to największa inwestycja magazynowa realizowana w aglomeracji wrocławskiej, oferująca około 240 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Obiekt realizowany zgodnie z wymogami BREEAM „Very Good” zorientowany jest na bioróżnorodność i zawiera szereg energooszczędnych rozwiązań.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Chujwdupeshein(gość)
Najgorsza inwestycja, jakiej się spodziewałam. Wypie*dalać z tym shein. Nie dość, że zatruwają środowisko każdego dania tonami szmat, to jeszcze stosują niewolnictwo wobec swoich pracowników. Trzeba być idiotą, żeby cieszyć się z tej inwestycji.
REKLAMA