Deweloperzy oferują coraz więcej

Deweloperzy oferują coraz więcej

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Na rynku nieruchomości można zaobserwować nowy trend. Inwestorzy, realizujący projekty mieszkaniowe proponują klientom już nie tylko mieszkania, ale także dodatkowe pakiety. W grę wchodzi wykończenie pod klucz, zmiana aranżacji ścianek czy możliwość łączenia lokali. Każdy deweloper zapewnia też dodatkowe udogodnienia.
Preferencje kupujących stale się zmieniają. Młodzi poza mieszkaniem pod uwagę biorą również dodatkowe udogodnienia. Liczy się powstający plac zabaw oraz zagospodarowanie przestrzeni wspólnej. Takie podejście akceptują poznańscy deweloperzy i sukcesywnie uatrakcyjniają osiedla o elementy małej architektury. – Dokładamy wszelkich starań, by nasi mieszkańcy byli zadowoleni. Staramy się wzbogacać osiedle o dodatkowe elementy małej architektury, stąd też decyzja o dwóch placach zabaw na osiedlu Reduta Nowe Podolany – zaznacza Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.
Coraz więcej osób chce również dokonywać zmian aranżacyjnych. Wydzielać kuchnię, przestawiać ścianki działowe lub łączyć dwa mniejsze mieszkania. Deweloperzy są elastyczni i jeśli propozycja pojawia się na etapie powstawania budynku uwzględniają sugestie klientów. – Podczas projektowania poszczególnych etapów Nowych Ogrodów zwracamy szczególną uwagę na funkcjonalność mieszkań, liczy się dla nas przede wszystkim komfortowe życie przyszłych lokatorów. Ważne jest, by każda powierzchnia była maksymalnie wykorzystana, zgadzamy się też na łączenie mieszkań jeśli jest to możliwe i dopuszczone przez konstruktora niemniej na Nowych Ogrodach mamy tak różnorodne układy mieszkań, że Klienci z reguły znajdują interesujące ich powierzchnie bez konieczności istotnych zmian aranżacyjnych – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody. Frontem do klientów staje również Greenbud Development. – Budując domy staramy się być elastyczni, słuchamy naszych klientów i na ich życzenia wprowadzamy zmiany w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Zamiast salonu z aneksem wydzielamy kuchnię, zmieniamy układy pokojów czy zabudowujemy schody na piętro – mówi Marcin Brygier, Prezes Zarządu Greenbud Development.
REKLAMA
Deweloperzy, poza potrzebami lokalowymi klientów, przewidują w swoich planach dodatkowe udogodnienia. Na inwestycji Wschodnia 19 w Luboniu powstanie wewnętrzny dziedziniec, który w sposób architektoniczny będzie osłonięty, dzięki czemu zapewni mieszkańcom spokój i stanie się miejscem sąsiedzkich spotkań. – Podczas planowania inwestycji dużą wagę przywiązywaliśmy do bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców – zaznacza Jarosław Szopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Natomiast Planetbud Development obecnie jest w trakcie realizacji osiedla Wiosennego II w Zalasewie, Osiedla Liliowego w Swarzędzu oraz Osiedla Tulipanowego w Środzie Wielkopolskiej. Deweloper na swoich inwestycjach dba o zewnętrzną infrastrukturę osiedla poprzez wykonanie dróg wewnętrznych, miejsc parkingowych, oświetlenia, a także ogrodzenia terenu. – Dla wygody Klientów na etapie powstawania domów dajemy możliwość wprowadzania zmian w projektach instalacji wewnętrznych oraz ścian działowych, o ile nie wpływają one na konstrukcję budynku. Klient dzięki możliwości wprowadzenia zmian, może uniknąć dodatkowych kosztów i pracy przy wykańczaniu mieszkania. Dodatkowo dajemy możliwość adaptacji przestrzeni strychowej – podkreśla Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.
Pod klucz od deweloperaCzas, który mija od momentu kupienia własnego M do zamieszkania w nim, bywa długi i problematyczny. Lista rzeczy „do zrobienia” jest pokaźna. Stąd też wiele osób decyduje się na oferowane przez deweloperów wykończenia pod klucz. Firma Linea, która równocześnie realizuje dwa projekty, Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce, przygotowała dwa typy wykończenia domów. W wersji Comfort klient posiada spory wybór poszczególnych elementów w ramach współpracy z salonami partnerskimi. W tym przypadku propozycja wykończenia „pod klucz” obejmuje szeregowce typu Piano oraz mieszkania Largo, Villa i Forma. Cena za metr kwadratowy to 550 zł. Z kolei drugi wariant, Basic, dostępny jest w cenie 350 zł i dotyczy budynków Villa i Forma. – Co istotne, decydując się na wykończenie „pod klucz” przy podpisaniu umowy deweloperskiej, koszty jakie poniesiemy z tego tytułu można wliczyć w wartość nieruchomości, a tym samym uzyskać kredyt, który sfinansuje również wykończenie – podkreśla Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea. Natomiast KM Building proponuje nie tylko wykończenie „pod klucz”, ale także podwyższony standard deweloperski. – Biorąc pod uwagę sugestie klientów zdecydowaliśmy się na dodatkowe działania na rzecz przyszłych mieszkańców. Zapewniamy trzyszybowe okna PCV, drzwi zewnętrzne o podwyższonym standardzie izolacyjnym oraz ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni, a także w łazience na parterze i na piętrze – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Z kolei firma Agrobex w swojej ofercie posiada trzy programy wykończenia wnętrza „pod klucz”. Nabywcy lokali mogą skorzystać z opcji standardu o nazwie Klasyczny, Natura lub Nowoczesny. – W ramach poszczególnych programów nasi  klienci wybierają dogodne rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie różnych, ciekawych efektów aranżacyjnych. Zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo i co równie ważne, oszczędność czasu – podkreśla Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży spółki Agrobex.
Mieszkanie „pod klucz” jest ciekawą propozycją dla osób, które nie dysponują wolną gotówką i, którym zależy na czasie oraz komforcie. Proponowane przez deweloperów projekty pozwalają uniknąć czasochłonnych przygotowań i stale rosnących kosztów, a ponadto środki przeznaczone na wykończenie swoich czterech kątów można zawrzeć w kredycie hipotecznym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA