FW w Krobi oddana do użytku

FW w Krobi oddana do użytku

wielkopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Farma wiatrowa „Krobia I” o mocy 33 MW należąca do Acciona Energia została oddana 19 października do użytku. To druga FW hiszpańskiej spółki w Polsce. Ich łączna moc to 71 MW.

 

Farma wiatrowa „Krobia I” usytuowana w zachodniej Polsce, w gminie Krobia (powiat gostyński) ma wytwarzać około 82 GWh energii elektrycznej, która pokryje zapotrzebowanie ponad 40 000 polskich gospodarstw, co pozwoli na ograniczenie emisji około 79 000 ton metrycznych CO2 do atmosfery z konwencjonalnych elektrowni węglowych.

 

- Ważne jest, by wzmacniać dążenia polskich władz odnośnie sektora źródeł odnawialnych poprzez poparcie ze strony przepisów, które umożliwią przyszły rozwój tego sektora i zapewnią stabilną sytuację dla inwestycji, które już zostały zrealizowane. Jest to istotny element, który wpłynie na wzrost pewności inwestorów oraz umożliwi powstawanie nowych projektów- powiedział podczas uroczystości dyrektor zarządzający inwestora, spółki Acciona Energia Rafael Mateo.

REKLAMA

 

Jak informuje spółka, na farmie zostały zainstalowane turbiny produkowane przez Acciona Windpower, model AW116/3000, każda z wirnikiem o średnicy 116 metrów i powierzchni omiatania wynoszącej 10 568 metrów kwadratowych. Każda turbina zainstalowana jest na 120 metrowej wieży betonowej. Nad realizacją tego projektu w Polsce pracowało ponad 400 osób.

 

Farma wiatrowa, która dzisiaj rozpoczęła swoją działalność, jest drugą FW spółki Acciona w Polsce. W Golicach od 2011 r. pracuje farma o mocy 38 MW.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA