Dodatek poza projektem

Dodatek poza projektem

wielkopolskie
REKLAMA

Trwa dynamiczna rozbudowa osiedla Słonecznego w Brodowie koło Środy Wielkopolskiej. Deweloper KM Building poza stawianiem nowych budynków dba również o wygodę najmłodszych mieszkańców osiedla. To dla nich zrealizował ostatnio plac zabaw o powierzchni prawie 300 mkw.


Budowa osiedla Słonecznego w Brodowie rozpoczęła się w 2010 roku. Powstały, oraz nadal powstają, domy jednorodzinne wolnostojące, domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej oraz mieszkania z ogrodami. Część budynków oddana jest już do użytku. Od kilku tygodni mieszkańcy mogą korzystać również z nowo postawionego placu zabaw dla dzieci o powierzchni prawie 300 mkw. – Projekt osiedla nie uwzględniał budowy placu zabaw. Zdecydowaliśmy się jednak zrealizować ten pomysł, głównie przez wzgląd na rodziny z dziećmi, których na os. Słonecznym jest bardzo dużo – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building. – Staraliśmy się, aby to było miejsce, gdzie najmłodsi mieszkańcy os. Słonecznego nie będą się nudzić. Plac jest duży i posiada wiele atrakcji dla dzieci w różnych grupach wiekowych – dodaje.

REKLAMA


KM Building ma wobec osiedla Słonecznego spore plany. W tej chwili deweloper dopracowuje szczegóły związane z budową kolejnych dwóch szeregowców, w skład których wchodzić będą domy o powierzchniach 68, 86 oraz 90 mkw. oraz mieszkań o powierzchni 55 mkw. z ogrodami, których cena wynosi 168 tys. zł brutto. Warto zaznaczyć, że wszystkie domy w zabudowie szeregowej i mieszkania z ogrodami na os. Słonecznym kwalifikują się do programu dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Oprócz budowli mieszkalnych w planach są też garaże. – Wiele zapytań o garaże ze strony mieszkańców pozwala nam przypuszczać, że chętnych na ich zakup nie zabraknie. Do końca roku planujemy oddanie pierwszych z nich – podaje Krzysztof Krzyżaniak. Które domy cieszą się natomiast największym zainteresowaniem? Dużej niespodzianki nie ma. Jak wiadomo, zabudowa szeregowa jest od wielu lat najczęściej wybieraną przez Polaków. Podobnie sytuacja wygląda z domami z ogrodem i tarasem – alternatywą dla mieszkań w przeludnionych blokowiskach. Deweloper zauważa jednak pewne zmiany. – W ostatnim okresie zanotowaliśmy wzrost zainteresowania domami bliźniaczymi i jednorodzinnymi, ale największy wzrost widzimy cały czas w przypadku domów szeregowych. Przypuszczamy, że MdM i dobra sytuacja na rynku nieruchomości skłaniają do bardziej odważnych decyzji przy zakupie nieruchomości – mówi Krzysztof Krzyżaniak.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA