DODAJ

Wrocław: Blockpol buduje po sąsiedzku z Lokum Deweloper

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Blockpol buduje po
Mariusz Bartodziej
2018-03-27 10:09:47
W ramach osiedla Lokum Victoria przy ulicy Tęczowej 83b-105 powstanie ponad tysiąc mieszkań. Tuż obok kolejny deweloper przymierza się do inwestycji.

Blockpol Developer Sp. z o.o. złożył 22 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Tęczowej 83a budynku wielorodzinnego z usługami oraz garażem podziemnym. Ma powstać na działkach nr 3/9 oraz 3/13, o łącznej powierzchni 2 tys. mkw., oraz częściowo nr 3/14, na której inwestycję prowadzi Lokum Deweloper S.A. Za projekt odpowiada Łukasz Kabarowski z pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci.

UM Wrocławia


Deweloper wyburzył już obiekt znajdujący się przy Tęczowej 83a. O zgodę na to przedsięwzięcie starał się dwukrotnie – najpierw w sierpniu ubiegłego roku, a później w październiku. Pozytywną odpowiedź otrzymał 28 grudnia.

Blockpol funkcjonuje jako przedsiębiorstwo budowlane od 1990 roku. Dziesięć lat później firma zdecydowała rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż mieszkań. Aktualnie prowadzi inwestycję Nowa Inspiracja na Nowych Żernikach. Budowę pięciu budynków wielorodzinnych rozpoczął w grudniu.

Materiały inwestora


Setki nowych mieszkańców przy Tęczowej

Planowany budynek wielorodzinny Blockpolu będzie otoczony z kilku stron przez osiedle Lokum Victoria. Znajdzie się w nim ponad 1 000 mieszkań o powierzchni od 52 do 89 mkw.

Lokum Deweloper oddał jak dotąd 416 lokali w pięciu etapach. Zakończenie realizacji kolejnych pięciu, w których znajdzie się powyżej 600 mieszkań, zaplanował na ten rok.

Materiały inwestora


Przy ulicy Tęczowej, pod numerami 29a-31a, inwestycję prowadzi spółka Tęczowa Business Park Sp. z o.o. Sp. k. Na terenie dawnej piekarni wybuduje 131 apartamentów. O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Materiały inwestora