Co dalej z kontrowersyjnym Zaułkiem Solnym? Można zgłosić swój pomysł

Co dalej z kontrowersyjnym Zaułkiem Solnym? Można zgłosić swój pomysł

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Masz pomysł na Zaułek Solny? Weź udział w spotkaniu konsultacyjnym, organizowanym przez architektów, którzy potem opracują koncepcję zagospodarowania tego kwartału.
Wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, wspólnie z biurem ds. partycypacji społecznej w magistracie, organizuje spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłości kwartału zabudowy w okolicach Zaułka Solnego, pomiędzy ulicą Ruską, placem Solnym, ulicą Gepperta, Szajnochy i Psie Budy.
Architekci zbiorą od mieszkańców i użytkowników przestrzeni rekomendacje pozwalające na bardziej optymalne i funkcjonalne projektowanie przestrzeni – zapowiadają organizatorzy.
Spotkanie stanowi element profesjonalnych warsztatów architektonicznych organizowanych przez SARP O/Wrocław we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia w ramach projektu AKU.URA MIASTA.
REKLAMA
– Koncepcje zagospodarowania opracują biura architektoniczne: ArC2, ISBA, Maćków PP, VROA-CH+. Prace ocenią eksperci: przedstawiciele SARP O/Wrocław, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, mieszkańców – dodają organizatorzy.
Spotkanie konsultacyjne zaplanowano na 23 listopada, w godzinach 17-19, w BWA Wrocław – Galeria Dizajn przy ul. Świdnickiej 2-4.

Z kolei prezentacja wyników warsztatów, dyskusja oraz wybór pracy przeznaczonej do dalszych opracowań nastąpi 14 grudnia 2016 roku, o godz. 17, również w BWA Wrocław – Galerii Dizajn.

Kontrowersyjna rewitalizacja

Przypomnijmy, że zeszłoroczna rewitalizacja Zaułka Solnego wzbudziła ogromne kontrowersje. Chodziło głównie o nowy wygląd dwóch bram – jednej od strony ulicy Szajnochy, na której pojawił się szyld z napisem Zaułek Solny i drugiej, prowadzącej do lokalu "Konspira".

Porównywano je do bram cmentarnych czy zakładów pogrzebowych, przy wejściu do Zaułka stanęły znicze, a mieszkańcy zbierali podpisy pod petycją w sprawie odwołania ze stanowiska miejskiej konserwator zabytków, która zgodziła się na taki projekt.

Koszt prac w Zaułku Solnym wyniósł niespełna 150 tysięcy złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA