DODAJ

Wrocław: Deweloper wstrzymuje starania o zgodę na budowę willi miejskich na Sołtysowicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Deweloper wstrzymuje starania
Mariusz Bartodziej
2019-09-11 12:11:01
Nowe osiedle ma powstać na niezabudowanym terenie pomiędzy ulicami Lekcyjną a Sołtysowicką. Złoży się na nie kilkanaście budynków wielorodzinnych. Firma Mila planuje ich realizację już od ubiegłego roku.

Spółka Mila Sp. z o.o. Sp. k. złożyła 31 października 2018 roku wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Lekcyjnej na Sołtysowicach (pomiędzy numerami 10 a 14) osiedla willi miejskich. Dwanaście budynków wielorodzinnych ma powstać na działce nr 30/4, o powierzchni 11 821 mkw. Inwestor jednak zwrócił się do urzędników 12 lutego z prośbą o zawieszenie postępowania, co nastąpiło trzy dni później. Projekt przygotowuje pracownia Archikon Anna Kościuk.

UM Wrocławia


Nowe przedszkole coraz bliżej

Przy ul. Lekcyjnej zbliża się jeszcze realizacja inwestycji innego typu. Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp. k. złożyło 26 lipca wniosek o zgodę na realizację przedszkola. Za dokumentację odpowiada R2 Biuro Projektów. W placówce ma znaleźć opiekę 300 dzieci. O szczegółach tego przedsięwzięcia i wylicytowaniu miejskiej działki w użytkowanie wieczyste pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.

W pobliżu powstaną też nowe mieszkania

Niedaleko, przy ul. Sołtysowickiej, ma stanąć też kolejny budynek mieszkalny, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Lucas Dom Sp. z o.o. Sp. k. planuje rozpocząć budowę Kameralnych Sołtysowic jeszcze w tym roku. Miasto sprzedało tę nieruchomość dwa lata temu.

materiały inwestora